Peygamberimiz ve gençlik konulu konferans,

23 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Kağızman Müftülüğü tarafından Mevlidi Nebi Haftası dolayısıyla "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu bir konferans düzenlendi.


Kağızman Müftülüğü tarafından Mevlidi Nebi Haftası dolayısıyla "Peygamberimiz ve Gençlik" konulu bir konferans düzenlendi. 

Kağızman Halkeğitimi Konferans Salonu’nda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal marşısın okunması başladı. Kuranı kerim tilaveti okunmasın ardından açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz yaptı.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından Kars il Müftüsü Yusuf Eviş tarafından Peygamberimiz ve Gençlik" konulu bir konuşma yaptı.

Eviş konuşmasında "Gençlik; insanın, kendini, yaratıcıyı ve evreni anlamlandırma sürecinde, varlık alanında kendini öne çıkararak kâinatı ve hadiseleri yorumlamayı tercih ettiği bir dönemdir.

Bununla birlikte iç dünyadış dünya dengesinde bazı gelgitleri yaşadığı fırtınalı bir dönem. Bu açıdan gençlik devresi, ömür sermayesinin en önemli kazanımı ve ilerleyen yaşlardaki kemal dönemi için esasında oldukça bereketli bir havzadır. Hz. Peygamber (s.a.s.) bu döneme özel bir anlam atfetmiştir.

O bize, kişinin ahiret yolculuğunda ‘gençliğin nerede tüketildiği’ sorusuna muhatap olmadan hareket edemeyeceğini bildirmiştir” dedi.

Konferansın ardından "Peygamber Sevgisi" konulu Liseler arası şiir yarışmasında derecye giren öğrencilere Kağızman Kaymakamı Ercan Öter tarafından çeşitli hediyeler verildi,

İlçe Müftüsü Özcan yılmaz ise "salonun hınca hınç dolması Halkımızın Peygamber sevgisini göstermektedir"..dedi

Programa İlçe Kaymakamı Ercan Öter, Belediye Başkan vekili Recep Kişioğlu, Kars il müftüsü Yusuf Eviş, İlçe Müftüsü Özcan Yılmaz ve vatandaşlar katıldı. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber