sanalbasin.com üyesidir

Muhtarlar Toplantısı Yapıldı

09 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Muhtarlar Toplantısı Yapıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Digor İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde ilçede gerçekleştirilen toplantıya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün,  Şube Müdürleri, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü, TAR-GEL projesi kapsamında çalışan teknik personeli ve köy muhtarları katıldı.
Toplantılarda konuşma yapan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, Digor İlçesi çiftçisine tarımsal ve hayvansal konularda en iyi şekilde hizmet etmek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.
arazi edindirme kanunu hakkındaki değişiklikler hakkında da bilgi veren Düzgün; “Arazi edindirme kanunu kapsamında Tarım arazilerine ilişkin tevhid, ifraz ve vasıf değişikliği gibi talepleri değerlendirilerek, mirasa konu tarım arazilerinin 5403 Sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda mirasçılara devrini sağlamak ve mirasçılara anlaşmaları konusunda teknik destek vermektedir.” dedi.
Toplantıda; ekonomik bütünlük, yeter gelirli tarımsal arazi büyüklükleri, tarım arazilerinde mülkiyet devir işlemleri (satış, hibe veya takas vb), mirasa konu tarım arazilerinin miras yolu ile mülkiyet devri konuları da ele alındı. Ayrıca, Şube Müdürleri tarafından gerçekleştirilen sunumlarda bitkisel üretim, hayvansal üretim, ÇKS dosyalarının verilmesi, 4081 sayılı çiftçi kanunu, şap aşılaması, organik tarım uygulamaları konularına değinildi.
Sunumların ardından İl Müdürlüğünce uygulanan ve uygulanması hedeflenen projeler ve faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıda çiftçilerin karşılaştıkları problemler ve çözüm önerileri hususunda da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber