sanalbasin.com üyesidir

Peygamber sevgisi camiye sığmadı

15 Nisan 2016
0 Haber Yorum

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıkamış İlçe Müftülüğünce Sarıkamış Merkez camisinde program düzenlendi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Sarıkamış İlçe Müftülüğünce Sarıkamış Merkez camisinde program düzenlendi.

Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman yaptığı konuşmada, son zamanlarda yaşanan olaylar ve şehit cenazelerinin herkesi derinden yaraladığını söyledi.

Millet olarak, devlet olarak geçmişte de büyük badireler atlatıldığını vurgulayan Karaman, ”Biz Kurtuluş savaşında, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta vatan ve ezan sesi ilelebet hakim kalsın diye verilmiş bir mücadeledir. Dinimize bağlı olduğumuz sürece birliğimiz beraberliğimiz daim kalacaktır. Bu nedenle bu sene kutlu doğum etkinliklerinin ana teması tevhit, birlik, vahdet, dayanışmadır. Hz. Peygamberimizi bu konularla anıyoruz” dedi.

Kafkas Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bünyamin Çalık’ da, tevhit ve vahdet konusunda Hz. Peygamber dönemindeki birlikte yaşama ahlakının önemine değinerek, Hz. Peygamberin birlikte yaşamanın vazgeçilmez unsurları olan barışı, affı, rahmeti, merhameti, tevhit ve vahdeti Müslümanlar üzerinde hakim kıldığını söyledi.

Peygamber sevgisini bu millet, gönlüne nakş ettiğini belirten Çalık, şunları kaydetti: ”Hz. Peygamberimizin sevgisini gelecek nesillere iyi aktarmalıyız. Günümüzde her gün bir ocağa ateş düşüyor. Bu ateşi söndürmek için aklımızı başımıza alıp el birliği, gönül birliği oluşturmamız lazım. Onun için Peygamberimizi iyi okuyup iyi anlamamız gerekir. Peygamberimiz ‘İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız' buyurarak sevgiyi ve imanı toplumsal barışın, birlikte yaşamanın temel taşı yapmıştır."

İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan’ da, Hz. Peygamberi Merkez Caminde bay ve bayanlar hep beraber anmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, etkinliklere katkı sunanlara teşekkür etti.

Şiirlerin okunduğu, semazen gösterisinin yapıldığı programda, okullar arası şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Programda Hz. Peygamberin Sakal-ı Şerifi vatandaşlar sırayla ziyaret etti.
Bazı vatandaşlar Sakal-ı Şerif’i cep telefonlarıyla görüntülemeye çalışırken, bazıları da selam vererek, Salavat-ı Şerife okudu.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber