sanalbasin.com üyesidir

SELİM´DE KÜTÜPHANE AÇILIMI

14 Aralık 2013
0 Haber Yorum

SELİM´DE KÜTÜPHANE AÇILIMI
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Tacettin DURMUŞ / KARS (KAĞIZMANFM)

Kars’ın Selim ilçesinde açılan ve açılacak olan kütüphane, öğrencilere önemli katkılar sunacak.

Selim Kaymakamlığı tarafından açılacak kütüphane, bölgenin en modern ve zenginleştirilmiş kütüphanelerinden birisi olacak.
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Selim İlçesi Emniyet Amirliği tarafından Şehit Er Yılmaz Bilgin İlk ve Orta Öğretim Okuluna kazandırdığı Polis Abi Kütüphanesi’nin açılışı sırasında yaptığı açıklamada, Selimlilere daha büyük ve zenginleştirilmiş bir başka kütüphanenin de açılacağı müjdesini verdi.

Kaymakam Dolu, Selim’de Aralık ayının sonunda ilk Zenginleştirilmiş ‘Z’ tipi çocuk kütüphanesini açacaklarını belirterek, “140 metrekare alanda kurulacak zenginleştirilmiş kütüphane, yaklaşık 50 bin TL’ye mal olacak. İzmir’de yaşayan bir hayırseverimizin destekleri ile kurulacak. 2014 yılı içinde hayata geçirilecek projelerimiz de devam edecek. “ şekilde açıklamada bulundu.

Bilindiği gibi Selim İlçe Emniyet Amiri Emin Topçu’nun örnek olacak girişimleri sonucu, Kars ve çevre illerde eşine rastlanmayan zenginleştirilmiş ‘Z’ tipi kütüphane öğrencilerin hizmetine sokuldu. Kütüphane bünyesinde bulunun bilgisayarlarla da teknoloji ile kütüphane bir arada öğrencilere hizmet verecek. Öğrenciler, İnternet ortamında da istedikleri bilgilere ulaşabilecekler.

izmete açılan kütüphane, Selim İlçe Emniyet Amirliği tarafından ‘Polis Abi Kütüphanesi’ adı altında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devir edildi. Kütüphanenin 10 Bin TL’ye mal olduğunu belirten Selim Emniyet Amiri Emin Topçu, okulda kalıcı ve çok güzel bir eser bırakmak için bu kütüphaneyi Selim’e kazandırmak istediklerini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Topçu ile görüşmesinin ardından okulda kütüphane bulmadığını öğrenilmesi üzerine kolları sıvadıklarını da belirten Amir Aydın, “Arkadaşlarımız ile el birliği yaparak okulumuza bu bölgede bir eşi bulunmayan Zenginleştirilmiş ‘Z’ kütüphaneyi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Amacımız çocuklarımızın eğitim ve öğretimine kütüphanemiz ile de önemli destek vermek istedik. Başta Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüz Ercan Çakmak ve emeği geçen her kese teşekkür ederim.” Dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın da ilçeye eğitim adına yaptıkları hizmet nedeniyle Emniyet Amiri Emin Topçu’ya teşekkür etti. Amir Aydın’ın ilçede bulunan diğer okullarda her anlamda büyük destekler verdiğini de belirten Aydın, “Amirimiz Emin Topçu sayesinde ilçemiz Kars il genelinde bile eşi bulunmayan modern ve zenginleştirilmiş bir kütüphane kazandı.” Dedi.

 Dikkat: Haberlerimizin, Kars’ta ki tüm gazete ve internet haber sitelerinde izinsiz ve kaynak belirtilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır..!

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber