sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış, Bölgenin ve Kafkasların yıldızı olacak

17 Haziran 2016
0 Haber Yorum

Başkan Toksoy, “Şehitler diyarı turizm cenneti olan ilçemiz, son yıllarda yapılan yatırımlarla bölgenin ve Kafkasların adeta parlayan bir yıldızı haline gelecek.”
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Başkan Toksoy, “Şehitler diyarı turizm cenneti olan ilçemiz, son yıllarda yapılan yatırımlarla bölgenin ve Kafkasların adeta parlayan bir yıldızı haline gelecek.”
Sarıkamış’ta, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan ve AB fonları ile desteklenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru” projesi  Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi oteller bölgesinde hummalı bir çalışmayla başladı.
Baretini giyen Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Bölgede incelemelerde bulundu.8 milyon 800 bin avro bedelli “Erzurum, Erzincan, Kars-Sarıkamış Kış Turizmi Koridoru”  Projesi kapsamında 12 bin yatak kapasiteli kayak merkezi bölgesinde kanalizasyon şebekesi, kolektör hattı, atıksu arıtma tesisi, ticaret merkezi ve kar oyunları alanı, çevre düzenlemesi inşaatlarının başladığını söyledi.
Sarıkamış Cıbıltep Kayak Merkezi’nin 25 yıl önce kurulduğunu, ancak altyapı ve çevre düzenlemesi konusunda şimdiye kadar geniş çaplı plan, projenin yapılmadığını belirten Toksoy, “Hayata geçen proje ile kayak merkezindeki 25 yıldır süregelen sorunların tamamı çözülecek. Sarıkamış tarihi, doğası ve turizmiyle adından söz ettirecek” dedi.
Kış koridoru projesi tamamlandığında bölgede kalkınmanın ve gelişmenin çok hızlı olacağını ve ayrıca Sarıkamış’a yerli ve yabancı yatırımcılarla birlikte turistlerin akın edeceğini ifade eden Toksoy, şunları kaydetti:
“Şehitler diyarı turizm cenneti olan ilçemiz, son yıllarda yapılan yatırımlarla bölgenin ve Kafkasların adeta parlayan bir yıldızı haline gelecek. İlçemizde bir taraftan yapılan şehitlik anıtlarıyla inanç turizmi, bir taraftan da yapımına başlanan altyapı, çevre düzenlemesi ve sportif faaliyetlerin yapılacağı tesisler ile 12 ay sürdürülebilir turizmi gerçekleştireceğiz. Devlet ve Hükümetimizin destekleriyle kayak merkezimizde yapılacak otellerle yatak kapasitesi 12 bine çıktığında turizmde istediğimiz seviyeye geleceğiz. Kars Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aslan’ın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olması bölge için, Türkiye için büyük bir şanstır. Bu yapılan projelerin en başından bugüne kadar Sayın Bakanımız Ahmet bey’in ve milletvekilimiz Selahattin Beyribey ile bir önceki dönem milletvekilimiz Yunus Kılıç bey’in büyük katkısı var. Sarıkamış halkı adına emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yani Sarıkamış artık kabuğunu kırmış ve hızlı bir şekilde gelişip güzelleşmektedir. Sarıkamış, göç veren değil göç alan bir yer haline gelecek. Ben inanıyorum ki 18 bin olan nüfusumuz, önümüzdeki 5 yıl içerisinde nüfusumuz 25 bini aşacak. Burada yaşayan insanlarımıza bu yapılan projelerle iş imkanı ve mutlu bir yaşam sağlanacağından dolayı artık batı bölgelerine gitmelerini de önlemiş olacağız.”
kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber