Otel konforunda yatılı okul

24 Kasım 2017
0 Haber Yorum

Kağızman ilçesi Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO), donanımı ve hizmet kalitesiyle öğrencilere otel konforundaki ortamda eğitim imkanı sağlıyor.

ALİ ÇELİK--Kağızman ilçesi  Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO), donanımı ve hizmet kalitesiyle öğrencilere otel konforundaki ortamda eğitim imkanı sağlıyor.

Yatakhane, derslik, çalışma ve dinlenme salonlarıyla ilçenin özellikli okullarından YBO, çocukların rahat edeceği şekilde döşenerek ev ortamını aratmıyor.

Öğrencilerin isteğine göre yemek çıkarılan, hizmet kalitesinin yanı sıra fiziki yapısıyla da beğeni kazanan okul, bu özellikleriyle, köylerde yaşayan ailelerin kızlarını okutmaları konusunda ikna olmasına da katkı sağlıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, AA muhabirine, kız öğrencilerin eğitimlerine devam etmesi için her türlü imkanı sağladıklarını söyledi.

Okulun yatakhane, derslik, sosyal ve kültürel alanlarıyla ilçenin eğitimine büyük katkı sunduğunu ifade eden Bayşar, şöyle konuştu:

"Çocuklarının okula devamı ve eğitim öğretimle buluşturulması noktasında yoğun çaba içindeyiz. Eğitime kazandırdığımız bu çocuklarımızı, Kağızman YBO'da misafir ediyoruz. Bu aynı zamanda kız öğrencilere verdiğimiz değerle ilgili bir durum."

"Çocukların istediği tarzda, modern şekilde döşendi"

YBO Müdürü Sinan Çil ise 720 öğrenci kapasiteli okulda 2 yıldır görev yaptığını belirtti.

Okulun diğer YBO'lardan daha modern, adeta otel konforunda olduğunu dile getiren Çil, şöyle devam etti:

"Okulda çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışması yaptık. Pansiyonumuzun tamamını halılarla döşedik. Dinlenme salonlarında kanepe ve televizyonlar var. Çalışma ve dinlenme salonu, çocukların istediği tarzda modern şekilde döşendi. Okulumuzda her gün sıcak su mevcut. Temizlik konusuna da hiçbir sorun yok. Okulun sorunları için sınıf temsilcileriyle toplantı yaparak, bütün eksiklik ve sıkıntıları dinliyorum. İlgili arkadaşlarla sorunları gideriyoruz. Çocukların istediği yemekleri çıkarıyoruz. Okulumuzdaki kamera sistemi 24 saat kayıt yapıyor. Böylelikle öğrencilerimiz kendilerini çok güvende hissediyor."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber