sanalbasin.com üyesidir

Nerede O Eski Ramazanlar…

24 Haziran 2016
0 Haber Yorum

Iğdır Gençlik Merkezi eski ramazanlardan bir ay yaşamak adına gönüllü gençleri ile birlikte Aşkar hanesi fertlerinden Gülüsüm nine ve Ramazan dedenin evlerine misafir oldu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır Gençlik Merkezi eski ramazanlardan bir ay yaşamak adına gönüllü gençleri ile birlikte Aşkar hanesi fertlerinden Gülüsüm nine ve Ramazan dedenin evlerine misafir oldu.

Gönüllü gençler ile birlikte hazırladıkları iftarlıklarla dualar eşliğinde oruç açarken Gülüsüm ninenin mani ve eski ramazanlarla ilgili sohbeti ile şereflendiler. En sonunda gönüllü gençler ile birlikte Aşkar hanesinin evini temizleyerek ayrıldılar.

Akşar çifti, gençlerin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, eski ramazanları ve ramazan atmosferini şu ifadelerle paylaştılar: “Manevi bir mevsime daha girdik. Müslümanlar olarak sohbetlerimiz de yavaş yavaş değişmeye başladı. Her yıl yeniden bu güzel havayı soluyor, yeniden kendimize çekidüzen veriyoruz. Göz pınarlarımız kuraklıktan çıkıp maneviyat bahçelerimizi suluyor ve bizler, büyüklüğü kulluğumuza eş bu topraklarda bahçıvanlık yapıyoruz. Yine de hep bir şeyler eksiliyor ve ağızlardan; “Ah! Nerde o eski ramazanlar!” cümleleri istemsiz bir şekilde dökülüveriyor. Geçmişe dair ramazan, iftar, sahur, bayram hatıraları fırsat buldukça evin büyükleri tarafından sandıklardan çıkarılıp, sergiye sunuluyor. Neler neler var bu hatıra sandıklarında; davulcu manileri, sahur yemekleri, iftar sofraları, misafirlikler, teravihler…”

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber