SARIKAMIŞ DEVLET HASTANESİ DENETİMLERDE İL BİRİNCİSİ

20 Nisan 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki 50 yataklı Devlet Hastanesi, il merkezi ve ilçelerindeki devlet hastaneleri arasında Sağlık Bakanlığınca yapılan denetimler sonucunda birinci oldu.

Tacettin DURMUŞ / SARIKAMIŞ

Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki 50 yataklı Devlet Hastanesi, il merkezi ve ilçelerindeki devlet hastaneleri arasında Sağlık Bakanlığınca yapılan denetimler sonucunda birinci oldu.

Yapılan denetimlerde, hastanenin fiziki şartları, hizmet kalitesi, tıbbi işlemler, personelin performansı, hasta hakları, temizlik gibi başlıkları içeren kriterler sonucunda, Sarıkamış Devlet Hastanesi bin puan üzerinden 854 puan alarak birinci olduğu bildirildi.

Başhekim Sevil Açıkgöz, yaptığı açıklamada, insanlara 24 saat, en iyi ve en hızlı hizmet vermek için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Hastaların sağlık problemlerini temiz, bakımlı, ferah bir ortamda, personelin özverili çalışmalarıyla çözmek için uğraştıklarını belirten Açıkgöz, ”Hastanemizin bu başarısı ekip çalışmasının sonucudur. Biz, bu denetimleri eksiklerimizi görmemiz açısından çok önemsiyoruz. Bazı elaman ihtiyacımız var, bunu da kısa süre içerisinde çözeceğiz Bundan sonra daha da iyi performans sergilemek için daha çok çalışacağız. Bu anlamda bizlere bu başarıyı getiren bütün ekip arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum ”dedi.

Yapılan denetimler sırasında, hemen hemen tüm tahlil ve tetkiklerin yapıldığı laboratuarları, görüntüleme merkezi ve diyaliz ünitesindeki yeniliklerle hastane göz doldurdu. Hastanenin temizlik, sesli ve görüntülü güvenlik sistemleri gibi konularda gösterdiği özen dikkatlerden kaçmadı.

Devlet Hastanesinde, idari personelin yanısıra, 12 uzman doktor,7pratisyen hekim, 3 diş doktoru, 25 hemşire, ve 6 ebe ile temizlik çalışanları hizmet veriyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber