sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış Şehitlerini anma hazırlıkları başladı

28 Aralık 2011
0 Haber Yorum

Sarıkamış Şehitlerini anma hazırlıkları başladı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

Sarıkamış Şehitlerini anma hazırlıkları başladı 

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini anma töreninde Türk Kızılayı’nın 3 bin kişiye yemek dağıtacağı bildirildi.
 
Sarıkamış’ta 97 yıl önce Allah-u Ekber Dağları’nda şehit düşen 90 bin asker için Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı ve Sarıkamış Belediyesi’nin organizasyonu ile 06-08- Ocak 2012 tarihleri arasında anma programı düzenlenecek.
 
Türk Kızılayı, Sarıkamış Şehitlerinin 97. yıldönümü nedeniyle 6-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Türkiye Şehitleriyle Yürüyor’ adlı tören için Sarıkamış Şehitler mahallesindeki Yukarı Sarıkamış Şehitliği alanında çadırlarını kurmaya başladı.
 
Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kızılay ekibini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ermiş, Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliklerinde Türk Kızılayı’nın çok özverili çalışmalar yaptığını belirterek, Türk Kızılayı adına Sarıkamış Kızılay Şube Başkanı Mir Hasan Taş’a teşekkür etti.
 
Mir Hasan Taş, yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı Kuzeydoğu Anadolu Lojistik ve Afet Müdahale Merkezi ile birlikte Ankara, Erzurum ve Sarıkamış Kızılay Şubesi’nden 40 kişilik teknik ekiple hazırlık çalışmalarına başladıklarını söyledi.
 
Türk Kızılayı’nın 2006 yılından bu yana Sarıkamış Şehitlerini anma töreninde yemek dağıtımı ve kan bağışı gibi faaliyetlerde bulunduğunu belirten Taş,”Bu yılda geçen seneki gibi 300’er metrekarelik 3 dev çadırda devlet erkanı ve yaklaşık 3 bin kişiye sıcak kavurma ile pilav dağıtımı yapacağız. Şimdiden çadırları kurmaya başladık. Bunun yanında kurulacak olan küçük çadırda da kan bağışı standı oluşturacağız’ diye konuştu,
 
 
 
 
 
 
 
Kaynak: KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber