Modern tarım Kars'ta hızla ilerliyor

14 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

Kars Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin her türlü zor koşulunda büyük emek veren çiftçilerimizle büyüyeceğini söyledi.

Volkan KARABAĞ /kagizmanfm

‘Dünya Çiftçiler Günü' nedeniyle bir açıklama yapan Düzgün açıklamasında, İl Müdürlüğü olarak, Kars çiftçisini tarım teknolojileri konularında bilgilendirerek eğitim ve kültür seviyelerini yükseltmek, bu sayede doğru tarım ve hayvancılık uygulamalarını uygulamaya koyabilmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Ayrıca tarımsal yenilikleri yaygınlaştırılmak ve modern tarım yöntemlerini benimsetmek için çalıştıklarını da açıklamasında belirten Düzgün, “İlimiz tarım ve hayvancılığın daha hızlı ilerlemesi için modern tarım teknolojilerinin kullanımı hızla artırmaya devam edeceğiz. Bu noktada özveriyle çalışan, yenilikleri benimseme gayreti içinde olan çiftçimize büyük görev düşüyor. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin  her türlü zor koşulunda büyük emek veren çiftçilerimizle büyüyeceğiz. Ülke kalkınmasında ve refahında, ekonominin büyümesi ve gelişmesinde, tarımsal üretimin her aşamasında insan odaklı çalışan, emeği ve alın teri olan, her mevsimde çalışmayı ve üretmeyi kendine görev sayan, sofralarımıza kadar gelen ekmeği, meyveyi ve sebzeyi üreten çiftçilerimizin 14 Mayıs "Dünya Çiftçiler Günü"nü kutluyor ve tüm çiftçilerimizin baş tacımız olduğunun bilinmesi temennisiyle bereketli ve bol kazançlı günler diliyorum." dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber