sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış’ın kanalizasyon şebekesinin tamamı yenileniyor

13 Temmuz 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde başlayan kanalizasyon şebekesi yenileme çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde başlayan kanalizasyon şebekesi yenileme çalışmalarının aralıksız devam ettiği bildirildi.

Sarıkamış Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce hazırlanan ve İller Bankasınca yüzde 50’si hibe olarak desteklenen “Kars Sarıkamış Kanalizasyon İnşaat Projesi” kapsamında kent merkezinin tamamının kanalizasyon şebekesi yenileniyor.

Sarıkamış Belediyesi Fen İşleri Müdürü Muhammed Budak, yaptığı açıklamada, ilçenin kuruluşundan bu yana kanalizasyon şebekesinin ilk defa geniş kapsamlı yenilendiğini söyledi.

Sarıkamış’ın gerek şehitler diyarı, gerekse doğa ve turizm açısından Türkiye’nin çok önemli bir ilçesi olduğunu belirten Budak, alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından üst yapı ve çevre düzenlemelerinin yapılacağını ifade ederek şunları kaydetti:

“Belediye Başkanımız Göksal Toksoy koordinesinde, belediye meclis üyelerimiz ve teknik ekip olarak ilçenin bir an önce hak ettiği yere gelmesi için yaptığımız projeleri çok hızlı bir şekilde hayata geçiriyoruz. İlçe merkezinin tamamında toplam 65 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattı 200,300 ve 500’lük beton büz borularla döşeniyor. Ayrıca yaklaşık 3 bin 500 abone hattı da bu çerçevede yenilenecek. Çalışmalarımızı bir yıl içinde tamamlamayı hedefliyoruz. İlçemizde yapılan bu çalışmalar esnasında zaman zaman sular kesiliyor, yollar bozuluyor, vatandaşlarımız, esnaflarımız biraz mağdur oluyorlar ama çalışmalar bittikten sonra modern, yaşanabilir bir Sarıkamış’a kavuşacaklar. Vatandaşlarımızın bu konuda bizlere yardımcı olmalarını ve sabır etmelerini bekliyoruz.”

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber