Okullar Hayat Olsun Projesi

02 Mayıs 2016
0 Haber Yorum

Kars Sarıkamış’ta “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında fidan dikimi yapıldı.

Kars Sarıkamış’ta “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında fidan dikimi  yapıldı.
Sarıkamış Milliyet Gazetesi Kız Öğrenci Yurdu bahçesinde gerçekleştirilen fidan dikimi töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atakan Karabağ, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında okul ve yurt bahçelerinin ağaçlandırıldığını söyledi.
Proje ile ilçe merkezi ve köylerdeki okulların yanı sıra öğrenci yurtlarının bahçelerine de fidan dikimi yapılarak güzelleştirmeye çalıştıklarını ifade eden, Karabağ, “Orman İşletme Müdürlüğü personelimiz, öğrencilerimiz, hep birlikte okul ve yurt bahçelerine sarıçam ve huş fidanı dikiyoruz. Öğrencilerimize ağaç sevgisi ve yaşanılabilir çevre bilinci vermeye çalışıyoruz” dedi.
Orman işletme şefi Yusuf Düzgün ise, işletme olarak proje ile 2 bin 500 fidanın bu sene içinde toprakla buluşacağını belirterek, “Biz işletme olarak yalnızca ormanlık alan içindeki boş sahaları ağaçlandırmıyoruz. Aynı zamanda kent merkezinde ve köylerde bulunan park, okul bahçeleri, kurumlara ait arazilere de fidan dikimi yapıyoruz. Bundan sonrada çalışmalarımız devam edecek “diye konuştu.
Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından 150 fidanın dikimi yapılarak can suyu verildi.
Fidan dikme törenine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Atakan Karabağ, Erdal Karakurt, Orman İşletme Merkez Şefi Halil Türker,Şef Yusuf Düzgün, Okul Müdürü Murat Yıldız, müdür yardımcısı Fahri Dursun, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
khaYorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber