OKUL DUVARINA ATATÜRK RESMİ YAPILDI

18 Nisan 2018
0 Haber Yorum

Iğdır’ın Aralık ilçesi Yukarı Aratan köyü ilkokulunun duvarına köylülerden gelen istek üzerine Atatürk resmi çizildi.

 Iğdır’ın Aralık ilçesi Yukarı Aratan köyü ilkokulunun duvarına köylülerden gelen istek üzerine Atatürk resmi çizildi.

                Aralık Atatürk İlk ve Ortaokulu Müdürü  Fahrettin Demirel, köylülerden gelen istek üzerine onarımı yapılan okulun duvarına Atatürk resmini öğretmen Ferhat Çetindere  ve Haydar Çolak çizdiğini ve  böylece köylülerde mutlu olduğunu söyledi. 

 

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesim Göksu,”Bu okulumuzun duvarında 1985 yılında  çizilmiş Atatürk resmi vardı. 2017 yılında okulun onarımı yapılınca dış cephedeki Atatürk resmide boyanmış oldu. bunun üzerine  köylülerden gelen istek üzerine  okul duvarına yeniden resim çizildi.”dedi.

 

            Köylülerden Aydın Turan da ”1985 yılında Ağrı Dağının eteğinde, bulunan köyümüzdeki okula okulda görevli Diyarbakırlı bir öğretmen kardeşimiz, okulun giriş cephesine, büyük emekle çizdiği Atatürk'ün Kocatepe’ye çıkış resmini ve yan cephenin tamamını kaplayan şekilde ve Anadolu’nun bütünleyici ve birleştirici tarihinden gelen aşkla “YURTTA BARIŞ CİHANDA BARIŞ “ evrensel nitelikteki bu eşsiz sözünü yazarak hatırasıyla en az bu eşsiz söz kadar köy halkı nezdinde iz bırakmıştır.

Ekim 2017 okulun iç ve dış restorasyonunda üzeri boyalarla kapanmış ve yerine aynısı yapılmamıştı. İlçe Milli eğitim Müdürlüğüne konuyu ilettik resimlerin aynısı yapıldı”şeklinde konuştu.

                Atatürk ortaokulu öğretmenleri  Ferhat Çetindere  ve Haydar Çolak Yukarı Aratan köyü ilkokulu duvarına Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa kemal Atatürk ün resmini yaptılar.

Serdar Ünsal/ığdır

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber