Sarıkamış Kızılay Derneği Babaları unutmadı

20 Haziran 2011
0 Haber Yorum

Sarıkamış Kızılay Derneği Babaları unutmadı

Sarıkamış Kızılay Derneği Babaları unutmadı 

Türk Kızılay Derneği Sarıkamış Şubesi Kadın Kolları Başkanlığı babalar gününde babaları unutmadı.
 
19 Haziran “Babalar Günü” nedeniyle Türk Kızılay Derneği Sarıkamış Şubesi Kadın Kolları Başkan ve üyeleri, ilçe merkezinde yaşayan özürlü, yardıma muhtaç ve yaşlı olan babalardan belirlediği 10 kişiyi ziyaret ederek kuru gıda ile giyim eşyasının bulunduğu hediye paketleri verdi.
 
İlk olarak Yeni Mahallede oturan kendisi bedensel, iki çocuğu da zihinsel engelli olan 80 yaşındaki Hayrettin Polat’ın evine giden ekipler, hediyelerini vererek bir süre sohbet ettiler. Zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Polat, babalar gününde kendilerini unutmayan Kızılay Kadın Kolları ekibinin yaptığı ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç olmanın çok zor olduğunu anlatan Polat’ın gözyaşlarını tutamaması duygulu anlar yaşanmasına neden oldu.
 
Kızılay Sarıkamış Şubesi Kadın Kolları Başkanı Alev Karakoç, yaptığı açıklamada, saygıyla, sevgiyle her zaman anılması gereken babalar, annelerle birlikte en değerli varlıklar olduğunu söyledi. Özellikle yaşlı, yardıma muhtaç ve özürlü olan babaların bir gün bile olsa ziyaret edilerek onlarla gönül bağı oluşturulması gerektiğini belirten Karakoç, “Bugün babalar günü nedeniyle onları yalnız bırakmadık. Kadın kolları üyelerimizle birlikte onlara destek verdik. Ayrıca onlara gıda ve giyim eşyalarının olduğu hediye paketler getirdik” dedi.
 
Kadın kolları ekipleri, daha sonra tespiti yapılan diğer babaların evlerini ziyaret ederek onlara hediye paketlerini verdiler.
 
Babalar günü ziyaretlerine Kadın kolları başkanı Alev Karakoç’un yanı sıra kadın kolları üyeleri, yönetim kurulu üyesi Nükhet Günday ile Ahmet Arslan katıldı.
(EY-BA-S) KARS / SARIKAMIŞ (KHA) – EREN YANAR


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber