Ormancılardan öğrencilere geri dönüşüm semineri

04 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Ormancılardan öğrencilere geri dönüşüm semineri

Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü taflanından geri dönüşüm ve çevre bilincinin oluşması amacıyla ilkokul öğrencilerine yönelik seminer verildi.

Sarıkamış Orman İşletme Müdürlüğü personeli 29 Eylül İlkokulu birinci sınıf öğrencilerini geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda bilgilendirildi.
Sarıkamış Orman İşletmesi Müdür Yardımcısı Tekin Işık, burada yaptığı konuşmada, okullarda geri dönüşüm konusunda bilinç oluşturmak amacıyla seminer verdiklerini belirtti.

İlkokullardan başlayarak çevre ve geri dönüşümün önemini bu tür etkinliklerle anlatmak istediklerini ifade eden Işık, şunları konuştu:

“ Evlerden, okullardan, sanayi tesislerinden geri dönüştürülebilecek her türlü malzemenin daha sonra sanayi tesislerinde çeşitli ürünlere dönüştürüldüğünü ve bu bilincin çocuklarda yerleşmesi noktasında çalışmalarda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullarda öğrencilere geri dönüşüm konusunda görsel destekli eğitim veriyoruz. Çocuklarımıza geri dönüşümle çevremizin, ormanlarımızın ne kadar öneme sahip olduğunu ekonomiye sağladığı katkıyı anlatıyoruz. Etkinliklerimiz bütün okullarda devam edecek.”

Konuşmaların ardından İşletme şefleri Halil Çıngıl, Halil Türker, Yusuf Düzgün ile Okul Müdürü Özgür Gökcan, öğrencilere kırtasiye seti dağıttı.

Etkinlik kapsamında öğrencilere dağıtılan kalemlerin tamamen atık kağıttan elde edildiği ve içerinde çam tohumu bulunduğu anlatıldı. Ayrıca içerisinde PVS içermeyen doğada kaybolma özelliğine sahip silgi ile beraber kırtasiye seti hediye edildi.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber