Mülteci kadınlar için 'güçlü anneler, güçlü çocuklar' semineri

30 Kasım 2018
0 Haber Yorum

Mülteci Destek Derneği, Kars’ta yaşayan Afgan ve Suriyeli kadınlara yönelik ‘’Güçlü Anneler, Güçlü Çocuklar’ Semineri verdi.

Mülteci Destek Derneği, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘‘Türkiye’de Yaşayan Irak ve Suriye Krizlerinden Etkilenmiş Sığınmacılara Yönelik Geliştirilmiş Destek Projesi’’ kapsamında Kars’ta yaşayan Afgan kadınlara yönelik ‘‘Güçlü Anneler, Güçlü Çocuklar’’ isimli bir seminer düzenlendi.

Kars’ta  yaşamlarını sürdürmekte olan mülteci kadınlar için organize edilen etkinlik Kars Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı konferans salonunda gerçekleşti.

Etkinliğe davetli olarak katılan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Selvi Rüya Ubiç tarafından kadınlara Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Erken Yaşta ve Zorla Evlilikle Mücadele konuları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Etkinlik katılımcılardan büyük ilgi gördü.

multeci-kadinlar-icin-’guclu-anneler,-guclu-cocuklar’-semineri-(1).jpgmulteci-kadinlar-icin-’guclu-anneler,-guclu-cocuklar’-semineri-(2).jpgmulteci-kadinlar-icin-’guclu-anneler,-guclu-cocuklar’-semineri-(3).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber