sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış Kış Oyunları Başlıyor!

13 Ocak 2017
0 Haber Yorum

Türkiye’nin bu kapsamdaki ilk kış oyunları festivali olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Sarıkamış Kayak Merkezi’nde gerçekleşecek.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Türkiye’nin bu kapsamdaki ilk kış oyunları festivali olan Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında Sarıkamış Kayak Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve SERKA’nın (Serhat Kalkınma Ajansı) desteği ile Eksi36 Derneği tarafından organize edilen Sarıkamış Kış Oyunları Festivali 17 Şubat 2017 günü başlıyor. 2013 yılından beri yaz aylarında düzenlenen festivalin ilki geçen yıl 15-17 Ocak tarihleri arasında yapılmıştı. Kış mevsiminde ivmesini karda da gösteren etkinliklere yaklaşık bir ay süre kaldı. Hem profesyonel sporculara hem de amatör katılımcılara açık olacak festival Sarıkamış Kayak Merkezi’nde konumlanacak.

17 Şubat günü, yenilenen Sarıkamış Kayak Merkezi’nde offroad ralli yarışı, kar oyunları, karda kaşar kovalamaca ve kayak ve snowboard ile devam edecek olan kış oyunları heyecanı 19 Şubat günü de devam edip, ödül törenin ardından sona erecek.

Alplerden sonra 'kristal kar'ın tek görüldüğü yer olan Sarıkamış, beyazın en çok yakıştığı ilçe olarak anılıyor. Sarıkamış'ta gün içinde dört mevsimin yaşandığı da dikkatlerden kaçmazken, 19. yüz yıl Baltık Mimarisi'nin örneklerinin görüleceği, doğası ve tarihi ile doyumsuz Sarıkamış'ta, kış festivallerinin farklı bir yüzünün gerçekleşeceği yarışlara ilginin de çok yoğun olması bekleniyor.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber