Ana Sayfa > ARDAHAN

Öğüt’ün TBMM’de gensoru hakkındaki konuşması
17 Ekim 2012
Öğüt’ün TBMM’de gensoru hakkındaki konuşması
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

 
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Tarım Bakanı Mehdi Eker hakkında verilen gensoru önergesi hakkında TBMM’de bir konuşma yaptı.
 
Öğüt’ün konuşması şöyle:
Çiftçi ve köylülerimizi sıkıntıya sokarak görevini yerine getirmeyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER hakkında vermiş olduğum Gensoru üzerine söz almış bulunuyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 
Bir zamanlar Tarım ve Hayvancılık ürünlerinde kendi kendimize yeten bir potansiyelimiz vardı. Büyük bölümünü de yurt dışına ihraç ediyorduk. Öyle ki; İran, Irak ve Suriye’ye kaçak mal gidiyordu. Bu kaçak giden mal, Yeşilçam filmlerine de konu oluyordu.
 
Şimdi sizlere bir belge göstereceğim.
16 Temmuz 1937 yılında ATATÜRK ve İsmet İNÖNÜ’nün imzası ile Kars’ta hayvancılığı geliştirmek için Canlı Hayvan İhracatçılar Birliği kuruluyor. O dönem, benim yaşım ve üstündekiler hatırlayacaklardır. Biz Rusya’ya, İran’a ve diğer komşu ülkelere canlı hayvan ihraç ediyorduk. Bu belgeden anlaşılacağı üzere ATATÜRK ve İNÖNÜ döneminde hayvancılığa ve tarıma önem verilmiş, Kars’ta değil Türkiye’nin her tarafından tarım ve hayvancılığın gelişmesi için büyük bir seferberlik başlatılmıştı. Ancak özellikle 2002 yılından bu yana AKP Hükümeti döneminde Tarım ve Hayvan ürünleri yurt dışından getirilerek köylümüzün bitmesine ve iflas etmesine neden olmuştur.
 
Şöyle ki;
1- Tarım Ürünlerinde (GDO) Genetiği Değiştirilmiş Organizma ürünleri halka yedirilmiş ve halkın sağlığı ile oynanmıştır.
 
2- Kanser içeren ve ölümlere neden olan Süt Tozu ithalatı yapılarak halkın zehirlenmesine neden olunmuştur.
 
3- Sayın Bakan ithal hayvan getirmeyeceğiz diye beyanatta bulunmuş, bunun arkasından 2 yıl ödemesiz, 5 yıl vadeli teşvik kredisi ile vatandaşlara tanesi 6 bin TL ile 8 bin TL arasında hayvan satıldı. Daha sonra 2010 yılında ithalat serbest bırakıldı, ithalat olunca vatandaşın almış olduğu hayvan yarı fiyatına indi, kredilerin zamanı geldi, kredi alan vatandaşlarımız bankalara borcundan dolayı ödeyemediği için malını satsa da aldığı krediyi ve faizini kapatamıyor. Şu anda da köylümüz ve çiftçimiz perişan durumdadır.
 
4- İthal hayvanların ihalesinin her ne hikmetse büyük bir bölümü Ürdünlü Hicazi Firmasına verilmiş. Hicazi Firması da Tekirdağ Çorlu’da 186 bin m2 yer alarak büyük bir çiftlik oluşturmuş, bu çiftlikte ithal hayvan beslenmiş, kendi köylümüzün hayvan fiyatları 4/1 fiyatına düşmüş, hayvancılık yapan üreticilerimizin %90’ı iflas etme durumuna getirilmiştir.
 
5- İthal getirilen hayvanlarda sinekler yoluyla yayılan Mavi Dil Hastalığı çıkmış, bu da yetmezmiş gibi ucuza alınabilecek başka Ülkelerde Deli Dana Hastalığı olan hayvanlar alınarak Macaristan üzerinden Türkiye’ye getirilmiş ve Deli Dana Hastalığı riski yayılmıştır.
 
 
6- 13 Aralık 2010 tarihinde Tarım Bakanının Valiliklere gönderdiği yazıda İthal Kasaplık Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanların Sakatatlarının hastalık riski nedeniyle en kısa zamanda imha edilmesini istemiş ve halkımıza Deli Dana Hastalığı riski taşıyan sakatat et yedirmiştir.
 
7- Hastalıklı ve ölü hayvanları halkımıza yediren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehdi EKER hakkında çeşitli mahkemelerde dava açılmıştır.
 
8- Türkiye’de 6 milyon kg Kırmızı Et tüketilirken, 3 milyon kg’da Domuz Eti tüketiliyor. Domuz eti tüketimini biraz sonra belgelerle açıklayacağım. Bu domuz etlerini kim nerede satıyor ve kim nerede yiyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ne iş yapıyor.
 
9- Ardahan ilimizden bir örnek verecek olursa; Cemal SALTAŞ isimli bir vatandaşımız 1 yıl önce Bankadan 20 Bin TL kredi kullanarak 13 adet büyükbaş havan satın almıştır. Bu hayvanlardan 7’sini satarak 4 ton saman almış ve şimdi geri kalan 6’sını birden 5 Bin TL’ye satamamaktadır. Yani 20 Bin TL faizle birlikte 25 Bin TL olmuştur. 10 Bin TL hayvan ve samana sayıldığında vatandaş 15 Bin TL zarar etmiştir.
 
10- 2012 yılı bahar aylarının kurak geçmesiyle boyları uzamayan buğday sapları, piyasada yeterli ürün olmamasına neden olmuş ve saman fiyatlarını artmıştır. Geçtiğimiz yıl 30 krş olan saman yüzde 333 oranında artarak 90 krş seviyesine çıkmıştır. Bir hayvan 1 günde 6-8 kg saman tüketmektedir. Bu da samanın pahalı olması nedeniyle de et ve süt fiyatlarının artması demektir ve acil tedbir alınmalıdır.
 
Sap, saman, ot günü kurtarmak için ithal ediliyor. Ancak ithal gelen sap, saman, ot beraberinde ülkemize hastalık getirecektir. Bu da tarım ve hayvancılık yapan çiftçimize büyük darbe vuracaktır.
 
GDO’LU ÜRÜNLER
Yurt Gazetesinin 14 Ağustos 2012 tarihli sayısında Mersin’de Toprak Mahsulleri Ofisindeki silolarında 700 bin ton GDO’lu Buğday tespit edildi ve ihbar yapılınca bu ürünlerin numune alımı durdurularak Tarım Bakanı incelemeler yaptı. Ne yazık ki bu 700 ton buğday GDO’lu çıktı. Toprak Mahsulleri Ofisindeki bu olay direk Tarım Bakanını ilgilendiriyor. Bu nedenle Bakan, görevini kötüye kullanmış oluyor.
 
KANSER İÇEREN SÜT TOZU
Kanser içeren ve ölümlere neden olan Süt Tozu ithalatı yapılarak halkın zehirlenmesine neden olunmuştur. Çin’de 3000 civarında çocuk, melamin katılmış süt tozundan hastalanarak 6’sı ölmüştür. Ancak Türkiye’de Tarım Bakanlığı Çin’den Süt Tozu getirilmesine izin vermiş ve bu Süt Tozlarındaki melamin kanser ve diğer hastalıklara neden olmasına rağmen, Ülkemize çeşitli ülkelerden çok miktarda süt tozu getirilerek doğal sütün yerine hastalıklı süt tozu kullanılmaktadır. Halbu ki köylümüzün ürettiği hayvanın doğal sütü kullandırılsa, o zaman hem köylü hem hayvancılık kalkınacaktır. Bu da Tarım Bakanının bir ihmalidir.
 
İTHAL HAYVAN VE YERLİ TEŞVİK
Sayın Bakan ithal hayvan getirmeyeceğiz diye beyanatta bulunmuş, bunun arkasından 2 yıl ödemesiz, 5 yıl vadeli teşvik kredisi ile vatandaşlara tanesi 6 bin TL ile 8 bin TL arasında hayvan satıldı. Daha sonra 2010 yılında ithalat serbest bırakıldı, ithalat olunca vatandaşın almış olduğu hayvan yarı fiyatına indi, kredilerin zamanı geldi, kredi alan vatandaşlarımız bankalara borcundan dolayı ödeyemediği için malını satsa da aldığı krediyi ve faizini kapatamıyor. Şu anda da köylümüz ve çiftçimiz perişan durumdadır.
 
ÜRDÜNLÜ HİCAZİ FİRMASI
İthal hayvanların ihalesinin her ne hikmetse büyük bir bölümü Ürdünlü Hicazi Firmasına verilmiş. Hicazi Firması da Tekirdağ Çorlu’da 186 bin m2 yer alarak büyük bir çiftlik oluşturmuş, bu çiftlikte ithal hayvan beslenmiş, kendi köylümüzün hayvan fiyatları 4/1 fiyatına düşmüş, hayvancılık yapan üreticilerimizin %90’ı iflas etme durumuna getirilmiştir. 14 Ekim 2012 Pazar tarihinde Çorlu Şahbaz Köyünde bulunan Hicazi Firmasının Çiftliğine gittim. Tekirdağ Milletvekillerimizden Sayın Emre KÖPRÜLÜ’de bulunuyordu. Şahbaz Köyü Muhtarlığında köylülerle sohbet ettiğimizde, ithal hayvanlar geldiğinden bu yana bölgede büyük bir koku olduğunu, kokudan dolayı sinek oluştuğunu ve ölen hayvanların leşlerinin daha da çok koku yaptığını, çok sayıda hayvan öldüğünü ve bu pis kokudan dolayı Çorlu Belediyesi ve Kent Konseyi çiftliğin kalması için Tekirdağ Milletvekillerimiz ile birlikte bir kampanya başlatmışlar, Ancak çiftlikte gördüğüm kadarı ile 100-150 bin büyük baş hayvan, 75 bin’de küçükbaş hayvan gördüm. Bu da demek oluyor ki Hicazi Firmasının çiftliğinin Takya’da olması Anadolu’dan Trakya’ya hayvan bırakmamalarının nedenlerinden birisini olduğunu göstermektedir. Ne hikmetse ithal hayvan ihalesini %50’in üzerinde bu firma almaktadır. Bunun ortağı kimdir ve bunlara kaç TL ödenmiştir Lütfen Sayın Bakan burada açıklamasını yapsın.
 
MAVİ DİL HASTALIĞI
Sakarya’ya ithal yolu ile gelen 5 tane gebe düve, 20 tane de buzağı bu hastalıktan ölmüş, ve Mavi Dil Hastalığı olduğunu Tarım Bakanlığı Pendik laboratuarı tespit etmiş, yetkililere gittiğimde evet doğrudur, mavi dil hastalığı virüsü çıkmıştır. Ancak biz bunu İngiltere’ye göndereceğiz. İngiltere’de ki Labaratuövardan gelen rapora göre hareket edeceğiz demişlerdir. Ancak bu hastalıklı hayvanlar Sakarya’dan başka bir yere götürülerek itlaf edileceği söylenmiştir. Ancak itlaf edilmediğini öğrendik ve Sayın Bakan bunu buradan açıklasın. Bu Mavi Dil Hastalığı olan hayvanlar itlaf edildi mi, edilmedi mi?
 
DELİ DANA HASTALIĞI
Macaristan’da Deli Dana Hastalığı olmadığı için, Deli Dana Hastalığı olan başka ülkelerden Macaristan’dan mal getirilerek oradan Türkiye’ye getirildi. 30 Eylül 2011 tarihi itibariyle Türkiye’ye 1 milyon 156 bin hayvan getirildi. Deli Dana olduğunu gazeteler yazıp biz de takip edince bu defa Macaristan’dan heyet geleceği söylendi. 1 milyon 156 bin hayvan Türkiye’de tüketildi.
 
İTHAL HAYVANLARDA SAKATAT
İthal gelen Büyükbaş ve Küçükbaş hayvanların sakatatının hastalıklı olduğunu, bu hastalıktan dolayı imha edilmesi gerektiğini, 13 Aralık 2010 tarihinde Tarım Bakanlığı Koruma Genel Müdürlüğü bir yazı ile Valiliklere bildirdi. Malatya’da sivil toplum kuruluşları, Adana’da ithal gelen hayvanlar kesilip, Malatya’da satılıyor. Şu ana kadar her hangi bir önlem alınmadı diye açıklamalarda bulunmalarına rağmen Tarım Bakanlığı hiçbir önlem almamış. Türkiye de maalesef Deli Dana Hastalığı taşıyan sakatatlar yedirilerek insanlarımızı büyük riske sokmuştur.
 
Deli Dana Hastalığı 1986’da İngiltere’de çıktı. En son olarak da 20 Ekim 2000 tarihinde 14 yaşındaki bir genç, Deli Dana Hastalığına yakalanarak öldü.
 
Deli Dana Hastalığının kuluçka dönemi 2 ile 10 yıl arasında olması nedeniyle Türkiye’de daha gözükmez. Çünkü Türkiye’de 2010 yılında ithal gelmeye başladı. Türkiye büyük risk altında. 10 yıl içinde Deli Dana Hastalığının çıkma riski bulunmaktadır. Bunun da sorumluluğu Tarım Bakanının ve AKP Hükümetinindir.
 
TÜRKİYE DE İLK DEFA ÖLÜ HAYVAN ETİ SATMAKTAN DOLAYI BAKANLIK MAHKEMEYE DÜŞTÜ
* Tarım Bakanlığına bağlı Et Balık Kurumu yetkilileri Ölü Hayvan Eti satmaktan yargılanıyor. Trakya’da Cumhuriyet Savcılarının yürüttüğü soruşturma sonrasında Sakarya Kombinesinde hayvan kesimi yapan T.İ.’nin sahibi olduğu mezbahada kesilen etler çalındı. Et Balık Kurumuna eksik et teslim ettiler.
 
* Kuruma ait sağlıklı kilolu hayvanlar piyasadan toplanan hastalıklı zayıf hayvanlarla değiştirildi.
 
* Sakatatlar bozuk olmasına rağmen sahte veteriner raporu ile imha edilmiş gibi gösterildi ancak söz konusu sakatatlar satıldı. Bozulmuş ve kokmuş etler Et Balık Kurumuna ait etlerde değiştirildi. Bozuk etler kuruma teslim edildi. Piyasadan temin edilen verem veya şap hastalığına tutulmuş hayvanların etlerinin bir kısmı piyasaya sürüldü. Bir kısmı sucuk ve kokoreç yapılarak piyasaya sürüldü. Et Balık Kurumunun birçok ihalesini kazanan Ürdünlü Hicazi Firmasının Türkiye’deki yetkilileri F.Y. ve Z.Y. Kardeşler kuruma eksik hayvan teslim ettiler. Bütün bunların Tarım Bakanlığına bağlı Et Balık Kurumu yetkililerinin bilgisi dahilinde yapıldığı iddia edilmektedir.
 
ÖLÜ HAYVANLAR
İddanamede birkatım çarpıcı olaylarda anlatıldı. Buna göre T.İ. sahibi olduğu Büyük Karıştıran Mezbahanesinde şoför olarak çalışan A.B.’ye 113 hayvan nakliyatı sırasında 3 hayvan kamyondan atlayarak öldü. Aynı anda arabadan atlayarak kaçan bir hayvan ise silahla öldürüldü. Ölü hayvan kamyona koyularak mezbahaya getirildi. T.İ. talimatı üzerine ölü hayvanlar kesilerek Et Balık Kurumu yetkililerinin de bundan haberi vardı.
 
EKSİK ET TESLİM ETTİLER
Sakarya Et Kombinesindeki etler 2012 için 232 kg olarak kayıtlara geçti. Aynı hayvan Büyük Karıştıran Mezbahanesinde kesiminde ise elde edilen miktar, 2011 için 173 kg 2012 için 157 kg olarak kayıtlara geçti. Bir başka deyişle mezbahanede kesilen her hayvan başında ortalama 75 kg et çalındı.
 
HAYVANLAR BUHARLAŞTI
Soruşturmanın devam ettiği sürede, Et Balık Kurumunun çiftliklerde yapılan sayımlarda yüzlerce hayvanın eksik olduğu tespit edildi. Eksik 178 hayvan için öldü yanıtı verilirken, söz konusu ölümlerle ilgili hiçbir belge sunulmadı. Bu hayvanların bugünkü piyasa değeri 540 bin TL değerindedir.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)


 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARDAHAN Haberleri

Başlık Tarih
 
Ahmet Arslan, AK Parti'nin Ardahan adaylarını tanıttı13 Ocak 2019
Ahmet Arslan Ardahan’da!13 Ocak 2019
Ardahan Valisi ve Iğdır Emniyet Müdürü değişti27 Aralık 2018
Ardahan, ülkemizi Çin’de temsil etti10 Aralık 2018
MHP Ardahan Belediye Başkan adayını açıkladı19 Kasım 2018
Ardahan tüneller şehri oluyor04 Haziran 2018
Ardahan Mozeret tepesinde kaza: 4 ölü 22 yaralı,13 Mayıs 2018
Anadolu Ajansı Ardahan muhabiri Günay Nuh, evlendi.10 Temmuz 2017
Kars’ta GASP’tan 3 kişi tutuklandı03 Temmuz 2017
Bakan Arslan Çıldır Gölü’ndeki Denizcilik ve Kabotaj Bayramına katıldı03 Temmuz 2017
Atatürk Silüeti Erken Göründü31 Mayıs 2017
Kars'tan 6 Kişilik Heyet İnceleme Başlattı11 Mayıs 2017
Çıldırlılar Derneği Seçilmişlerle Buluştu10 Mayıs 2017
Rus Komutanın Cesedinin Bulunduğu Alanda Başka Mezarlar da Var!04 Mayıs 2017
İnşaat Kazısında Rus Komutana Ait Mezar Çıktı, Çalışmalar Durduruldu26 Nisan 2017
Ardahan’da Fırtına Can Aldı24 Nisan 2017
Çıldır Gölüne Yapılan ‘Kütük Ev’in Montajı Devam Ediyor22 Mart 2017
Hanak'ın kurtuluşunun 96. yıl dönümü02 Mart 2017
Donan Çıldır Gölü üzerinde çadır kurdular24 Şubat 2017
Ardahan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı24 Şubat 2017
Kar ve tipiden kapanan yolda mahsur kalan öğrenciler kurtarıldı17 Şubat 2017
Bakan Arslan ve Elvan, Ardahan'da Cazibe Merkezleri Tanıtım Toplantısına Katıldı12 Şubat 2017
Çıldır Festivali renkli görüntülere sahne oldu04 Şubat 2017
Çıldır Gölü Balık Potansiyelini Kaybediyor!24 Ocak 2017
Yaban hayat için doğaya yem bırakıldı29 Aralık 2016
Ardahan’dan Halep’e Yol Açın17 Aralık 2016
Otomobilin Çarptığı Kurt KAÜ'de Tedaviye Alındı13 Aralık 2016
Yaşı 70 ama hala bebek yapıyor!16 Kasım 2016
Hanak Belediyesi hem borçlarını ödüyor hem de para biriktiriyor16 Kasım 2016
ARÜ’de 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi05 Ekim 2016
Bakan Tüfenkci Kars’ta Açıklamalarda Bulundu!22 Ağustos 2016
Tamamlayıcı tedavi: Akapunkur24 Mart 2016
Ardahan’ın Şifalı Bitkileri Başkent’e Taşınıyor!28 Şubat 2016
Hocalı’da Hayatını Kaybedenler Anıldı25 Şubat 2016
ARDAHAN'DA KURTULUŞ COŞKUSU23 Şubat 2016
Medya Çıldır’a kamp kurdu!08 Şubat 2016
ARÜ’de “BTC Girişimcilik Sertifika Töreni”24 Aralık 2015
ARÜ, Türkmenistan’ı Unutmadı!16 Aralık 2015
ARÜ BESYO öğrencilerinden toplum yararına faaliyet 04 Aralık 2015
ARDAHAN’DA DEPREM19 Kasım 2015
Aygır Gölü’ne uçan ot yüklü traktör 1 günde çıkarılabildi25 Ağustos 2015
PKK minibüsü taradı: 1 ölü13 Temmuz 2015
ARÜ’yü mezuniyet heyecanı sardı03 Haziran 2015
Posof da Işığa Karışıyor27 Şubat 2015
Çıldır 3. Altın At Uluslararası Kış Şöleni09 Şubat 2015
ARÜ’de Türkmenistan’ın Bağımsızlık Günü Kutlandı22 Aralık 2014
Ardahan Valisi’nden Kontrolörlere “Sıkı Denetim” Talimatı19 Aralık 2014
Vali, Kilip Çeken Öğretmenleri Makamında Misafir Etti05 Aralık 2014
Ardahan’da 39 Üreticiye Damızlık Boğa Verildi02 Aralık 2014
Sınır Kapılarının Önemi27 Ekim 2014
Ardahan’da hortum04 Ağustos 2014
Vali Özdemir, Ardahan’da Bal Festivaline Katıldı04 Ağustos 2014
GÖLE KÖPRÜLÜ BELDESİ, BELEDİYESİNE KAVUŞUYOR10 Temmuz 2014
Çıldır MYO öğrencilerinden Samsun’a teknik gezi24 Haziran 2014
Ardahan Üniversitesi haberleri03 Haziran 2014
Gençlere altın tavsiyeler01 Haziran 2014
Ardahan’da bahar yüzünü gösterdi11 Nisan 2014
Ardahan’ın yakın tarihi03 Nisan 2014
Yeni salonda ilk konferans27 Mart 2014
Ardahan Ülkü Ocaklarında Devir Teslim03 Mart 2014
Gönüllüler gönüllere dokundu19 Şubat 2014
Öğüt, Kars ve Ardahan’daki deprem ve imar konularını TBMM’de konuştu19 Şubat 2014
Binatlı köyü ekim zamanı diyip kolları sıvadı,17 Şubat 2014
“Altın At” Çıldır Gölü’nde İkinci Kez Şahlandı10 Şubat 2014
Binatlı yardımlaşma derneği yoğun çalığıyor,03 Şubat 2014
“Altın At” 8 Şubat’ta Çıldır’da Şahlanacak30 Ocak 2014
“Van’da Kar Yağsa; Biz Burada Üşürüz”23 Ocak 2014
TKDK, 12. Başvuru Çağrı İlanını basına duyurdu22 Ocak 2014
ARÜ’lü akademisyenin görev aldığı projeye TÜBİTAK’tan destek14 Ocak 2014
Vekilden “Çıldır Gölü’ne Gelin” Çağrısı06 Ocak 2014
Ardahan’da doğalgaz çalışmaları tamamlandı20 Aralık 2013
ARÜ’de “Kabuğundan suyuna nar mucizesi” konuşuldu12 Aralık 2013
“Ölümünün 100. Yılında Âşık Şenlik ve Türk Dünyası Âşıklar Şöleni” başladı04 Kasım 2013
Öğüt’ün tespitiyle hayvan ithalatı05 Ekim 2013
Aktaş’ın suyu meraya akıtılacak05 Ekim 2013
Akademisyenlerden ARÜ’deki Uluslararası Sempozyuma tam not04 Ekim 2013
Azerbaycan Eğitim Ataşesi’nden ARÜ’ye ziyaret26 Eylül 2013
ARÜ’lü akademisyenlerden Ardahan’da bir ilk18 Eylül 2013
Yılın ilk karı Ardahan’a düştü06 Eylül 2013
ARÜ’de kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor03 Eylül 2013
Ardahanlılardan muhteşem bir gece18 Haziran 2013
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, Ardahan ziyareti15 Haziran 2013
Öğüt, “Çıldır Aktaş Sınır Kapısında sona gelindi”13 Haziran 2013
CHP’li vekilden Gezi Parkı tehditi13 Haziran 2013
ARÜ’de mezuniyet coşkusu07 Haziran 2013
ARÜ’de mezuniyet coşkusu, konser ziyafetiyle zirveye çıkacak05 Haziran 2013
Öğüt, Kars ve Ardahan’ın şap belasını Meclise taşıdı31 Mayıs 2013
Bursa Göle Derneği Genel Kurul Yaptı27 Mayıs 2013
Göle Orman Fakültesi’nin temeli atıldı12 Mayıs 2013
ARÜ’de kültür ziyafeti13 Nisan 2013
ARÜ’de kültür ziyafeti13 Nisan 2013
Türkiye’nin gelişmesinin Kafkasya için önemi03 Nisan 2013
ARÜ’lüler dağ kampında buluştu!19 Mart 2013
TKDK Ardahan İl Koordinatörlüğü Posof’taydı07 Mart 2013
Köylüyü kurt korkusu sardı!06 Mart 2013
Çıldır’da Buz Şöleni05 Mart 2013
Hocalı Katliamı unutulmadı27 Şubat 2013
Ardahanlılar İstanbul’u salladı25 Şubat 2013
“Her yönüyle Ardahan” sergilendi!23 Şubat 2013
TKDK Ardahan İl Koordinatörlüğü yatımcılarla buluştu19 Şubat 2013
Kuraklıktan etkilenen çiftçiler14 Şubat 2013
Geleneksel Spor Daları Federasyonu Yönetim Kurulu ARÜ’de toplandı11 Şubat 2013
Çıldır Altın At1. Kış Şöleni Ardahan’da yapılacak06 Şubat 2013
Ardahan Üniversitesi (ARÜ) öğrencilerinin büyük başarısı05 Şubat 2013
Oxford Üniversitesi’nde ARÜ konuşuldu21 Ocak 2013
Ardahan’da kar temizliği 09 Ocak 2013
Rektör Korkmaz BESYO Öğrencileriyle biraraya geldi08 Ocak 2013
ARÜ’de dumansız hava sahası 03 Ocak 2013
ARÜ’de Dünya Azerbaycan Türkleri Dayanışma Günü kutlandı29 Aralık 2012
Ardahan âşıkları, Antalya’ya ses verdi19 Aralık 2012
ARÜ’de konferans ve öğrenci buluşmaları19 Aralık 2012
Ardahan Üniversitesi’nin “LAL” tiyatrosu 14 Aralık 2012
Alt ve üst yapı göçü önlüyor 05 Aralık 2012
ARÜ’den kan bağışına büyük destek05 Aralık 2012
Çobana, kamerası birincilik getirdi23 Ekim 2012
Dünya Gıda Günü kutlandı17 Ekim 2012
Lal Gece’nin Galası, çekildiği kasabada yapıldı03 Ekim 2012
Öğüt’ün haklı mücadelesi21 Eylül 2012
ARÜ’den TUDOK Kongresine yoğun katılım12 Eylül 2012
Ardahan 13. Ulusal Kültür ve Bal Festivali16 Ağustos 2012
Ardahan’dan haber turu27 Temmuz 2012
Çayın Suyu Koç’tan soruluyor10 Temmuz 2012
Bakan Çelik, Göle Kaşar Festivali”nde halay çekti08 Temmuz 2012
Göle Festival Ateşini 5 Bin Kişi Yaktı08 Temmuz 2012
1. Ulusal Göle Aşıklar Bayramı06 Temmuz 2012
ARÜ’de 3. Bahar Şenliği coşkusu06 Haziran 2012
ARÜ, Çıldır Gölü kıyısındaki yemekte buluştu04 Haziran 2012
ARÜ’de mezuniyet coşkusu04 Haziran 2012
Kürtajdan önce tecavüzler önlensin03 Haziran 2012
TRT Göle festivalini Canlı yayınlayacak31 Mayıs 2012
Ardahan’da Domuz Kafalı Tay dünyaya geldi22 Mayıs 2012
ARÜ öğrencilerin kariyerine ışık tutuyor12 Mayıs 2012
Rektör Korkmaz Ardahanlı işadamları ve esnaflarıyla buluştu18 Nisan 2012
Harvard Üniversitesi ile ortak sempozyum04 Nisan 2012
Aktaş’ta Balık kaynıyor, Çıldır Gölü sinek avlıyor19 Mart 2012
Göle Kaşar Festivali Bölgeye Tekrar can verecek19 Mart 2012
Uyuşturucu operasyonunun görüntüleri basına dağıtıldı 06 Mart 2012
Çıldır'da Hayvan Kaçakçılığı Operasyonu 01 Mart 2012
Öğüt: “Karslıların vergi ve banka borçları ertelensin”20 Şubat 2012
Alkol alınca komşusunun yatağına girdi07 Şubat 2012
il müftüsü Kahvehaneleri Ziyaret Etti ,04 Şubat 2012
SINIRIMIZA YENİ BİR METSAMOR!03 Şubat 2012
Kars'lı Aşıklar Mecliste Sarkozy'yi Taşladı27 Ocak 2012
Ardahan Sağlık Müdürü Kaya, göreve başladı25 Ocak 2012
Çıldır Gölü’nde Buz Hokeyi14 Ocak 2012
Ardahan'da Köylüler üniversiteyi bastı29 Aralık 2011
Otomobil Çıldır Gölüne Uçtu27 Aralık 2011
Ardahan İlçe Nüfus Müdürü Kaza Yaptı17 Eylül 2011
Ardahan'da Trafik Kazası: 4 Yaralı22 Ağustos 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH