Oluklu Göleti kuruyor

10 Eylül 2011
3 Haber Yorum

Oluklu Göleti kuruyor

Oluklu Göleti kuruyor 

Kars’ın Kağızman ilçesindeki Oluklu Köyü Göleti kuruma noktasına geldi. Su seviyesi sıfıra yaklaşırken, muhteşem görüntüsü ile insanları büyüleyen göletin son hali görenleri ürkütüyor.
 
Oluklu Köyü’nde bulunan ve adını da köyden alan Oluklu Göleti, özellikle köylünün hayvanlarının su ihtiyacını karşılıyordu ve ayrıca doğal güzelliklerinden birisi idi. Köylünün, çocuklarında uğrak yeri olan Oluklu Köyü Göleti, mavi ve yeşilin iç içe geçtiği muhteşem görüntüsü ile herkesi büyüleyen bir yerdi. Ancak, göletin son halini görenler neye uğradıklarını şaşırıyor. Çünkü, göletin suyu çekilmiş ve neredeyse kurumuş vaziyette ve manzara ürkütücü. Yetkililerden ise her hangi bir açıklama yapılmıyor. İnsanların tek umudu ise yağacak yağmurların göleti doldurması. Yoksa, muhteşem güzelliği ile herkesi büyüleyen gölet su sıkıntısı çeken Oluklu Köyünün en büyük kaynaklarından birisi eğer kurur ise güzelim görüntü sadece kartpostallarda kalacak.

(AÇ-BA-S) KARS / KAĞIZMAN (KHA) – ALİ ÇELİK


 

Yorumlar(3)
  murat gökbulut:
[16.09.2011 - 14:19]  
güzel bir isimle dernek kuran değerli köylülerim. sizleri tebrik ediyor hepinize saygılar sunuyorum.Bu birliktelik hem Ankara da ki köylülerimize hemde köyümüzde yaşayanlara mutlak bir güç katacaktır.Ancak ben haberi eleştirmedim sadece bir gerçeği ortaya koydum.Burası nasıl doldurulur bilemem ancak İçme suyuna çözüm bulamayanların bu konuya fazla ilgi göstereceklerini zannetmiyorum. bulamayanların buraya çok ilgi göstereceklerini zannetmiyorum
  Kağızman Oluklu Köyüne Gönül Verenler Derneği:
[14.09.2011 - 20:28]  
sayın murat gökbulut Dünyanın içerisinde bulundugu iklim şartları yüzünden sizin söylemiş oldugunuz şekilde göletimizin kalıcı olması mümkün gözükmemektedir amacımız göletimizi tekrar nasıl güzelliklerle dolu sekle getirmek olmalı bizce yoksa yapılan ve yetkililerden soruna çare bulunması istenilen bir haberi eleştirmek olmamalı diye düşünüyoruz
  murat gökbulut:
[11.09.2011 - 16:30]  
ben kendimi bildim bileli bu göl kışın yağan kar ve ilkbaharda yağan yağmur suları ile dolar ve derinliği ise oldukça azdır.Ancak burayı besleyen herhangi bir su kaynağı bulunmaması nedeni ile yazın belli bir zamanında sürekli kurur.Tüm köylülerimiz de gayet iyi bilirler ki burada öyle enterasan bir durum yoktur.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber