SATURDER’den EMİTT derlemesi

03 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Bu yıl 20. düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı (EMİTT)’e SATURDER tam kadro katılarak bölge turizmi hakkında tanıtımda bulundu.

Bu yıl 20. düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı (EMİTT)’e SATURDER tam kadro katılarak bölge turizmi hakkında tanıtımda bulundu.

Konu hakkında bilgi aldığımız Sarıkamış Turizm Derneği Başkanı Mir Hasan Taş” Bu yıl 9 uncu kez katıldığımız EMİTT Turizm Fuarına Sarıkamış ve Kars Bölgesinde mevcut bulunan tüm Turizm İşletmecileri ile birlikte katılarak, bölge Turizmi tanıtımında katkıda bulunduk. Oldukça yoğun ziyaret edilen Standımızda gerekli tanıtımı ve misafirperverliğimizi gösterdik. Bu konuda Acente, Tur Operatörleri ve Basın’la yapmış olduğumuz görüşmelerde Bölge Turizmi konusunda bizleri hiç yalnız bırakmayan Sarıkamış Kaymakamımıza,Sarıkamış Belediye Başkanımıza,İl Kültür ve Turizm Müdürümüze,Serhat Kalkınma ajansı yetkililerine ve Diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlara ayrıca teşekkür ederim.Birer Turizm Elçisi gibi davranarak katkıda bulundular. Bizlere bu ortamı sağlayan ve Bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize de ayrıca Teşekkür ederiz. Kars Belediye Başkanımızın yakın İlgi ve alakasına ‘da ayrıca teşekkürlerimizi bildiririz. Gerek yurt içi ve gerek se yurt dışı acente, ve tur operatörleri ile yapmış olduğumuz görüşmelerin sonucunu ve bizlerden taleplerini birer rapor olarak Valilik ve ilgili kurumlara sunacağız. Bu tür Fuar organizasyonları bölge Turizminin tanıtımında önemli rol oynamaktadır. SATURDER olarak yaklaşık 3 yıldır yurt içi ve yurt dışı turizm fuarlarına katılarak Sarıkamış ve Kars tanıtımında bulunmaktayız. Talepleri analiz ederek İlgili kurumlarla paylaşmaktayız. Bu Yıl EMİTT yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde ilgili Acente ve Tur Operatörlerinin bizlerden taleplerini konu başlıkları olarak şunlardır,

-Bölge Tanıtımının daha etkin olarak yapılması, Festivallerin yapılarak tanıtımda unsur oluşturulması,

-Uçak sefer sayılarının artırılarak, Turizm odaklı yapılması, ücretlerinin düşürülmesi,

-Sarıkamış Bölgesinde Kayak sonrası alternatif eğlence merkezlerinin oluşturulması,

-Turizm tesislerinin birbirileriyle sinerji oluşturularak, hizmet alanlarını genişleterek müşteri memnuniyeti sağlanması, (Sarıkamış-Kars)

-Kültür turlarının Organizasyonunda Sarıkamış İlçesinin Kars’la bütünleştirilerek paket hazırlanması,

-Turizm altyapı ve planlama projelerinin bitirilmesi,

Acente ve Tur operatörlerinin talepleri doğrultusunda acil halledilmesi gerek unsurların olduğu, Bu hususlarının SATURDER olarak Bölge Turizm’ini canlandıracağı kanaatindeyiz.” dedi.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber