sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış’ta “Anne olarak kadın” konulu toplantı düzenlendi

09 Mart 2016
0 Haber Yorum

Sarıkamış ilçe müftülüğünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadınlara yönelik “Anne olarak kadın” konulu toplantı düzenlendi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Sarıkamış ilçe müftülüğünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadınlara yönelik “Anne olarak kadın” konulu toplantı düzenlendi.
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, İslam’da annelik makamı ve insanın hayatındaki rolünü anlayabilmek için Kuran-ı kerimde, Peygamberin ve  Ehl-i Beyti'nin nurlu sözlerine müracaat edilmesi gerektiğini söyledi.
İslam’ın ilk emrinin okumak olduğunu bu konuda toplumun daha çok duyarlılık göstermesini belirten Yelkovan, şunları kaydetti:
“Yaşamımızın her anında yanımızda yer alan, yüreklerindeki sevgi ve şefkati bizlere karşılıksız sunan kadınlara İslam dini en büyük değeri vermiş ve onun namuslu, temiz, vakarlı, haysiyetli ve şerefli bir tarzda yaşamasını sağlamıştır. İslam nazarında kadın; şefkat, merhamet, hürmet duyulması ve nezaket gösterilmesi gereken asil ve nezih bir varlıktır. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.), kadınların narin, nazik ve kibar olduklarına işaretle, onların hiç kırılmaması ve incitilmemesi gerektiğini tavsiye etmiştir.”
Program konuşmaların ardından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanmış slayt gösterimi ile sona erdi.
khaYorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber