Sarıkamış Şehitleri Anısına “Sarıkamış İçin Söyle” Adlı Belgesel Film Çekildi

22 Şubat 2017
0 Haber Yorum

Kafkas Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erdem İrtürk tarafından Sarıkamış’ta gerçekleştirilen projede 90 bin şehidin anısına okunan türküde, her mısrayı farklı kişiler farklı mekanlarda seslendirerek bir bütün oluşturulması hedeflediler.


Kafkas Üniversitesi Öğretim Görevlisi Erdem İrtürk tarafından Sarıkamış’ta gerçekleştirilen projede 90 bin şehidin anısına okunan türküde, her mısrayı farklı kişiler farklı mekanlarda seslendirerek bir bütün oluşturulması hedeflediler.Sarıkamış’ın tarihi ve turistik önemine değinen Erdem İrtürk Kars Manşet’e yaptığı açıklamada: “Kaldırımlarında büyüdüğüm yeşil ile beyazın en çok yakıştığı, maneviyatın beşiği, tarih turizm ve kültürün başkenti, kristal karlar ülkesi cennet memleketim için kısa bir tanıtım filmi çektik. Bu günlerde yayımlanmasını bekliyoruz. Bu projeyi gerçekleştirmemizde maddi ve manevi katkılarını esirgemeyen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Sami Özcan'a, Sarıkamış Kaymakamımız Yusuf İzzet Karaman’a, Sarıkamış Belediye Başkanımız Köksal Toksoy'a, Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ağabeyim Atakan Karabağ'a teşekkür ediyorum.  Ayrıca bu projede benden daha çok yorulan ağabeylerime, kardeşlerime, öğrencilerime ve daha adını sayamadığım Sarıkamışlı hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Serhat Karsımızın ve Sarıkamış’ımızın adını bir nebze olsun duyurabiliyorsak ne mutlu bizlere.” dedi.

sarikamis-sehitleri-anisina-“sarikamis-icin-soyle”-adli-belgesel-film-cekildi-(2).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-“sarikamis-icin-soyle”-adli-belgesel-film-cekildi-(3).jpgsarikamis-sehitleri-anisina-“sarikamis-icin-soyle”-adli-belgesel-film-cekildi-(1).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber