KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > SARIKAMIŞ

Sarıkamış’ta Sezon Öncesi İlk Toplantı Yapıldı
17 Aralık 2016
Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde Kars’ın Sarıkamış İlçesinde kayak sezonuna dair ilk değerlendirme toplantısı yapıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) ve Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde Kars’ın Sarıkamış İlçesinde kayak sezonuna dair ilk değerlendirme toplantısı yapıldı.WhitePark Otel’de düzenlenen toplantıya Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş, Kars Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Türk Hava Yolları Kars Satış Müdürü Fatih Karahacıoğlu ve Sarıkamış Dağ A.Ş. Müdürü Ebubekir Urhan, Kars Oteller ve Lokantalar Derneği (KARSOD) ve Kars Turizm Seyahat Acentesi Başkanı Halit Özer, Sarıkamış’ta bulunan Turizm Otel Sahipleri ve Müdürleri, Turizm Acente Sahipleri ve gazeteciler katıldı.

Toplantıda söz alan katılımcılar, Sarıkamış’ta kış ve yaz turizminin gelişmesi ve olumuz ön yargıların ortadan kaldırılması için yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Sarıkamış’ın öncelikli olarak yerel basın ve kente görev yapan ulusal basın ve medya temsilcileri marifetiyle de tanıtımının önemine değinilen toplantıda, tüm paydaşların birlik ve beraberlik içerinde ortak hareket etmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Uçak seferlerinin saatlerinin ve sayısının değiştirilmesi ile fiyatlarının düşürülmesine de dikkat çekilen buluşmada, bir sonraki toplantıda turizmin geliştirilmesi için raporlar hazırlanarak sunulması kararı alındı.

MİR HASAN TAŞ: “HEP BİRLİKTE SARIKAMIŞ İÇİN NELER YAPABİLİRİZ’ ONU KONUŞMALIYIZ”

Sarıkamış Turizm Derneği (SATURDER) Başkanı Mir Hasan Taş ise düzenlenen toplantı hakkında bilgi vererek,“Bizim tabi ki Sarıkamış Marka Kent. Bu hususla ilgili gün ışığına kadar otellerimizle birlikte devam eden çalışma sonucu bu kayak sezonunu açmış bulunmaktayız. Bugün burada bizim eksiklerimiz neler? Neler yapabiliriz? Gibi konuları görüşmek üzere bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Sarıkamış’a sahip olmakla birlikte, Turizm Birliği ile güç birliği ile ortak karar merciinde biz bu faaliyet unsurlarımızı gerçekleştireceğiz. Gelen misafirlerimizin ihtiyaçları nelerdir? Temel sorunları nelerdir? Onları tartışıp çözümleyeceğiz. Aynı zamanda mekanik tesislerimizde sorunların, sıkıntıların neler olduğunu ile ilgili bilgiler alarak hazırlıklarını yapacağız. Gelen müşteri kitlesine hizmet vermek, kaliteyi arttırmak ve buna bağlı olarak yardımlaşmak gayesi ile iş ve işleyişlerimizi yürüteceğiz.” dedi.

Sarıkamış’ta 5 yıldızlı bir otelin önemine değinen Başkan Taş konuşmasını şöyle sürdürdü: “Geçmiş yıllarda yurtiçi ve yurtdışı turizm fuarlarına katıldık. Talepler hususunda en büyük eksiklerimizden bir tanesi 5 yıldızlı otelimizin olmayışıydı. Gelen acentelerinde teklifleri bu yöndeydi. Bu yıl hayırlısıyla 5 yıldızlı otelimizde açılıyor. Bu da bize bir ivme kazandıracak. Tabiki hepimiz işletme sahibiyiz. Sarıkamış’a gönül veren insanlarız. Önümüzdeki dönemlerde hem yurtiçi hem de yurtdışı fuarlara katılmayı planlıyoruz. Moskova ve Dubai fuarı çalışma planımızda. Kars Sanayi ve Ticaret Odası aracılığıyla ve KOSGEB desteğiyle bu fuarlara katılımımızı gerçekleştireceğiz. Yurtiçi ve yurtdışı fuarlar önem arz ediyor. Belki acentelerin birçoğuna ulaşamayabiliriz ama o fuarlarda bütün acenteler ile karşı karşıya gelebiliyoruz. Sorunlarımızı, sıkıntılarımızı dile getirebiliyoruz.”

Toplantıda konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, geçtiğimiz gün 10’ncusu düzenlenen İzmir Travel Turkey Turizm Fuarı’nı değerlendirerek Kars’ın ön plana çıktığını söyledi.

Fuarın ardından olumlu dönüşler alındığını söyleyen Müdür Doğanay: “İnşallah bu olumlu dönüşler buraya da ziyaretçi olarak yansır. Malumunuz Sarıkamış’ımız talihsiz ve kötü bir sezon geçirdi. Tamamen idarecilerin ve coğrafyanın dışında olan bir olaydı bu. Doğal olarak bu yaralar sarıldı. 2017’ye daha hızlı, daha dinamik, daha güzel bir şekilde başlamak istiyoruz. Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak bizim ilk atağımız turizm olacak. Turizmde de tanıtım ayağı olacak. Tanıtım ayağı da nedir? Türkiye’de düzenlenen Turizm Fuarlarının en büyükleri Travel Turkey idi. Travel Turkey Fuarına katıldık. Bu fuarda tabi biz farklı bir konsept işledik. Konsepti şöyle işledik; TRA bölgesi dediğimiz Sayın Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan’ın da söylediği gibi Cazibe Merkezi ilan edilen 4 il beraber katıldık. Hem Ulaştırma Bakanımızın izinden, sözünden ve ilkesinden yaklaşalım dedik olaya. Kars’ın önderliğinde Ardahan, Iğdır ve Ağrı birbirini destekleyen destinasyonlar olarak beraber fuara katılmış olduk. Bu da İzmir basını ve İzmir bürokrasisi tarafından çok doğru bir ayak olarak tespit edildi. Onun için de İzmir turizm basının bize yaklaşımları çok sıcak ve yakın oldu.” dedi.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİĞİ 6- 7- 8 OCAK’TA

İl olarak Sarıkamış Şehitleri Anma Törenlerine hazırlandıklarını da söyleyen Doğanay: “Bence de bu Anma Törenlerine hem basın olarak hem buradaki sosyal tesis sahipleri olarak hem de biz Kültür Turizm Bakanlığı ile Türk Hava Yolları temsilcimiz ile birlikte biraz tanıtım ayağını biraz daha artırıp, ne yapabiliriz diye düşünmemiz lazım. Ben bunun da programın basına iyi tanıtılması ile olacağına inanıyorum. Program ana hatları ile net, 6-7-8 Ocak 2017’de Sarıkamış şehitleri Anma Törenleri yapılacak. Dışarıdan gelen misafirler şimdiden yerini ayırtarak bu Anma Törenlerine katılmak için hazırlık yapmaya başladı. Ayrıca Anma Etkinlikleri sonrasında da 16’ncı Dünya Miras Listesine girmiş bir değeri olan Ani var. Ani’yi de görmek isteyenler vardır. Bu iki destinasyonu, iki güç birliğine gitmekte fayda var.” diye konuştu.

EMİT FURARINA DAVET

Tüm STK’ları EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarına davet eden Doğanay, “Önümüzde 26-27-28-19 Ocak’ta EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarımız var. Oraya da profesyonel anlamda katılım sağlayacağız. 117 metrekare yerimizi aldık. Biz Kars Valiliği olarak orada yerimizi alacağız ve bütün STK’larımızda bizimle beraber hem güç birliğine hem de işbirliğine davet ediyoruz. Bizimle beraber fuarda olursanız bize güç katarsınız. Biz STK’larsız tanıtımın bir ayağı eksik olur diyoruz. Sizi mutlaka EMİTT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarında bizim fuarımıza bekliyoruz.” ifadesini kullandı.

ÖZER; SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ DİLE GETİRDİ

Kars Oteller ve Lokantalar Derneği (KARSOD) ve Kars Turizm Seyahat Acentesi Başkanı Başkanı Halit Özer ise acenteye gelen şikayetlerden bahsederek, daha çok müşteriler fiyatlardan sıkıntı yaşadıklarını söyledi.

Başkan Özer, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabi fiyatları araştırdığımız zaman Telesiyejlerin ücreti, havaalanı transferi gibi ek hizmetler eklenince bu fiyatın arttığını gördük. Ben de bu durumu Vali beye ileterek Vali beyle de görüştüm. Talepler geliyor bunu inşallah ayın 20’sinden sonra göreceğiz. Çünkü herkese opsiyon tarihi vermişiz 20-25 Aralık arası. Otel fiyatlarına bakıyoruz, uçak fiyatlarına bakıyoruz misafirlerin Uludağ’ı tercih etmemesinin hiçbir nedeni yok, Alplere gitmemesi için hiçbir nedeni yok. Uçak fiyatları ile ilgili UDH Bakanımız Ahmet Arslan’a bir brifing verdik ve uçak fiyatlarında bir düşüş başladı. Bir kişinin gidiş-geliş 600-650 TL iken şimdi 300-310 TL’ye kadar düştüğünü görebiliyoruz. Geçtiğimiz gün sayın Valimiz Rahmi Doğan ile görüşme gerçekleştirdim. Hafta sonu uçak saatleri hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Hafta sonu kış turizmini Sarıkamış’ta hareketli geçirebilmek adına Cuma akşamı uçağın gelmesi ve Pazar akşamı uçağın gitmesi ile ilgili Vali bey bütün notları alarak konuyu Bakan beye ileteceğini ve bunu 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle faaliyete koyacağını söyledi. Sarıkamış’taki işletmeler adına bizde Kars’ta elimizden geleni yaptık, yapıyoruz. KARTAB’ın toplantısında da sayın Vali Yardımcımız Erdinç Dolu ve Belediye Başkanımız Köksal Toksoy’a da dile getirdim. Sarıkamış’ta yapılması gereken ve öncelikli olanlar nedir ile ilgili kendileriyle bir Sarıkamışlı gibi, Sarıkamış’ta bulunan bir otelci gibi bir takım taleplerde bulunduk. Niye? Çünkü global anlamda Kars ve Sarıkamış’ı düşünsek de bireysel ticari kazancımızda var. Kendi ticari kazancımızı da bireysel anlamda tek düşünemiyoruz. Ancak kendimizin kazanabilmesi için diyoruz sayın Valim, sayın Başkanım bunun böyle olması lazım. Bunun böyle olması lazım ki  bizler iş yapabilelim, ticaret yapabilelim, çarkımız dönsün.”

Başkan Özer son olarak, “Uçak fiyatlarında yaşanan düşüşler sayın Valimiz, sayın Bakanımız ve tüm yetkililer devreye girerek, telesiyej ve transferlerde de bir düşüş meydana gelir. Tabi siz fiyatları düşürebilesiniz ki bizler sahada biletleri satabilelim.” dedi.

Konuşmaların ardından Türk Hava Yolları Kars Satış Müdürü Fatih Karahacıoğlu ve Sarıkamış Dağ A.Ş. Müdürü Ebubekir Urhan toplantıya katılan otel sahiplerinin sorularını yanıtladı. Düzenlenen toplantının ardından turizmciler WhitePark Otel’de akşam yemeği yerken, SnowFlake Otel’de ise çaylarını içtiler.

sarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(1).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(2).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(4).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(3).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(5).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(6).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(7).jpgsarikamis’ta-sezon-oncesi-ilk-toplanti-yapildi-(8).jpgFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SARIKAMIŞ Haberleri

Başlık Tarih
 
Kağızmanspor: 4 Selimspor-223 Ekim 2017
Kars’ta Piyasaya Sahte Para Süren Dört Kişi Yakalandı10 Ekim 2017
Kaymakamdan Ay Yıldızlı Aşure07 Ekim 2017
Kars'ta 154 Göçmen Sırı Dışı Ediliyor30 Eylül 2017
Sarıkamış Ormanları Yanmaya Devam Ediyor13 Eylül 2017
Sarıkamış'ta AK Parti İlçe Başkanlığı Seçimi Yapıldı30 Ağustos 2017
Bakan Arslan Kafkas Harekatı Araştırma Merkezini İnceledi29 Ağustos 2017
Bakan Arslan Sarıkamış Belediyesini Ziyaret Etti29 Ağustos 2017
Sarıkamışta Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 3 Yaralı08 Ağustos 2017
Sarıkamış'ta Odun Kaçakçıları Yakalandı08 Ağustos 2017
Sarıkamış’ta 500 Balya Ot Yandı08 Ağustos 2017
Sarıkamış'ta Orman Yangını: 10 Hektarlık Alan Zarar Gördü31 Temmuz 2017
Sarıkamış'ın 100 Yıllık İçme Suyu Sorunu Çözülüyor23 Temmuz 2017
Bozayıları Sarıkamışlı Otelciler Besliyor19 Temmuz 2017
Köylülerle Çobanlar Birbirine Girdi06 Temmuz 2017
Vali Doğan, Tugay Komutanlığının Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Verdiği İftara Katıldı22 Haziran 2017
Sarıkamış’ta FETÖ Operasyonu16 Haziran 2017
Trafik Canavarı Kars'ta Bir Can Aldı!15 Haziran 2017
Kars'ta Askeri Operasyon PKK’ya Ait Mühimmat Bulundu!15 Haziran 2017
Demirci, Doğayı Fotoğraflarla Resmetti14 Haziran 2017
2026 Kış Olimpiyat Oyunları Adaylığı İçin İlk Toplantı Gerçekleşti08 Haziran 2017
Başkan Toksoy: “İçme Suyu Gölet Projesi Hakkında Yanlış Algı Oluşturuluyor”02 Haziran 2017
TFF, Sarıkamış Belediyespor 3 .0 hükmen yenik sayıldı,30 Mayıs 2017
Çiftçilerin Sorunları Başkentte18 Mayıs 2017
Başkan Toksoy'dan Hemşireler Haftası’nda Anlamlı Ziyaret18 Mayıs 2017
Sarıkamış Belediyesi İlçenin 100 Yıllık İçme Suyu Şebekesini Değiştiriyor11 Mayıs 2017
Sarıkamış’ta Bir Arazide Cephanelik Ele Geçirildi09 Mayıs 2017
Sarıkamış Bozayılarını İtalya-Türkiye Koruyacak05 Mayıs 2017
Sarıkamış'ta 23 Nisan Coşkusu23 Nisan 2017
Sarıkamış Belediyesi Güçleniyor!21 Nisan 2017
Sarıkamış'ta Kaçak Sigara Ele Geçirildi,21 Nisan 2017
Sarıkamış Kaymakamlığı Sorunları Çözmeye Devam Ediyor!20 Nisan 2017
Sarıkamışta Kavga19 Nisan 2017
Kars'ta Kaçak Kazı Yapan 7 Kişi Gözaltına Alındı19 Nisan 2017
Sarıkamış'ta Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 172. Yılı Kutlandı10 Nisan 2017
Kars, Sarıkamış ve bozayıları BBC Türkiye belgeselinde03 Nisan 2017
Sarıkamış Kaymakamının vatandaş ziyaretleri31 Mart 2017
Bakan Arslan Sarıkamış’ta!31 Mart 2017
Başkan Toksoy: Güzel Bir Sarıkamış İçin Biraz Daha Sabır23 Mart 2017
Sarıkamış'ta Dünya Ormancılık Günü Kutlandı22 Mart 2017
Şehitler Diyarı Sarıkamış’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı21 Mart 2017
İki Defa Gazilik Verilip Geri Alındı,20 Mart 2017
Kaçak Elektriğe Geçit Yok!20 Mart 2017
'Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması'16 Mart 2017
Sarıkamış’ta Kayak Sezonu Devam Ediyor!15 Mart 2017
Bakan Yılmaz: CHP Değişmeye Başladı12 Mart 2017
Bakan Yılmaz’dan Sarıkamış Şehitleri İçin Özel Talimat12 Mart 2017
Sarıkamış’ta Köy Korucularına Veda Yemeği!08 Mart 2017
Bakan Arslan Sarıkamışlılarla Buluştu!04 Mart 2017
Bakan Arslan Sarıkamışlılarla Buluştu!04 Mart 2017
Bu Sana Yakışmadı Sarıkamış,02 Mart 2017
Doğu Anadolu PERDER'den eğitim çalıştayı24 Şubat 2017
Sarıkamış Şehitleri Anısına “Sarıkamış İçin Söyle” Adlı Belgesel Film Çekildi22 Şubat 2017
Ünlü Sanatçı Zara'dan 'Sarıkamış' Sözü!21 Şubat 2017
Sarıkamış’ın Soğuğunda Sanatçı Mahmut Tuncer’den Sıcak Konser19 Şubat 2017
Sarıkamış'ta 4. Kış Oyunları Festivali Off-Road Rallisinde Bazı Araçlar Takla Attı18 Şubat 2017
Sarıkamış Kış Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oluyor18 Şubat 2017
Sarıkamış'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 4 Yaralı10 Şubat 2017
Sarıkamış Harekatı Film Oluyor09 Şubat 2017
Sarıkamış Belediyespor, Iğdır Hazırlıklarını Sürdürüyor09 Şubat 2017
Sarıkamış Jandarma’dan FETÖ Operasyonu08 Şubat 2017
SATURDER, EMİTT 2017 sonuç raporunu açıkladı03 Şubat 2017
Terör örgütüne yönelik opersyona devam,02 Şubat 2017
SATURDER, Doğu Akdeniz Turizm Fuarında Yerini Aldı27 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Üzerine Yatak Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti17 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Turizm Değerlendirme Toplantısı Yapıldı17 Ocak 2017
Sarıkamış Kış Oyunları Başlıyor!13 Ocak 2017
‘Nazlıcan Serin Yayla Çiçeği’nin Türkiye Galası Sarıkamış’ta Yapıldı09 Ocak 2017
Sarıkamış'ta On Binler Şehitler İçin Yürüdü08 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Ecdad, Şühedanın İzinden Gitti!08 Ocak 2017
Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliklerine Ev Sahipliği Yapan Otel…08 Ocak 2017
Sarıkamış’ta Kardan Şehit Heykelleri Açıldı07 Ocak 2017
Sarıkamış’ta 7’den 70’e Şehitler İçin Yürüdüler!07 Ocak 2017
15 Temmuz Şehit Aileleri Sarıkamış’a Geldi07 Ocak 2017
‘Tek Millet, Tek Yürek, Tek Yumruğuz’07 Ocak 2017
Kardan Şehit Heykelleri Yoğun İlgi Gördü07 Ocak 2017
Meşaleler Sarıkamış Şehitleri için yandı07 Ocak 2017
KOSARDER Şehitlerini Anma Programı İçin Yola Çıktı06 Ocak 2017
“Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadı" İçin Yürüyecek06 Ocak 2017
Karayolları Kars-Sarıkamış yolunun buzunu temizliyor05 Ocak 2017
Vali Rahmi Doğan, Sarıkamış'ta İncelemelerde Bulundu05 Ocak 2017
Kayak Yarışları Sona Erdi05 Ocak 2017
Sarıkamış'ta Kütük Ev Ortaya Çıkmaya Başladı04 Ocak 2017
Eksi 25 Derecede 90 Bin Askeri Temsilen Kardan Heykel Yapıyorlar03 Ocak 2017
Ünlü Oyuncu Alp Korkmaz, Yeni Yıla Sarıkamış'ta Girdi02 Ocak 2017
EKİNATA Grand Toprak Otel’in Açılışı Yapıldı30 Aralık 2016
Sarıkamış dinletisi öğrencilere duygulu anlar yaşattı29 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Trafik Kazası29 Aralık 2016
Aybas: Allah Bir Kez Daha Böylesi Acıları Göstermesin27 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Saygı Nöbeti27 Aralık 2016
Sarıkamış Şehitleri Anma Tırmanışı Gerçekleştirildi26 Aralık 2016
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ ARDAHAN HABER KARS HABER DİĞER » Dağcılar Allahuekber Dağına Tırmanış Başlattılar24 Aralık 2016
Kütük ev Sarıkamışta21 Aralık 2016
Türkiye’de İlk Sarıkamış’a Kurulacak!20 Aralık 2016
Şehitler diyarı Sarıkamış’ta teröre lanet mitingi düzenlendi19 Aralık 2016
Sarıkamış Kayak Tesisleri Hafta Sonu Misafirlerini Bekliyor15 Aralık 2016
Sarıkamış’ta sözleşmeli öğretmenlere eğitim semineri12 Aralık 2016
Sait Gürsoy: Şehitlerin 102. Yılında, 102 Şampiyon09 Aralık 2016
Kaymakam Karaman Müjdeyi Verdi07 Aralık 2016
Sarıkamış’ta Sığınak Ele Geçirildi30 Kasım 2016
Kaymakam Karaman yatırımları anlattı28 Kasım 2016
24 Kasim Öğretmenler Günü24 Kasım 2016
Sarıkamış Belediyespor Galibiyete Doymuyor20 Kasım 2016
Şehitler Diyarı’nda Şehit Kaymakama Mevlit18 Kasım 2016
Öğrenci servisi kazaya karıştı 14 yaralı14 Kasım 2016
Sarıkamış Belediyespor Namağlup Lider14 Kasım 2016
Kars Valisi Rahmi Doğan, Sarıkamış’ta İncelemelerde Bulundu11 Kasım 2016
Sarıkamış’ta Fuhuş Operasyonu08 Kasım 2016
Sarıkamış Belediyespor göz dolduruyor07 Kasım 2016
Sarıkamış’ta çalışmalar sürüyor03 Kasım 2016
Sarıkamış’ta Cumhuriyet Bayramı Coşkusu30 Ekim 2016
Sarıkamış’ta Aşure Dağıtıldı!14 Ekim 2016
Sarıkamış’ta Demokrasi Meydanı açıldı14 Ekim 2016
Sarıkamış’ta köy okullarının bilgisayarları yenileniyor13 Ekim 2016
Toprak Hotel 5 yıllığına kiraya verildi!13 Ekim 2016
Sarıkamış’a dev yatırımlar12 Ekim 2016
Sarıkamış’ta 7 bin kök kenevir ele geçirildi06 Ekim 2016
Sarıkamış'ta hayvan hırsızı kıskıvrak yakalandı06 Ekim 2016
Sarıkamış’a yapılacak modern hayvan pazarı için start verildi06 Ekim 2016
15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı tamamlandı05 Ekim 2016
Sarıkamış Orman İşletmesi 40 bin fidanı toprakla buluşturacak04 Ekim 2016
Öğrenci servislerine güvenlik kamerası takıldı27 Eylül 2016
Sarıkamış’ta yeni eğitim ve öğretim yılı heyecanı23 Eylül 2016
Sarıkamış'ta Şüpheli Çanta Paniği21 Eylül 2016
Sarıkamış’ta 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı19 Eylül 2016
Sarıkamış, Kentsel dönüşümle modern yapıya kavuşacak09 Eylül 2016
Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü, “Mera Islah Projesi”09 Eylül 2016
Sarıkamış'ta Trafik Kazası: 1 Ölü23 Ağustos 2016
Sarıkamış’ta asfalt ve yol yapım çalışmaları12 Ağustos 2016
Şehitler Diyarı Sarıkamış’ta Darbe Zaferi!10 Ağustos 2016
Karabağ, Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu05 Ağustos 2016
Serinlemek için girdiği nehirde boğuldu30 Temmuz 2016
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN KAĞIZMAN’DA MEVLİT OKUTULDU29 Temmuz 2016
Emniyet Müdürü ve Jandarma Komutanı tutuklandı,28 Temmuz 2016
Arpaçay’da Demokrasi Nöbeti’nde Mevlit okutularak kurban kesildi23 Temmuz 2016
FETÖ’nün darbe girişimine tepkiler19 Temmuz 2016
Sarıkamış’ın kanalizasyon şebekesinin tamamı yenileniyor13 Temmuz 2016
Sarıkamış’ta yakalanan iki terörist tutuklandı05 Temmuz 2016
Çatışmaya ilişkin Kars Valiliği’nden açıklama01 Temmuz 2016
Kars-Sarıkamış’ta çatışma!30 Haziran 2016
Sarıkamışlılar bayramı Sarıkamış’ta geçirecek28 Haziran 2016
Sarıkamış’ta 2016 ile bitecek projeler!27 Haziran 2016
Kaymakam Karaman’dan kurum amirlerine, STK’lara iftar25 Haziran 2016
Dünyanın İlk Göç Eden Boz Ayıları Sarıkamış’ta Keşfedildi24 Haziran 2016
Kaymakam Karaman’dan Ramazanda Ev Ziyaretleri22 Haziran 2016
Sarıkamış Belediyespor için kollar sıvandı21 Haziran 2016
Köy korucularına iftar yemeği19 Haziran 2016
Sarıkamış, Bölgenin ve Kafkasların yıldızı olacak17 Haziran 2016
Sarıkamış Belediyesi makine parkı alınan araçlarla tamamı yenilendi17 Haziran 2016
Bakan Arslan’ın Şehitler Diyarı Temasları14 Haziran 2016
SARIKAMIŞ’A CEVİZ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI10 Haziran 2016
Sarıkamış’ta Ramazan denetimleri arttırıldı09 Haziran 2016
Sarıkamış’ta 500 aileye ramazan yardımı09 Haziran 2016
Parasız Yatılı ve Bursluluk sınavı başladı21 Mayıs 2016
DAP İdaresi’nden 100 projeye 40 milyon lira destek19 Mayıs 2016
Sarıkamış’ta 19 Mayıs Coşkusu19 Mayıs 2016
Sarıkaımışta çatışma 4 pkklı öldürüldü,14 Mayıs 2016
Sarıkamış AK Parti Kadın Kolları teşkilatı fidan dikti04 Mayıs 2016
Okullar Hayat Olsun Projesi02 Mayıs 2016
Sarıkamış’ı bekleyen yatırımlar ve yenilikler02 Mayıs 2016
Sarıkamış, teröre karşı tek yürek oldu30 Nisan 2016
Sarıkamış’ta boz ayı kaza kurbanı oldu27 Nisan 2016
SARIKAMIŞ DEVLET HASTANESİ DENETİMLERDE İL BİRİNCİSİ 20 Nisan 2016
Toksoy’a Turizm ziyareti19 Nisan 2016
KAYMAKAM KARAMAN KÖYLERİ DOLAŞIYOR17 Nisan 2016
Kars’ta teröristlerle çatışma çıktı 2 asker yaralandı17 Nisan 2016
Teröre Tepki Büyüyor…15 Nisan 2016
Peygamber sevgisi camiye sığmadı15 Nisan 2016
Sarıkamış’ta “Orman Bilgi Sistemi Projesi-Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi ‘’semineri tamamlandı11 Nisan 2016
Sarıkamış’ta Polis Haftası etkinlikleri10 Nisan 2016
Sarıkamış’ta Polis Haftası Etkinlikleri08 Nisan 2016
Sarıkamış’ta Orman Haftası etkinlikleri26 Mart 2016
Semerkand Vakfı ile Beşir Derneği’nden eğitime destek24 Mart 2016
Sarıkamış'ta Tedbirler Artırıldı!21 Mart 2016
"Genç Nida Kur’an-ı Kerimi güzel Okuma yarışması"20 Mart 2016
Kaymakam Karaman’dan Sarıkamış Devlet Hastanesine ziyaret20 Mart 2016
Sarıkamış’ta “Yerel Yönetimler Paneli” düzenlendi17 Mart 2016
Karaman, bir gününü daha dolu geçirdi16 Mart 2016
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü16 Mart 2016
Sarıkamış’ta “Anne olarak kadın” konulu toplantı düzenlendi09 Mart 2016
SGK Müdürü Yanar’dan, kadın personeline karanfil08 Mart 2016
Kayakla Oryantiring coşkusu07 Mart 2016
KIDS Projesi’ne Velilerden Tam Destek04 Mart 2016
Kar Tanesi ile Deniz Yıldızının buluşması04 Mart 2016
Sarıkamış Kış Sporları Turizm Tesisi alanı yol ve yağmur suyu drenaj projesi03 Mart 2016
Tuzla Belediyesinden Sarıkamış’taki öğrencilere hediye paketi01 Mart 2016
Kayakla Oryantring Şampiyonası Sarıkamış’ta yapılacak01 Mart 2016
Kars’a gelen turizm gazetecileri gezi programını tamamladı29 Şubat 2016
Bingür Sönmez: Sarıkamış’a ‘Kahraman asker anıtı’ çok yakışacak28 Şubat 2016
Sarıkamış’ta miniklere toplu doğum günü28 Şubat 2016
MTSK sınavlarında görev alan öğretmenlere eğitim verildi25 Şubat 2016
Sarıkamış'ta opersyon,21 Şubat 2016
Sarıkamış’ta fitness salonu açıldı17 Şubat 2016
Sarıkamış Obsidyeni Tanıtım ve Satış Ofisi açıldı16 Şubat 2016
İnşaatta ceset bulundu16 Şubat 2016
Vali Özdemir’den Sarıkamış’a davet!15 Şubat 2016
SERKA’nın Yönetim Kurulu Sarıkamış’ta toplandı12 Şubat 2016
SARIKAMIŞ AYAKKABI FABRİKASI TAMAMEN TALAN EDİLDİ12 Şubat 2016
Doğu’da karla mücadele, belediye bütçelerini zorluyor10 Şubat 2016
Başına buz sarkıtı düşen çocuk hayatını kaybetti09 Şubat 2016
SATURDER’den EMİTT derlemesi03 Şubat 2016
Sarıkamış Motorize Tugayı Komando Tugayı Oldu02 Şubat 2016
Kars ve Sarıkamış EMITT’de ilgi odağı oldu31 Ocak 2016
Sarıkamış’ta turizm değerlendirme toplantısı27 Ocak 2016
Sömestr tatiliyle birlikte kayak severler Sarıkamış’a akın etti22 Ocak 2016
“Allah-u Ekber Dağlarının Kardelenleri”19 Ocak 2016
Ford, Murat Bostancı’yı Kars’a getirdi18 Ocak 2016
Kar üzerinde offroad yarışları nefes kesti18 Ocak 2016
Sarıkamış Kayak Merkezi telesiyeji test çalışması yapıldı18 Ocak 2016
KAR KIŞ DİNLEMEDEN OYUNA DEVAM 13 Ocak 2016
Kars’ta otel müşterileri tiyatro ile buluşturulacak13 Ocak 2016
Türkiye’nin ilk kış oyunları festivali Sarıkamış’ta yapılacak11 Ocak 2016
Sarıkamış Ormanlarında yaban hayata yem bırakıldı06 Ocak 2016
Sarıkamış’ta il birinciliği kayak yarışması05 Ocak 2016
SARIKAMIŞ HAREKATINDA CEPHEYE ERZAK GÖTÜREN ÇOCUKLARI ANLATAN 'RÖLYEF' DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI05 Ocak 2016
Sarıkamış donuyor05 Ocak 2016
Vefakar Gençlik Fedakar Ecdadını Andı03 Ocak 2016
VEFAKAR GENÇLİK, FEDAKAR ECDADI İÇİN YÜRÜDÜ03 Ocak 2016
Bugün Sarıkamış'ta ‘Türkiye Şehitleriyle Yürüyor’03 Ocak 2016
Bakan Çağatay Kılıç Kars’ta kardan şehit heykellerinin açılışını yaptı03 Ocak 2016
Türk Dünyası, Sarıkamış’ta Saygı Nöbeti Tuttu03 Ocak 2016
Bakan Çağatay Kılıç, Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’na Katıldı03 Ocak 2016
BAKAN KILIÇ, SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILIYOR03 Ocak 2016
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ BAŞLADI02 Ocak 2016
BAKAN KILIÇ, SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİNE KATILACAK02 Ocak 2016
DONDURUCU SOĞUKTA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNE MEŞALELİ ANMA02 Ocak 2016
EKSİ 15’TE KAR ÜSTÜNDE DANSÖZ01 Ocak 2016
Sarıkamış Milli Eğitim Müdürlüğü Futbol Takımı şampiyon oldu31 Aralık 2015
Öğretmen adayları bilim şenliği materyallerini öğrencilerle paylaştı30 Aralık 2015
Fotoğraf Sanatçısı Kaya, ''Vahşi Doğu'' adlı ikinci kişisel sergisini açtı30 Aralık 2015
İZCİLER, ŞÜHEDANIN İZİNDE ­30 DERECEDE KAMP YAPTI29 Aralık 2015
KAR KIŞ DİNLEMEDEN OYUNA DEVAM28 Aralık 2015
Binlerce Genç Sarıkamış’taki Şanlı Ecdadımız İçin Tek Yürek Olacak26 Aralık 2015
Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü 3 Ocak’ta Sarıkamış’ta yapılacak26 Aralık 2015
Sarıkamış Kupası, Erzurum’da yapıldı!23 Aralık 2015
Sarıkamış’ta Kur’an kursu ve taziye evi açıldı22 Aralık 2015
Sarıkamış’ta Sydv Mütevelli Heyeti Seçimleri yapıldı22 Aralık 2015
Girişimcilik ve Finansal Okuryazarlık Kermesi21 Aralık 2015
Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü iptal edildi17 Aralık 2015
Hayırsever iş adamından öğrencilere giysi yardımı15 Aralık 2015
Okul Servis Aracı Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi 14 Aralık 2015
Üniversite adaylarına kaynak kitap desteği12 Aralık 2015
‘SARMAŞIK’la tam yol ileri…10 Aralık 2015
Ormancılardan öğrencilere geri dönüşüm semineri04 Aralık 2015
Sarıkamış kışa hazır!04 Aralık 2015
Sarıkamış’ta TEOG heyecanı25 Kasım 2015
Kaçak Sigara Operasyonunda 1 kişi tutuklandı24 Kasım 2015
Kars’ta kayak sezonu hazırlıkları20 Kasım 2015
Sarıkamış’ta yol yapım ve asfalt çalışmaları tamamlandı19 Kasım 2015
Sarıkamış Kaymakamlığı’ndan eğitim atağı11 Kasım 2015

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,


KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH