sanalbasin.com üyesidir

Sait Gürsoy: Şehitlerin 102. Yılında, 102 Şampiyon

09 Aralık 2016
0 Haber Yorum

Sabah Gazetesi Yazarı Sait Gürsoy, "Şehitlerin 102. Yılında, 102 Şampiyon" başlıklı köşe yazısı yazarak, "Gelin bugün Doğu'nun güzel ilçesi Sarıkamış'a gidelim." dedi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Sabah Gazetesi Yazarı Sait Gürsoy, "Şehitlerin 102. Yılında, 102 Şampiyon" başlıklı köşe yazısı yazarak, "Gelin bugün Doğu'nun güzel ilçesi Sarıkamış'a gidelim." dedi.Yazar Gürsoy'un "Şehitlerin 102. Yılında, 102 Şampiyon" başlıklı köşe yazısı şöyle:

Gelin bugün Doğu'nun güzel ilçesi Sarıkamış'a gidelim. Bu ilçenin Milli Eğitim Müdürlüğü, "Sarıkamış Şehitlerinin 102. Yılında, 102 Şampiyon" sloganıyla yola çıkmış. Belki bazılarınız için basit olabilir; ancak zor şartlarda yapılan bu çalışma benim için çok değerli. Bu örnek güzelliği sizinle paylaşmak istiyorum.

TEOG'a hazırlanan öğrencilere, imkânlar dâhilinde başlatılan bir çalışma... Önce, bir deneme sınavıyla köy ve merkez okullardaki 102 en başarılı öğrenci seçilmiş. Köylerden seçilen 60 başarılı öğrenci ilçede bir yurda yerleştirilmiş.

Öğrenciler, TEOG'a 10 gün kala planlanmış bu yetiştirme programında yoğun bir eğitim çalışmasından geçmiş.
Bu programda, MEB'e yeni atanan, dershanelerde çalışmış ve sınav tekniğini bilen öğretmenler görevlendirilmiş.
Sarıkamış Kaymakamlığı'nın koordinasyonu ve desteğiyle yürütülen çalışmada, köy çocuklarının yeme, içme, barınma, transfer ihtiyaçları dershane öğretmenlerince planlanmış.

Öğrencileri sınav stresinden uzak tutmak amacıyla sinema vb. birçok etkinlik gerçekleştirilmiş.

Daha kaliteli bir eğitim almaları amacıyla test, deneme sınavı ve benzer materyaller temin edilip öğrencilere dağıtılmış.

Bu etkinlikler için gereken maddi yük Sarıkamış İlçe Kaymakamı Sayın Yusuf İzzet Karaman tarafından karşılanmış. Teşekkürler, Sayın Kaymakam. Öğretmenler, ücret talepetmeden ailelerinden, özel zamanlarından fedakârlıkta bulunarak gönüllülük esasıylaprojeye dâhil olmuş ve büyük katkılar sağlamışlar. Bir teşekkür de, değerliöğretmenlerimize. Öğretmenlik mesleği sevginizden dolayı, yaşınız kaç olursa olsun, o değerli ellerinizden öpüyorum.

Yayınevlerine sesleniyorum 

Velilerle yapılan görüşmelerde, çok mutlu oldukları görülmüş. Öğrencilerin köyden alınmasından, eve teslim edilmesine kadarki on günlük süreçte sürekli bilgilendirilmişler.

Öğretmenlerin, çocukların en ufak sorununda bir anne baba şefkatiyle ilgilenmesi, onların devlete güvenlerini bir kat daha artırmış.

Çocuklarla yapılan görüşmelerin sonuçları da olumlu. Bu eğitimin çok faydalı olduğunu, başarılı öğrencilerle aynı ortamda olmanın etkisiyle sisteme daha iyi odaklandıklarını belirtmişler.

Öğretmenlerinin, kendilerine ilgili ve sıcak davrandığını, imkânların çok iyi olduğunu söylemişler.

Bu çalışmalar, 2'nci TEOG'da da yapılacak. Üniversiteye girişe de hazırlık yapmayı düşünüyorlar. Ancak bir sorun var. Sınava hazırlık dokümanları kısıtlı. Hadi yayınevleri, bufedakâr Sarıkamış İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, her iki sınavın da dokümanlarını yağdırın. Bu mutluluk çorbasında, sizin de tuzunuz olsun.

Bu ciddi ve güvenilir projenin gizli kahramanları, İlçe MEM Atakan Karabağ'ı ve koordinatör öğretmenler Şeniz Avcı ile Mustafa Süzgün'ü de kutluyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber