sanalbasin.com üyesidir

Öğüt, “Çıldır Aktaş Sınır Kapısında sona gelindi”

13 Haziran 2013
0 Haber Yorum

Öğüt, “Çıldır Aktaş Sınır Kapısında sona gelindi”
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Gürcistan ile olan Çıldır Aktaş Sınır Kapısının açılması için yaptığı çağrılara, bir an önce cevap verilmesini ve kapının bir an önce açılması gerektiğini bir kez daha dile getirdi.
 
Öğüt, Ülkemizin, Türk Cumhuriyetlerine ve Kafkaslara açılan, Ardahan ve Doğu Anadolu Bölgesinin kalkınmasına büyük katkı sunacak olan Çıldır Aktaş Sınır Kapısının temelinin bir an önce atılması için Milletvekili olduğu günden bu yana konuyu titizlikle takip ettiğini de kaydetti.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanı, TOBB Başkanı ve Gümrük Turizm İşletmeleri Genel Müdürü ile yoğun görüşmeler yaparak konuyu sıkı bir şekilde takip ettiğini de belirten Milletvekili Öğüt, Gümrük ve Ticaret Bakanı, TOBB Başkanı ve Gümrük Turizm İşletmeleri Genel Müdürlüğüne katkılardan dolayı Ardahan ve bölge halkı adına da teşekkür etti.
 
Çıldır Aktaş Sınır Kapısının Gürcistan tarafındaki yol ve kapı yapımının bitirildiğine ancak Türkiye tarafındaki kapı ve yolların bitirilemediğine de vurgu yapan Öğüt, “Türkiye tarafındaki kapının ve yolların bitirilmesi için 11 Haziran 2013 Salı tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından 52 Milyon TL + KDV ile ihale yapılmış ve Temmuz 2013 ayı içerisinde de temelinin atılmasına karar verilmiştir.” Dedi.
 
Gürcistan ile Türkiye arasında artan ticaret hacmi nedeniyle Çıldır Aktaş Sınır Kapısının açılmasının bölgemiz için hayati önem taşıdığını kaydeden Öğüt: “İlimizin ve bölgemizin kalkınması ve gelişmesi için çok büyük önem taşıyan Çıldır Aktaş Sınır Kapısının temelinin atıldıktan sonra da konunun takipçisi olarak bir an önce yapımının tamamlanması için elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Ayrıca TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’da kapının bir an önce bitirilmesi için söz vermiştir. 100 Yıldan beri beklediğimiz bu tarihi İpek Yolunun yapılması ile sadece Ardahan değil Ülkemiz kazanacaktır. Çıldır Aktaş Sınır Kapısının, İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diler, bu vesile ile tüm hemşerilerime selam ve saygılarımı sunarım.” diye konuştu.
 TACETTİN DURMUŞ / KARS

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber