Öğretmen adayları bilim şenliği materyallerini öğrencilerle paylaştı

30 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri bilim şenliği kapsamında hazırladıkları deney düzeneklerini Ziya Gökalp ilkokuluna hediye ederek farklı bir uygulamaya imza attı.

Tacettin DURMUŞ / SARIKAMIŞ 

 

Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri bilim şenliği kapsamında hazırladıkları deney düzeneklerini   Ziya Gökalp ilkokuluna hediye ederek farklı bir uygulamaya imza attı.

Dönem sonu olması nedeniyle Kafkas Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği öğrencileri bilim şenliği kavramına yeni bir boyut getirdi. Öğrenciler, ders kapsamında hazırladıkları basit deney düzeneklerini ilkokul öğrencilerine sundu.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi, Yrd. Doç. Dr. M. Şahin Bülbül, yaptığı açıklamada, klasik bilim şenliklerinden farklı olarak öğretmen adaylarının hazırladıkları düzenekleri küçük kutulara koyup okula hediye ettiklerini söyledi.

Üniversite öğrencilerinin bu tür etkinliklerle öğretmenlik konusunda tecrübe kazandıklarını belirterek şunları konuştu:

Öğrencilerimiz yaptıkları etkinlikle hem ilkokul öğrencilerine deneyleri anlatıp yeni şeyler öğretti, hem de öğretmen adayları olarak farklı bir öğretmenlik deneyimi yaşadı. Böylece Ziya Gökalp İlkokulu öğrencileri kendi bilim şenliğini gerçekleştirecek deney düzenekleri ile ilgili bilgi ve materyal birikimine kavuşmuş oldu. Üniversite ile ilk ve orta öğretim okullarının işbirliğini arttırmaya yönelik her çaba hem öğrencilerin hem de öğretmen adaylarının işine yarıyor. Ayrıca eğitim fakültelerinde görev yapan öğretim elemanları bir okul seçip gönüllü akademik danışmanlık yapmalı ve derslerinin tasarımını yaparken okulla nasıl işbirliği yürütülebileceği konusunda kafa yormalıdır” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber