sanalbasin.com üyesidir

Okullarda Tadilat Çalışmaları

14 Ocak 2015
0 Haber Yorum

Okullarda Tadilat Çalışmaları
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı tarafından ilçeye bağlı merkez ve köy okullarından Atatürk İlkokulu, Tomarlı Köyü Şehit Ayhan Kızılkaya Ortaokulu ve Gülyüzü Şehit Alparslan Kaya Ortaokullarında bulunan öğrencilerin daha sağlıklı ortamlarda eğitim öğretim görebilmeleri amacıyla başlatılan tadilat çalışmaları tamamlandı.
Acil ihtiyaçlar göz önüne alınarak ilk etapta üç okulumuzda tamamlanan tadilat çalışmalarıyla okullarımızın, elektrik, su, kalorifer peteği ve tesisat onarımları yapıldı. Ayrıca kışın donduğu için kullanılmayan ve hijyen açısından sağlıksız olan okulların bahçesinde bulunan tuvaletler de okul içerisine alınırken okul binalarının sıva ve boya gibi bakım ve onarım işleri de tamamlandı.
Yapılan tadilat ve onarım çalışmaları sonrasında açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem; öğrencilerimizin daha sağlıklı ve çağın gereklerine uygun ortamlarda eğitim görebilmeleri amacıyla imkanlar dahilinde başlatılmış olan tadilatların devamının olacağını ve önümüzdeki ay diğer okullarda da tadilatlar yapacaklarını söyledi. Açıklamasında; köy okullarında bulunan sağlıksız ve kullanışsız tuvaletlerin kışın yaşanan soğuklar ve don nedeniyle neredeyse 7 ay kullanılamadığını, bunu gidermek için tuvaletleri okulların içerisine taşıdıklarını, ısınma problemi olan okulların sıkıntılarının giderildiğini, imkanlar dahilinde diğer okullara da çalışmalar yapacaklarını belirtti. Erdem; köy okullarının ve burada öğrenim gören çocukların dezavantajı nedeniyle öncelikli olduklarını, tüm okulların sorunlarını çözmek için hayırseverlerle görüştüklerini ve kısa zamanda da olumlu sonuç almayı umduklarını da sözlerine ekledi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber