sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü, “Mera Islah Projesi”

09 Eylül 2016
0 Haber Yorum

Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü, “Mera Islah Projesi” kapsamında Kars’ın Selim ilçesine bağlı Yolgeçmez köyünde, hayvanlar için barınak, suluk, tuzluk, kaşınma kazığı yaptı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü, “Mera Islah Projesi” kapsamında Kars’ın Selim ilçesine bağlı Yolgeçmez köyünde, hayvanlar için barınak, suluk, tuzluk, kaşınma kazığı yaptı.
Sarıkamış Orman İşletme Müdürü Cemal Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mera Kanunu kapsamında meraların verimliliklerini artırmak ve hayvan besicilerine yardımcı olmak amacıyla ıslah projelerini hayata geçirdiklerini söyledi.

Türkiye'de hayvan yetiştiriciliği bakımından önemli yere sahip Kars bölgesinde hayvan besicilerinin kaliteli hayvan yetiştirmesi ve meraların daha iyi kullanılmasına katkı sunmak maksadıyla projeler geliştirdiklerini anlatan Çelik, şunları kaydetti:

"Islah projesi kapsamında Yolgeçmez köyünde 753 hektar alanda 36 metre uzunluğunda hayvan suluğu, 300 metrekare üzerinde 2 hayvan barınağı, 15 adet kaşınma kazığı ve 15 adet tuzluk yaptık. Bu manada meraların düzenli otlatılmasını sağlayarak otlatma kapasitelerini yükseltmek, hayvanların su ve gölge ihtiyaçlarını karşılayarak daha iyi bir ortamda yaşamalarına ve köylülerin hayvanlardan daha çok verim almasına destek vermek için çalışıyoruz."

Projeyi hazırlayan Hamamlı İşletme Şefi Rasim İnal, Orman mühendisleri. Cengiz Koç,Metin Saraç Abdullah Temur,bundan sonrada farklı projeleri hayata geçirileceğini belirttiler.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber