SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM PROJESİYLE OKULLARA BİSİKLET DAĞITILDI

24 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği, “Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat” projesi

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla hayata geçirdiği, “Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat” projesi kapsamında da “bisiklet modülü” dersini uygulayan ortaokullara 60 bisiklet dağıtıldı.
              Ortaokul 5, 6 ve 7’nci sınıf öğrencilerinin spor ve fiziki aktivitelerinde kullanacakları 60 bisikletin okullara teslim edilmesi dolayısıyla, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla valilik bahçesinde tören düzenlendi.
           Törene katılan Iğdır valisi Davut Haner, tören de yaptığı konuşmada, “Sağlıklı bir yaşam ancak spor yapmakla mümkündür. Iğdır da ilk uygulama olarak öğrencilerimize 60 bisiklet dağıtıyoruz. Spor yapmak vücudu hareketlendirmek çalıştırmak hepimiz için faydalıdır. Bisiklet kullanmakla çevreye ve vücudumuza faydası olacaktır. Böylece spor yapış olacaksınız. bisiklet kullanmayı iyi bileceksiniz. Kendi emniyetinizi kendiniz alacaksınız. Kuralarla uyacaksınız kavşak geçişlerinde ışıklarda duracaksınız arabalar arasında cambazlık yapmayacaksınız. Yayalar ,araçlar kurallara uymayabilir kendi tedbirinizi alacaksınız. Büyük şehirlerde bisiklet yolu var. Iğdır’da yok bunun için kurallara uyacaksınız. Iğdır da vatandaş düz ova olduğu için bisiklet kullanıyor. Birinci kural kask takacaksınız. Lastikleri, frenleri kontrol edeceksiniz. Sonrada genel trafik kurallarına uyacaksınız Ne kendinizi üzün ne de ailenizi üzün kurallara uyunuz.”dedi.

             Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,proje ile ilgili şunları söyledi:”Protokol gereği ülkemizde obeziteyi önlemek çocukları sağlıklı yaşama teşvik etmek,motorsuz taşıtların kullanımını artırmak,hava kirliliğini engellemek  amacıyla 60 adet bisikletimiz öğrencilerimize dağıtılıyor.Sağlık bakanlığı ve Milli Eğitim bakanlığımız bütün okullarımızda bisikletli yaşam projesini hayata geçirecektir.”şeklinde konuştu.

Sağlık Müdürü Dr. Alparslan Erol,”Bu proje obeziteyi engellemek amacıyla yapılan sağlıklı yaşam projesidir. Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettiğimiz bisikletleri öğrencilere dağıtıyor. ”şeklinde konuştu.

                     Bisikletleri teslim alan okullarda ki öğrenciler bindikleri bisikletlerle valilik  bahçesinde gezinti yaptı.

            Törene İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal,Jandarma Alay Komutanı Mustafa Ulus ,Milli eğitim Şube Müdürü Mehmet Tüzen ,okul müdürleri öğrenciler katıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber