sanalbasin.com üyesidir

Öğrencilere öğretici salon açıldı

26 Aralık 2012
0 Haber Yorum

Öğrencilere öğretici salon açıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
Kars’ın Selim ilçesi Halk Eğitim merkezi bünyesinde çok amaçlı salon ile hizmet binası açılışı yapıldı. Kars Valisi Eyüp Tepe’nin açılışını yaptığı 77 kapasiteli çok amaçlı salonun açılışına Kars milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, Kültür İl Müdürü Hakan Doğanay, çok sayıda kurum ve daire amiri katıldı.
 
Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığının ‘Sosyal Destek Projesi’ kapsamında desteklenen ve 2011 yılında Selim İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Perde Selimli Çocuklar İçin Açılıyor’ projesiyle Selim Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün salonu tadilat yaparak düzenlenmiş ve 107. 887 liralık bütçeyle sinema salonu haline getirilmiştir.
 
ÖĞRENCİLERE YENİ İMKANLAR YARATILDI
Proje kapsamında köy ve ilçe merkezlerinde sosyal ve kültürel imkânları yetersizliğinden dolayı sinema ve tiyatroya ulaşma imkanı olmayan öğrencilerimize tiyatro ve sinema ile buluşturmak amaçlanmıştır. Oluşturulan bu salonla her yaş gurubundan 6018 öğrencimizin sinema ve tiyatroya karşı olumlu bir bakış açısı geliştirmesi ve bu sanat dalları aracılığıyla öğrencilerin de sosyalleşmesi sağlanacaktır.
 
ÖĞRENCİLERE GÜZEL BİR SOSYAL ALAN OLUŞTURULACAK
Onlara daha nitelikli bir sosyal yaşam alanı oluşturulacaktır.
 
Bu önemli proje ile, ücretsiz yapılacak sinema günlerine köydeki çocukların servislerle taşınarak katılımı sağlanacak, bu gruplara sinema tek sevdirilerek, kültürümüzün gelecek kuşaklara taşınması sağlanacaktır.
 
Sinema salonuna, öğrencilerimizin zihinsel ve sosyal gelişimde katkıda bulunacak belgesel ve eğitici CD’lerden oluşan bir arşiv kurulacaktır.
 
ÖĞRENCİLERİN YETENEKLERİNİN VE ÖZGÜVENLERİNİN FARKINA VARMASI SAĞLANDI
Ayrıca düzenlenecek tiyatro ve sinema kurslarıyla hem öğrencilerine kendi yeteneklerini farkına varması sağlanacak hem de özgüveni yüksek bireyler olarak sosyal yaşama adapte olmalarına katkıda bulunacaktır.
 
Vali Tepe ve beraberindekiler daha sonra Selim Yatılı Bölge Okulu (YİBO’ya) ziyaret de bulundular, ardından Selim Sporcu Eğitim Merkezi ve Spor Salonu’nda da incelemelerde bulunuldu.
(UA-BA-S) GAZİ KARS – (KHA)
 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber