sanalbasin.com üyesidir

Öğüt’ün haklı mücadelesi

21 Eylül 2012
0 Haber Yorum

Öğüt’ün haklı mücadelesi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan’dan bir vatandaşın hayvanlarını kesime götürdüğü İstanbul’da başına gelenleri düzenlediği basın toplantısıyla açıklığa kavuşturdu.
 
Öğüt’ün konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Ömer Faruk KALKANCI’ya ait 21 adet büyükbaş hayvan 03.09.2012 tarihinde kendisine ait olduğunu tasdik eden hayvan pasaportları ile (nüfus cüzdanları) 14.09.2012 tarihinde hayvan sevklerine mahsus yurt içi veteriner sağlık raporunu alarak Kocaeli’nde akrabası bulunan Hakan KALKANCI’nın işletmesine sevkini yapmış ve Ardahan ili Göle ilçesinden yola çıkmıştır.
 
Ancak Kocaeli’ndeki işletmeye değil, İstanbul Silivri Büyüksinekli Köyündeki bir akrabasının işletmesine, herhangi bir kötü niyet ve kasıt olmadan götürmüştür.
 
Silivri İlçe Tarım Müdürü Hasan GÜVEN’in 16.09.2012 tarihli yazılı talimatı ile hayvanların sağlık raporu olmasına rağmen, sağlık raporu yokmuş gibi göstererek İstanbul Hadımköy’de bulunan Çekmece Et ve Et Ürünleri A.Ş tesislerine getirerek kesilmesi talimatını vererek hayvanların kesimi yapılmıştır.
 
1-SAĞLIK RAPORU:
14.09.2012 tarihinde vatandaşımız Hayvan Sevklerine Mahsus Yurtiçi Veteriner Sağlık Raporunu almış olmasına rağmen, Silivri İlçe Tarım Müdürü hayvanların sağlıksız olduğunu beyan etmiş, vatandaşımızın 21 adet büyükbaş hayvanı haksız yere kesilmiş ve vatandaşımız mağdur edilmiştir.
 
2-KAÇAK HAYVAN İDDİASI:
Vatandaşımız 21 adet büyük baş hayvanını Ardahan ili Göle İlçesinden, hayvanların kendisine ait olduğunu belgeleyen Hayvan Pasaportlarını alarak getirmiştir. Kaldı ki Milletvekili seçildiğim 2002 seçimlerinden bu yana kaçak hayvancılık ile ilgili vermiş olduğum Kanun Teklifleri, Soru Önergeleri, Araştırma Önergeleri ve TBMM Genel Kurul Konuşmaları kayıtlarda bulunmaktadır. Kaçak Hayvancılık ile ilgili vermiş olduğum mücadele ortada iken, bu vatandaşımızın hayvanları yurt dışından kaçak getirilseydi ilk önce vatandaşımızın karşısında ben olurdum.
 
3-MAHKEME KARARI:
Hayvanların kesiminin durdurulması ile ilgili İstanbul 10. İdare Mahkemesi, 18.09.2012 tarihinde oy birliği ile yürütmeyi durdurma kararı vermesine rağmen, Silivri İlçe Tarım Müdürü ve Emniyet Yetkilileri, bizleri oyalayarak kararı hiçe saymış ve kesimi gerçekleştirmişlerdir.
 
4-KAMERA GÖRÜNTÜLERİ:
Olayın gerçekleştiği 18.09.2012 tarihinde, Alper BİLGİ isimli Veteriner kendisini darp etmişim gibi 3 gün iş göremeyeceğine dair sağlık raporu almıştır. Ancak olayın gerçekleştiği yerde hem Polis Kameraları hem de Doğan Haber Ajansına ait kameralar bulunmakta idi. Kendisini kesinlikle darp etmedim. Ancak Veteriner Hekim yalan beyanda bulunarak hem basını hem de vatandaşlarımızı kandırmıştır. Kesinlikle darp olayının gerçekleşmediğini anlayabilmek için kamera kayıtlarının incelenmesi gerekir.
 
5-SAĞLIK RAPORU:
Veteriner Hekim Alper BİLGİ, 18.09.2012 tarihinde gerçekleşen olayda kendisini darp ettiğim yalanı ile Arnavutköy Devlet Hastanesine giderek 3 gün iş görmezlik raporu almıştır. Ancak raporu veren Doktor İlkay ÇITAK TUNA ile görüştüğümde vatandaşın bahsi geçen tarihte kendilerine geldiğini, istirahat istediğini belirtmiştir. Bunun üzerine kendisine 3 gün istirahat vermek zorunda kaldıklarını, ancak darp sayılabilecek bir sağlık raporu olmadığını beyan etmiştir. Olayın doğruluğunun tespiti için doktorun bilgisine başvurulmalıdır.
 
SONUÇ OLARAK;
21 adet büyükbaş hayvanın sağlıklı olduklarına dair sağlık raporları olmasına rağmen; Ardahan İli Göle ilçesinden gelen bu hayvanlar kaçak hayvan olmamasına ve pasaportlarının bulunmasına rağmen; hayvanların kesilmemesi için İstanbul 10 İdare Mahkemesinin yürütmeyi durdurma kararı bulunmasına rağmen, Alper BİLGİ isimli Veterinere herhangi bir darp olmadığı polis ve Doğan Haber Ajansı kamera görüntüleri olmasına ve aldığı iş görmezlik raporun darp yapıldığına dair bir rapor olmamasına rağmen; 
 
Kendisine rapor veren doktordan bu raporun darp raporu olmadığı sadece istirahat raporu olduğu öğrenilmesine rağmen; yapılan bu uygulama tamamen siyasi ve kasıtlı bir şekilde yapılmıştır. Milletvekili olarak vatandaşımın ve halkımızın hakkını korumakla mükellefim. Bu çirkin oyuna alet olan sivil toplum örgütlerini ve basın mensuplarını daha dikkatli davranmaya davet ediyor, hakkımızı yasal yollardan arayacağımızı belirtiyor selam ve saygılarımı sunuyorum.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber