Partisinden istifası istenen Başkan Karaçanta, MHP Genel

06 Şubat 2018
0 Haber Yorum

Partisinden istifası istenen Başkan Karaçanta, MHP Genel Merkezine gitti

Tacettin DURMUŞ / www.kagizmanfm.com

MHP Genel Merkezi’nin 6 belediye meclis üyesi ile birlikte istifasını istediği Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Ankara’ya gitti.

Başkan Karaçanta’nın Ankara’da MHP Genel Merkezine giderek görüşeceği ileri sürüldü. Karaçanta Kars Belediyesinden ayrıldığı sırada gazetecilerin ‘Bir açıklama yapacak mısınız?’ şeklindeki sorusuna ‘Sonra’ dedikten makam aracına binerek Ankara’ya gitmek üzere Harakani Hava Limanına geçti.

Öte yandan Başkan Karaçanta’ya destek vermek için belediye hizmet binası önünde toplanan bir grup belediye çalışanını başkan yardımcıları tarafından ikna edilerek işlerinin başına gönderildi. Dün akşam saatlerinde açıklanan MHP’nin kararının ardından Başkan Karaçanta’nın partisinden istifasının istenmesi kentte gündeme oturarak en çok konuşulan konu oldu.

Bilindiği gibi dün MHP Genel Merkezi, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta 6 Meclis üyesinin partiden istifasını istemişti. Konuyla ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz imzasıyla yapılan yazılı açıklamada: "Partimizin saygınlığına halel getirici tutum ve davranışları nedeniyle Kars Belediye Başkanı Sayın Murtaza Karaçanta ile yine Kars Belediyesinin 6 Meclis Üyesinin partimizden istifaları talep edilmiş ve işleme konulmuştur." Denilmişti.

Son yerel seçimlere göre Kars Belediye Meclis Üyesi sayısı toplamda 25. Meclis üyelerinin TBMM’inde gurubu bulunan partilere göre dağılımı ise şöyle: MHP 12, AK Parti 8, HDP 4, CHP 1

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber