sanalbasin.com üyesidir

ÖĞRENCİLERE TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI STARTINI VERDİ

02 Aralık 2015
0 Haber Yorum

ığdır Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasından dolayı Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusu toplantı salonunda seminer verildi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasından dolayı Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusu toplantı salonunda seminer verildi
                Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve vekili Muhittin Yücel,”Proje çalışmaları bizim için çok önemli bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bu işin uzmanları sizlere bilgi verecektir. Geçen yıl bölgede proje sayısını artıran tek il biziz ve üçüncülük aldık. Bu sene daha çok proje yapacağız fakat kaliteli projeler hazırlayacağız. Bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Bu seminer için gelen hocalarımıza da teşekkür ediyorum.”dedi.


               TÜBİTAK Erzurum Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Şükrü Baydemir Proje hazırlama konusunda verdiği seminere İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve vekili Muhittin Yücel, projelerden sorumlu şube müdür Cevdet Parlar , İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, il ve İlçe ortaöğretim okul müdürleri, İl ve İlçe ortaöğretim okullarında projelerden sorumlu müdür yardımcıları ile proje koordinatörü öğretmenler katıldı.

Prof. Dr. Şükrü Baydemir, proje yarışmalarının yapılış tarzıyla alakalı bilgilendirme sunumunu yaptı.

                    Baydemir,”Iğdır 2015 yılında en güzel projeler ile yarışmaya katıldı. Başarıda elde etti. Bu senede aynı başarıyı bekliyoruz. Erzurum bölgesi olarak 2413 proje ile Mersin ilinden sonra ikinci geldik. Proje sayısının fazlalığı güzel bir olay ama kaliteyi de yükseltmemiz gerekiyor. İyi bir araştırma şarttır. Projede görülen en büyük eksiklikler iyi sunumun olmamasıdır. Projede sunum çok önemlidir. Projeyi, proje yazma usulüne uygun olarak hazırlamalıyız. Sunumlar renkli ve etkileyici olmalıdır. Öğrenci projeye hakim olmalı projenin içeriğini iyi bilmelidir. O zaman başarı gelir. Proje başlığı da ilgi çekmeli içi dolu olmalıdır.

 

                 Iğdır Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doc. Dr. Uğur Güller,Sertaç  Hopoğlu, Adem Koçyiğit ’de örnek projelerle ilgili sunum yaptılar.

Serdar Ünsal/Iğdır

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber