sanalbasin.com üyesidir

Pirli ve Küllük okulları Gülveren’le kardeş oldu

14 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Pirli ve Küllük okulları Gülveren’le kardeş oldu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

IĞDIR PİRLİ VE KÜLLÜK İLKOKULU İLE ANKARA GÜLVEREN İLKOKULU ARASINDA “KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ” OLUŞTURDU
2014 yılı 5 Haziran Çevre Günü kapsamında, Iğdır Tuzluca İlçesi Pirli Köyü İlkokulu Anasınıfının, tüm bakım, onarım ve malzeme ihtiyaçları, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonu ile karşılanarak Kardeş Okul seçildi.
2015 yılında da il merkezi Küllük Köyü İlkokulu ikinci Kardeş Okul olarak seçildi. Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından da 2015 yılında Ankara İli Mamak İlçesindeki Gülveren İlkokulu kardeş okul seçildi.
Ankara İl Müdürlüğü ile Iğdır İl Müdürlüğünün ortak çalışmaları ile bu okulların kardeşlik, sevgi ve çevre teması altında kaynaştırılarak, kardeş okul olmaları sağlandı. Kardeş okullar tarafından karşılıklı olarak gönderilen illerinin kültürel öneme sahip yerlerinin fotoğraf ve bilgilerinden oluşan afişler hazırlandı.  Karşılıklı olarak yaptıkları resimleri ve yazdıkları mektupları birbirlerine gönderdiler. Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri Ankara’daki kardeş okul öğrencilerine,  Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelleri de Iğdır’daki kardeş okul öğrencilerine, hediye mont, bot ve çanta gönderdi.
Küllük İlköğretim Okulunda ve Pirli İlköğretim Okulunda Vali Davut Haner, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hamdi Görkem Gençtürk ve personelleri, kurum amirlerinin katılımıyla ve aynı zamanda Ankara’daki Gülveren İlkokulunda, Ankara Vali Yardımcısı  Ahmet Sait Kurnaz, Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Banu Aslan Can ve personellerinin katılımıyla organizasyon yapıldı. Karşılıklı olarak okullardan telekonferansla görüşülerek, Valiler güzel temenni ve teşekkürlerini ilettiler, öğrenciler de birbirlerine teşekkür ederek sevgilerini ilettiler.  Gönderilen hediyeler Valiler tarafından çocuklara verildi.
Çocuklarla yapılan sohbetlerde güzel memleketimizin her köşesinin çok değerli olduğu, bu ülkede yaşayan her vatandaşın kardeş olduğu, ülkemize ve kardeşliğimize hiçbir gücün zarar veremeyeceği, bunun yolunun ise, bugünün küçükleri yarının büyükleri arasındaki “sevgiden yapılmış kardeşlik köprüsü” ile mümkün olduğu vurgulandı. Güzel ülkemizin doğal kaynaklarının korunması gerektiği, suyu, havası, toprağı, çevresi temiz bir memleket için herkesin bilinçli olması gerektiği ve çevreyi korumak için hepimizin dikkatli olması gerektiği anlatıldı.
Program sonunda ise Çevre Şube Müdürü Zehra Arat tarafından çocuklara Ulusal Çevre Andı okutularak, doğal kaynakları tasarruflu kullanacaklarına, çevreyi koruyacaklarına, zarar verenleri uyaracaklarına ve gönüllü çevre dostu olacaklarına dair söz verdirildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber