sanalbasin.com üyesidir

Öğüt’ün tespitiyle hayvan ithalatı

05 Ekim 2013
0 Haber Yorum

Öğüt’ün tespitiyle hayvan ithalatı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt’ün, “Hayvan İthalatı” hakkındaki yazısı:
29 Eylül 2013 tarihinde Başbakan, “Biz hayvan ithalatını bitirdik. Asla hayvan ithal etmeyeceğiz.” diyerek bir açıklamada bulunmuş, Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU için de “Ana Muhalefetin Lideri çıkmış hala hayvan ithal ediliyor diyor,” demiştir.
Ancak 4 gün sonra 02.10.2013 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı, “Brezilya’dan hayvan ithalatı konusunda herhangi bir kısıtlama olmadığını ve şartların yerine getirilmesi halinde bu ülkeden canlı hayvan ve et getirilebileceğini, ayrıca Ocak ayında Brezilyalı Bakanın Türkiye’ye geleceğini ve imzalanan iyi niyet anlaşmalarının ötesine geçilerek ortak çalışmalar yürütülebileceğini” açıklamıştır.
Düşünün ki bu Ülkenin Başbakanı artık hayvan ithalatı yok diyor, 4 gün sonra Hükümetin Bakanı, Başbakanının sözlerini çürüterek hayvan ithal edeceğiz diyor.  Bu durumda köylümüz hangi açıklamaya inanacak ve güvenecektir.
Köylümüz, İnek (Canlı) 5.-TL, Karkas 10.-TL, Tosun (Canlı) 7-8.-TL, Karkas 14-15.-TL’ye  satmaktadır. Görülüyor ki ülkemizde ucuz bir piyasa vardır. Böyleyken neden ithalat yapılmakta ve çiftçimiz ısrarla zor duruma sorulmaktadır, anlaşılması mümkün değil?   
Tarım Bakanının yapmış olduğu Brezilya’dan hayvan ithal edileceği ile ilgili açıklama, hem daha sağlıklı hem de daha ucuza mal eden köylümüzün feryadına rağmen onları tehdit eder gibi bir açıklamadır.
Tarım Bakanı Ocak ayında gelecek Brezilyalı Bakanla yapılacak anlaşma ile ithal hayvan getirebileceklerini ima etmektedir. Böylece büyük tüccarlara, köylünün malını alma, ithal getireceğimiz hayvanları al mesajını vermektedir. Tarım Bakanının acilen ithal hayvan ve et getirmeyeceğiz diyerek açıklama yapması gerekmektedir. Aksi takdirde Kurban Bayramı için yetiştirilen hayvanlar köylümüzün elinde kalacak, bankalara borçlarını ödeyemeyecekleri için de iflas edeceklerdir.
4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ
Bazı hayvanların etinden, sütünden, yumurtasından, yağından, balından, derisinden, yününden, tüyünden, sesinden faydalanıyoruz. Bize protein ve besin veriyorlar. At, eşek, katır ve öküz gibi hayvanların da gücünden faydalanıyoruz. Bu hayvanlar bizim yüklerimizi taşırlar, arabalarımızı çekerler. Kedi köpek gibi hayvanlar evlerimizde bizlere yol arkadaşı olurlar. Zehirli olanlar zehirleriyle ilaç sanayinde kullanılırlar. Bazı hayvanlar da yaban hayvan olup; doğanın dengesi için korunmalıdırlar.
Bugün 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü. Bu günün bilincinde olarak herkesi bir kez daha her türlü hayvanları sevmeye ve korumaya davet ediyorum.
KURBAN KESİM YERLERİ
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımız kurbanlarını kesecekler. Ancak hayvanlara eziyet etmeden ve acı çektirmeden, hijyenik bir ortamda ve islami kurallara göre kesilmelidir.
7 yıl önce verdiğim önergemde, insanlarımızın kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik bir ortamda hayvanlara acı ve eziyet çektirmeden kesilmesi için hükümetin yapılan apartman ve sitelere veya bunların yakın bir yerine kurban kesimhanesi yaptırılması ile ilgili bir önerge vermiştim. Ancak ne yazık ki AKP oylarıyla reddedildi. 7 yıl sonra tekrar Müslüman geçinip dini siyasete alet edenlere sesleniyorum. Sitelere kurban kesimhaneleri yaptırarak sağlıklı bir ortamda hayvanlara eziyet etmeden dini vecibelerini yerine getirmek için, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle hazırladığım Kanun Teklifi için Tüm Milletvekillerimizin desteğini bekliyor, sizin ve tüm vatandaşlarımızın yaklaşan Kurban Bayramını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber