sanalbasin.com üyesidir

Muhtaç Vatandaşlar Yeni Evlerine Kavuşuyor

13 Ekim 2014
0 Haber Yorum

Muhtaç Vatandaşlar Yeni Evlerine Kavuşuyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçede yaşayan ve yaşlı, engelli, yardıma muhtaç olan vatandaşlarımız için yaptırılan evler kış aylarına girilmeden ihtiyaç sahiplerine teslim ediliyor.
Sağlıksız ve yetersiz şartlarda yaşayan muhtaç ailelerimizin İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına barınma yardımı için yapmış oldukları başvurular neticesinde yardım için şartları sağlayan ve uygun görülen vatandaşlara yapılan evlerin büyük çoğunluğu tamamlandı. Bu yıl ilçeye bağlı çeşitli mahalle ve köylerde yaptırılan evleri yerinde görmek için Kaymakam Faruk Erdem, daire amirleri ile Taşlıağıl ve Taşköprü köyünde yapımı tamamlanan evleri yerinde inceledi. Kurban Bayramını yeni evlerinde geçiren vatandaşlar oldukça memnun kalırken ailelerimizin heyecan ve mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak açıklama yapan Kaymakam Faruk Erdem; “Bu tarz barınma yardımları her sene hemen hemen yapılıyor ve bu sene de tespit ettiğimiz ve yardım şartları uygun olan ailelerin evlerini yapıyoruz. Bu konuda yeni müracaatlar alırken diğer taraftan yapılan ev ziyaretlerinde sosyal inceleme uzmanı arkadaşlarımızın yaptığı tespitler neticesinde de ihtiyaç sahiplerine ev yaptırıyoruz. Çocuklu ailelere 50 metrekare, yalnız yaşayanlara ise 25 metrekare yapılan evlerde mobilyasından, banyosuna kadar her türlü detayı yaptırıyoruz. Barınma yardımında ilk şart olan ihtiyaç sahibinin tapu sahibi olması sorununu da çok uğraşmamıza rağmen bazen çözemiyoruz ve bu durum can sıkıcı da olabiliyor. Bu konuda ihtiyaç sahibinin ve muhtarların üzerine düşeni yapıp bu sorunu çözmede bize yardımcı olmaları gerekiyor. Bugün heyet halinde evleri inceledik genel olarak herkes yapılan işçilikten memnun. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, yeni evlerin sahiplerine hayırlı olmasını dilerim.” ifadelerini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber