Ana Sayfa > SELİM

Mısır Silaj tesisi açılışında haşlanmış mısır ikramı
24 Eylül 2012
Mısır Silaj tesisi açılışında haşlanmış mısır ikramı
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Mısır Silaj tesisi açılışında haşlanmış mısır ikramı
 
KAFKAS HABER AJANSI - BEDİR ALTUNOK 
Kars’ın Selim İlçesi’nde Mısır Silajı Tesisi açılışında haşlanmış mısır ikram edildi. Milletvekilleri ve katılımcılar mısırın tadına bakarken, vatandaşlar da iki kazan dolu mısırı iştahla yedi. Kars’ta ilk kez Mısır Silajı Tesisi açıldığını söyleyen yetkililer, bunun Kars ve bölge için önemli bir yatırım olduğunu belirttiler.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi 6. Etap Uygulamaları kapsamında selim İlçesi’ne Mısır Silaj Paketleme tesisi açıldı.
 
Selim-Kars istikameti üçüncü kilometrede açılışı yapılacak olan Şen-Sa Veterinerlik Hayvancılık Tarım İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından hibe desteği ile yaptırılan Mısır Silaj Paketleme Tesisi’nin açılısı dualar eşliğinde kurdelenin kesimiyle başladı.
 
Açılışa; AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özcan Yıldırım, AK Parti Kars İl Başkanı Av. Ensar Erdoğdu, AK Parti Selim İlçe Başkanı Coşkun Altun, Kars Şeker Fabrikası Müdürü Fikri Cömert, Selim İl Genel Meclisi üyeleri, tesis sahibi Gündoğan Mazaklı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personelleri, muhtarlar ve vatandalar katıldı.
 
YÜZDE 50 HİBE DESTEKLİ PROJE
Canan Bozkurt’un sunuculuğunu yaptığı programda projenin amacıyla ilgili bilgi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Özcan Yıldırım, “Selim ilçesinde bulunan Mısır Silajı Paketleme Tesisi ilimiz için bir ilk olup 2011 yılımda yapımına başlanmış ve 2012 yılında tamamlanarak faaliyete geçmiştir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenme Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi uygulamaları çerçevesinde yapılan tesis, bölgenin kaba yem ihtiyacının karşılanması noktasında hayvancılık sektörü için önemli bir adımdır. Tesis Şen – Sa Veterinerlik Hay.Tarım İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından 590 bin TL’ye mal edilmiş olup, yatırım tutarının yüzde 50 si olan 290 bin TL’si Bakanlığımız tarafından hibe olarak verilmiştir. Hayvancılık için önemli bir kaba yem bitkisi olan silaj; mısırın hasat edilmesinden sonra parçalanarak silaj denilen ve kışın uzun süre dayanabilen ve besin değeri yüksek olan özellikte süt sığırcılığı için önemli bir kaba yem materyalidir. 2012 yılında başta Akyaka ilçemiz olmak üzere Merkez, Arpaçay, Selim ve Kağızman ilçelerinde yaklaşık 3. 500 da. silaj mısır ekimi yapıldı. Bu alanda 23. 000 ton ürün hasat edilmiştir. 2011 yılına göre 10 katlık bir artış oldu. 2013 yılında gerçekleştirilmek üzere, bu alanda ki yatırımlar için çok daha fazla planlanmıştır. Ayrıca bakanlığımızca saplanan desteklere sadece 2012 yılında 25 işletmeye silaj biçme ve mibzer gibi ekim makineleri sağlandı. Silaj Paketleme Tesisi; silaj kullanımını ve dolayısıyla alternatif ürün olarak silajlık mısır ekimini teşvik edeceği öngörülmektedir. Sözleşmeli ekim yapılması halinde kaba yem sektöründe önemli gelişme sağlanacaktır.” dedi.
 
KARS, KURAKLIK NEDENİYLE KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYOR
AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan da, Kars’ta kuraklık nedeniyle kritik bir dönemden geçildiğine vurgu yaparak, “Sadece Kars bu kuraklığı yaşamadı. Bizimle beraber diğer illerde saman ihtiyacı yaşayınca fiyatlarda arttı. Buna bağlı olarak geçen yılla bakıldığında Türkiye genelinde et fiyatlarının ayarlanabilmesi ve belli bir seviyede tutulması için alınan kararlar çerçevesinde et ithal ediliyordu. Çünkü Türkiye geneli açısından doğru bir uygulama olmakla birlikte biz Doğu Anadolu Bölgesi ve Kars olarak ziyadesiyle olumsuz etkilendik. Bu etkilerin azaltılması adına milletvekili arkadaşım Prof. Dr. Yunus Kılıç ve bölge milletvekillerimiz ile Doğu insanımızın bundan daha az etkilenmesi için olağanüstü bir gayret sarf ettik. Bu gayretin sonucunu da yakında göreceğiz ve görmeğe başladık.” dedi.
 
Sulama ve buna bağlı olarak burada yapılacak hayvansal gıdalar ve hayvancılığın tekrar eski yerine gelmesini arzuladıklarını da belirten Arslan, “Selim ilçemiz bu ve buna benzer tesislerin kurulması için çok uygun bir yer. Sadece Selim değil Kars’ı gelip görenler hayret ediyorlar. ‘Kars’ı böyle bir yerde, platoda ve ovada olduğunu bilmiyorduk’ diyorlar. Dolayısıyla Kars bu gibi tesislerin kurulması için çok uygun bir yerdir. Bakanlığımızın buradaki temsilcilerine teşekkür ediyorum. Bu arada Belediye Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Yakında hizmete sokulacak olan Selim Hayvan Pazarı da Selim ve çevremize can verecek. Gündoğan Bey’de Selimde böyle bir tesis kurduğu için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 
HAYVANCILIK, KARS’IN ÇIKIŞ NOKTASIDIR
AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç ise, “Kars hayvancılık olmasa beklide çıkış yolu olmayan illerden birisi olurdu.” diyerek, Kars’ta hayvancılıkla alakalı olarak ne açılır ve yapılırsa, bu yönde kim bir adım atarsa onun sürekli yanında olup destek vermeye mecbur olduklarını ifade etti. Yöre insanının hemen hemen Turizm dışında tek çıkış kapısı, tek yolu ve geliştireceği alanın hayvancılık olduğunu kaydeden Kılıç, “Özellikle ülkemizde son yıllarda artan kültür ırkı hayvan sayımız sebebiyle kaba yem ihtiyacımız son derece arttı. Bildiğimiz gibi Orta Anadolu’da ve Kars’ın da içerisinde bulunduğu Doğu Anadolu ve Güney Doğu’nun bir kısmında kuraklık yaşandı. Bu nedenle kaba yem ihtiyacı doğdu. Bizlerde bu bölgelerde zaten meşakkatli bir uğraş içerisinde hayvancılıkla uğraşanların bundan en az etkilensin istiyoruz. Kars, Erzurum, Ardahan ve Iğdır bunan en az etkilensin diye bir uğraş içersindeyiz.” şeklinde konuştu.
 
ÇİFTÇİMİZİN AYAKTA KALMASI İÇİN YEMİ YETERİ KADAR ÜRETMEMİZ GEREKMEKTEDİR
Kılıç daha sonra şunları söyledi:
“Bizler bu bölge milletvekillerimiz ile birlikte Sayın Tarım Bakanımız Mehdi Eker ve Bakanlığımın ilgili birimlerine her gün anlattık. Zaten Bakanlığımın da bu konuda bilgisi var. Ve buna bir çözüm bulmak amacıyla öncelikle bölgemizde ki bu kuraklıktan etkilenen çiftçilerimizin borçları bir yıl ertelendi. Bunda vatandaşımıza rahat bir nefes alma imkanı sundu. Bunun dışında hayvan fiyatlarının daha fazla aşağı düşmesi için özellikle besicilerin çok daha uzuca hayvan talep etmelerinin önüne geçmek için onlara kesimde hayvan başına 300 lira bir katkı sunuluyor. Yem fiyatları oldukça yükseldi. Bildiğiniz gibi hayvancılıkta 3 temel girdi var. Bunların yüzde 70’i yem, diğer yüzde 30’unu da gübre, ilaç ve diğer giderler oluşturuyor. Bizim ülkemizde gübre yok, mazot yok, ilacında büyük bir kısmı yurt dışı kaynaklı. Bizim üretmemiz gereken yani çiftçimizin ayakta kalması için yemi yeteri kadar üretmemiz gerekmektedir. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki bölgemizde arazi toplulaştırmasının üzerinde duruyoruz. Mümkün olduğu kadar her akarsuyumuzun üzerinde tarımda kullanılabilecek sulama ihtiyacımızı karşılayacak sulama alanlarının oluşturulması sağlamaya çalışıyoruz. Buradaki tek gayretimiz ise kaba yem ihtiyacımızı insanımızın emeğini en yüksek seviyede iktisada dönüştürecek adımlar atmak, vatandaşın kendi yemini kendisinin üretmesini sağlamak ve bunu öncelikli olarak besicilikte kullandırmak istiyoruz. Biz bölgemizde hayvancılığın en zahmetli ve en az getirili tarafını yapıyoruz. Büyük emek veriyoruz ve belli bir aşamaya getirildikten sonra besi için başka illere satmak zorunda kalıyoruz. Dolayısıyla yüksek katma değerli gelirini o ildeki yetiştiriciler veya besiciler kazanıyor. Biz istiyoruz ki bu bölgede emek edilen hayvan bu bölgede kesilsin. Hatta teknolojik yan sanayi ürünlerine dönüştürülebilsin ve mamul mal haline getirilebilsin ve böylece emek edilen gelir burada kalsın.”
 
BİZLER MECBUR KALDIĞIMIZ İÇİN SAMANI HAVANLARIMIZA YEDİRİYORUZ
Kılıç ayrıca, “Bugün burada kurulan tesis çok önemlidir. Çünkü hayvanın beslenmesinde silajın önemi çok büyüktür. Çünkü saman bir kaba yemdir. Yüzde 4 ile 5 protein değeri vardır. Bunun da hayvan tarafından hazmedilen kısmı sadece binde 2’i dir. Saman hayvanda sadece fizyolojik bir tokluk sağlar ve sütüne, etine ve sağlığına hiçbir katkı yapmaz. Bizler mecbur kaldığımız için samanı havanlarımıza yediriyoruz. Aynı zaman da saman ile hayvanlarımıza da eziyet ediyoruz ve hayvanın sağlığını da hiçe sayıyoruz.  Bu tesisle birlikte Selim ve çehresinde mısır ekimi başlayacak. Ekilen mısır silaja dönüştüğü zaman karbonhidrat oranı ve enerjisi, protein oranı yüksek bir kaba yem elde etmiş olacağız. Arazimiz bun müsaittir. Alt yapısını da bizler hazırlayacağız. İnşallah bu bölgede de bundan sonra da yemlerimiz bu şekilde elde ederiz.” ifadelerini kullandı.  
 
YATIRIMCILARA ÇAĞRI: GELİN BU DESTEKLERDEN YARARLANIN
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Selim İlçesi’nin hayvancılık açısından önemine değindi ve yem ihtiyacının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Dolu, şunları kaydetti:
“Bugün hem ilçemiz hem de bölgemiz açısından önemli ve anlamlı bulduğum bu tesisin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ben bu tesisin ülke tarım ve hayvancılığı açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Doğu Anadolu’nun yüksek yaylalarında kurulu olan ilçemiz hızla gelişmekte, tarım ve hayvancılık merkezi haline gelmektedir. Alan kullanımı açısından yüzde 46 tarıma elverişli, yüzde 44’ü çayır-mera alanı ve zengin bir bitki örtüsüne sahip olan ilçemizde temel üretim ve gelir kolu olan hayvan yetiştiriciliği açısından 75 bin büyükbaş, 15 bin küçükbaş hayvan sayısı itibariyle sadece ilçemiz ekonomisine değil, ülkemiz ekonomisine de büyük katkı sağlamaktadır. İlçemiz ve bölgemiz açısından tarımsal ve hayvansal kalitenin artması, daha verimli hale gelebilmesi açısından yeni teknolojilerin ve yeni tekniklerin kullanılması elzem hale gelmiştir. Hükümetimizde bu amaçla özellikle son 10 yılda değişik hibe programları adı altında köylümüze, çiftçimize ve bu alanda yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımıza çok büyük imkanlar, kolaylıklar sağlamaktadır. İlçemiz hayvancılığı açısından çok önemli olan Silaj tesis Projesi de 583 bin TL’lik toplam yatırım tutarına karşılık 292 bin TL hibe almaya hak kazanmıştır. Sizlerinde bildiği gibi kaliteli silaj çok önemli bir kaba yemdir. Özellikle yeşil yemlerin olmadığı dönemlerde hayvanların kaliteli yem ihtiyaçlarının karşılanması, sindirimin kolay olması ve besin değerinin yüksek oluşu, hayvanların dengeli beslenmesine yardımcı olması et ve süt üretimi açısından verimini artırması anlamında silaj çok önemlidir. Bölgemizin ve ülkemizin tarım ve hayvancılık açısından istenilen düzeye gelmesi Avrupa ile rekabet edebilmesi açısından bu tür başarılı projelerin sayısının hızla artması gerekmektedir. Ben buradan açık bir çağrıda bulunmak istiyorum; Devletimiz özellikle son yıllarda yüzde 50-60 oranında hibe programlarına yer vermektedir. Gerek bu sektörde bulunan, gerekse bu sektöre girmek isteyen tüm vatandaşlarımızı bu projelerden faydalanarak ülke ekonomisine katkıda bulunmalarına çağırıyoruz. Bu genç ve girişimci arkadaşımızı da cesaretinden ötürü tebrik ediyorum ve bu tesisin hem ülkemize, hem bölgemize hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK
 
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SELİM Haberleri

Başlık Tarih
 
Selim Akçakale’de aç kalan kurtlar köye indi31 Ocak 2019
Selim’de Şüpheli Ölüm!16 Ocak 2019
Selim'de Türk Telekom’un kablosunu çaldılar05 Aralık 2018
Babasının Mezarı Başında Kendini Vurdu28 Kasım 2018
Selim’de hırsızlar internet kablosunu çaldı22 Kasım 2018
Selim’in Caddeleri Kar’dan Geçilmiyor15 Kasım 2018
Selim'de soba zehirlenmesi: 1 çocuk yaralı14 Kasım 2018
Selim'de araç takla attı: 2 yaralı10 Kasım 2018
Selim Kent Meydanı hizmete girdi24 Ekim 2018
Selim’in Kurtuluşu’nun 98. yıldönümü törenlerle kutlandı,30 Eylül 2018
Selim-Sarıkamış karayolu asfalt çalışması devam ediyor14 Ağustos 2018
Selim'de trafik kazası: 1 ölü07 Ağustos 2018
Şehidimiz için cenaze töreni düzenlendi30 Temmuz 2018
Kamyonetin Çarptığı 70 Koyun Telef Oldu26 Temmuz 2018
Selim'de bin 970 adet kök kenevir ele geçirildi06 Temmuz 2018
Selim’de soba zehirlenmesi: 1 yaralı03 Temmuz 2018
Bakan Arslan: "Kars'ta 15 yılda hayvancılığa verdiğimiz destekler 216 kat arttı"13 Haziran 2018
Bakan Arslan Selim'de coşkuyla karşılandı29 Mayıs 2018
Selim’da tanker kaza yaptı, facianın eşiğinden dönüldü09 Mayıs 2018
Selim'de bir kişiden 5 tabanca yakalandı09 Mayıs 2018
Beyribey, yanan okul ile ilgili açıklama yaptı28 Mart 2018
Kars'ta PKK/KCK operasyonu: 10 kişi yakalandı22 Mart 2018
Selim Belediyesi destek verdi, Selim Lisesi büyük kolejleri eledi17 Mart 2018
Selimli Muhtarlar Mehmetçiğimize destek için Hatay’a gitti16 Mart 2018
Çeşme'den Karslı öğrencilere yardım eli15 Mart 2018
Selim Belediye Başkanı Altun: “Yeni belediye binası açılışa hazır"26 Şubat 2018
selim'de Taziyeye giden araç takla attı: 2 ölü 2 yaralı24 Şubat 2018
Selim'de bir ilkokul yandı,22 Şubat 2018
Selim'de‘Yalnız değilsiniz biz varız’ projesi22 Şubat 2018
Selim Belediyesi’nden örnek proje16 Şubat 2018
Selimde cinayet Kız Kardeşini Öldürdü31 Ocak 2018
Selim'de Ambulans Kaza Yaptı30 Aralık 2017
Selim Kekeç’de cirit keyfi11 Aralık 2017
Selim’de girişimcilik eğitimleri sona erdi28 Kasım 2017
Kars’ta yılın ilk karlı ciriti27 Kasım 2017
Selimliler Yürüyüş Yoluna Kavuştu22 Ekim 2017
Güvenlik Toplantısı Bozkuş Köyünde Yapıldı25 Eylül 2017
Selim'de Trafik Kazası31 Temmuz 2017
Yaylacılar Zor Anlar Yaşadı18 Temmuz 2017
Kars Selim karayolunda kaza07 Temmuz 2017
Selim Benliahmet Köyü’nde hayvan hırsızlığı03 Temmuz 2017
Selim Kapalı Semt Pazarı Tamamlandı11 Haziran 2017
Selim Belediyesi Ramazan Mesaisinde08 Haziran 2017
Selim'de 8 Büyükbaş Hayvan Kayboldu30 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti16 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti16 Mayıs 2017
Selim’de Toprağa Gömülü 12 Adet Tüp Bulundu11 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik'in Ev Ziyaretleri Sürüyor!11 Mayıs 2017
Selim-Sarıkamış Arası Sıcak Asfalt Yapılıyor09 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik ve Başkan Altun, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti24 Nisan 2017
Kaymakam Keklik Köylerde13 Nisan 2017
Erdinç Dolu, 112 Acil Çağrı Merkezi İnşaatında İncelemede Bulundu13 Nisan 2017
Erdinç Dolu: 2017 Yılı Çalışma Programımız Hazır24 Mart 2017
Minikler Erdinç Dolu’nun Nevruz Bayramını Kutladı22 Mart 2017
Selim'de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi16 Mart 2017
Muhtarlardan Genel Sekreter Dolu'ya Ziyaret!15 Mart 2017
Selim Kaymakamından Şehit Ailesine Ziyaret,14 Mart 2017
Bakan Yılmaz ve Bakan Arslan’dan Hollanda'ya Tepki Açıklaması12 Mart 2017
Kaymakam Mehmet Keklik, Öğrencilerle Buluştu07 Mart 2017
Selim Kaymakamı Keklik, Halk Toplantılarına Devam Ediyor28 Şubat 2017
AK Parti İlçe Teşkilatı Selim’de 2016’yı değerlendirdi31 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Muhtarlarla Bir Araya Geldi21 Ocak 2017
Kaymakam Keklik'ten Taziye Ziyareti21 Ocak 2017
Selim Belediyesi 2017 İnşaat Sezonunda Birçok Projeyi Hayata Geçirecek19 Ocak 2017
Vali Doğan’dan Selim’e ziyaret19 Ocak 2017
Sosyal Medya zanlıları gözaltına alındı19 Ocak 2017
Selim Kaymakamından Şehit Annesine Ziyaret,19 Ocak 2017
Selim’de Hayvan Sulaması Yüzünden Kavga Ettiler17 Ocak 2017
Selimlilerden Haleplilere yardım seferberliği11 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Keklik, Muhtarlarla Bir Araya Geldi09 Ocak 2017
Selim’de KHGB Olağan Toplantısı Yapıldı03 Ocak 2017
Kaymakam Keklik Halk Gününde Vatandaşlarla Buluştu03 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Mehmet Keklik Görevine Başladı28 Aralık 2016
Kars’a ikinci şehit ateşi düştü22 Aralık 2016
Şehidimiz Helallik İstemiş!22 Aralık 2016
Kars'a Şehit Ateşi Düştü!22 Aralık 2016
Erdinç Dolu: Çalışmalar Aralıksız Sürüyor15 Aralık 2016
Erdinç Dolu İçin Ved(f)a Yemeği11 Aralık 2016
Erdinç Dolu: Nazar Vardı, Nazar Çıktı11 Aralık 2016
Erdinç Dolu Yapımı Süren Köy Yollarını İnceledi20 Kasım 2016
Selim’den haberler14 Kasım 2016
Selim Kaymakamı ve Belediye Başkanı Öğretmenlerle Buluştu14 Kasım 2016
Aralıksız süren çalışmalarla Aralık’ta tamamlanacak!21 Ekim 2016
Erdinç Dolu’ya anlamlı ziyaret21 Ekim 2016
Selim’de köy yolları sıcak asfalta kavuşuyor!17 Ekim 2016
Erdinç Dolu, Gölet'te İnceleme Yaptı!05 Ekim 2016
Dolu’dan Taziye evi ve Kuran Kursu inşaatlarında inceleme06 Eylül 2016
Köylere ‘Dolu Dolu’ Hizmet Gidiyor!22 Ağustos 2016
Selim’de Büyük Yatırım08 Ağustos 2016
Köylerde Parke Taş Çalışmaları Sürüyor08 Ağustos 2016
Selim’de Büyük Yatırım08 Ağustos 2016
Kars ta Ayı Saldırısı: 2 Ölü, 2 Yaralı11 Temmuz 2016
Kars’ta Yıldırım Çarpması: 1 Ölü, 1 Yaralı11 Temmuz 2016
Yağmur Suları Kars’ta Yolları Yardı14 Haziran 2016
Selim’de Davranışlaımla Kazanıyorum Projesi09 Haziran 2016
Dolu, yol çalışmalarını inceledi19 Mayıs 2016
İİMEK Selim’de toplandı15 Mayıs 2016
Selim’e Yeni Hükümet Konağı!08 Mayıs 2016
Kapalı Semt Pazarı’nın Temeli Atıldı24 Nisan 2016
Selim’de trafik kazası: 5 yaralı13 Nisan 2016
Emektar bekçiye veda yemeği03 Nisan 2016
Selim, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci oldu03 Nisan 2016
İl Özel İdaresi Ekibi Kars’ı Temsil Edecek23 Mart 2016
Türkiye Gençlik Vakfı’ndan Erdinç Dolu’ya ziyaret16 Mart 2016
Selim TEOG 1’de ilçeler arası birinci oldu12 Şubat 2016
Selim’de sanayi esnafının sorunu çözülüyor!08 Şubat 2016
SELİM, YÜKSEKOKUL İSTİYOR03 Şubat 2016
Kara saplanan balıkçıları vatandaşlar kurtardı31 Ocak 2016
Kaymakam Dolu ödülünü Bakan Ala’nın elinden aldı14 Ocak 2016
KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU ‘YILIN KAYMAKAMI’ SEÇİLDİ07 Ocak 2016
Selim muhtarlarından Dolu'ya ziyaret06 Ocak 2016
Meclis Başkanı ve üyelerinden Genel Sekreter Dolu’ya ziyaret06 Ocak 2016
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu Kars İl Genel Sekreteri oldu31 Aralık 2015
Kars’ta terör operasyonu: 11 gözaltı17 Kasım 2015
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun’un Cumhuriyet mesajı30 Ekim 2015
Ak Parti Adayları Selim’de16 Ekim 2015
Kan Davası Barışla Sonuçlandı13 Ekim 2015
Coşkun Altun’a Teşekkür Plaketi01 Ekim 2015
Selim'de PKK'nın Dağ Kadrosuna Malzeme Götüren 3 Kişi Yakalandı30 Ağustos 2015
Selim’in Bozkuş köyünü sel vurdu25 Ağustos 2015
Köylere Taziye Evi ve Kur’an Kursu22 Ağustos 2015
‘Yarınlar Bizim Projesi’ Hedeflerine Ulaşıyor21 Ağustos 2015
Selim Darbogaz’da trafik kazası10 Ağustos 2015
Otomobille ot çektiler!28 Temmuz 2015
Umre Biletini Valinin Elinden Aldı!26 Mayıs 2015
Kars’ta 1 kişi domuz gribi ön tanısıyla gözlem altına alındı27 Mart 2015
Milletvekillerinden Selim’e müjde!05 Mart 2015
Selim okuyor17 Şubat 2015
Ciritin merkezi Selim09 Şubat 2015
Selim’de “Bilge Kadın Güçlü Kadın” projesi07 Şubat 2015
Selim’de “hayat boyu” toplantı31 Ocak 2015
Yıldırım ve Muğlu’dan Umut Işığına destek18 Ocak 2015
Selim’de Entegre Hastanesi30 Aralık 2014
Selim Kaymakamlığından örnek projeler26 Aralık 2014
Selim haberleri22 Aralık 2014
Paylaşmak Aslında Çoğalmaktır01 Aralık 2014
Kardeş Okula ‘Bir Damla Da Sen Ol’03 Kasım 2014
Kars Selim yolunda trafik kazası03 Kasım 2014
Cumhuriyetle yaşıt yaşlılar ziyaret edildi29 Ekim 2014
Gençlerin cirit tutkusu28 Ekim 2014
Selim’de Muhtarlar Yardımlaşma Derneği açıldı23 Ekim 2014
Ankara’da Selim Rüzgârı!23 Ekim 2014
Yeni atanan öğretmenlere “Hoş Geldiniz” kahvaltısı29 Eylül 2014
Kaymakamlar cirit izledi24 Eylül 2014
Anlamlı Günde Anlamlı Yemek19 Eylül 2014
Miniklerin Kaymakam ziyareti17 Eylül 2014
Dolu, köyleri ziyaret etti15 Eylül 2014
Biyogaz Projesinde sona yaklaşılıyor21 Ağustos 2014
Kars’ta çocuk kavgası: 1 ölü, 6 yaralı07 Ağustos 2014
Halk gözünü Bakan’a diker!21 Temmuz 2014
Topçu’ya veda iftarı19 Temmuz 2014
Vali olmak ister misiniz?06 Temmuz 2014
Köylere Hizmet Götürme Birliğine İki Yeni Araç01 Temmuz 2014
Selim Belediye Başkanı KHA’da!29 Haziran 2014
Selim de atlı cirit heyecanı14 Haziran 2014
Selim’de karne heyecanı14 Haziran 2014
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, KHA’da01 Haziran 2014
Selim haberleri30 Mayıs 2014
AİLESİNİ DARP ETTİKLERİ LİSE ÖĞRENCİSİNİ KAÇIRDILAR 29 Mayıs 2014
Selim’de ‘Emniyet’li ziyaret28 Mayıs 2014
Selim’de kariyer günleri27 Mayıs 2014
Küçük Ellerden Büyük Eserler22 Mayıs 2014
Selim’de sergi heyecanı19 Mayıs 2014
Nuray Hafiftaş Selimli Anneleri coşturdu12 Mayıs 2014
Haydi Anne Kahvaltıya12 Mayıs 2014
Nuray Hafiftaş 11 Mayıs’ta Selim’de06 Mayıs 2014
Kars Selim Biyogaz Elektrik Santralı Projesi15 Nisan 2014
Hatipoğlu Selimlilerle Buluştu15 Nisan 2014
2014SELİM BÜYÜK OLUKLU KÖYÜ MUHTARI NÜSRET GÜL SEÇİLDİ.31 Mart 2011
Selim’den haber turu25 Mart 2014
Türkiye’nin ilk Biyogaz tesisi Selim İlçesinde kuruluyor18 Mart 2014
Selim’de Çocuk Kütüphanesi Kuruldu28 Şubat 2014
Selim’de eğitim ziyaretleri Vergi Haftası27 Şubat 2014
Kaçak sigara ve esrar operasyonu18 Şubat 2014
Selim’de eğitime destek13 Şubat 2014
Kaymakam Dolu’nun “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri12 Şubat 2014
Dershaneye giden öğrencilerle yemekli toplandı06 Şubat 2014
Kars’ın Selim ilçesinde hırsızlıklar05 Şubat 2014
Kars Ülkü Ocakları’ndan Arpaçay ve Susuz İlçe Teşkilatlarına ziyaret27 Ocak 2014
Karlı zeminde cirit keyfi21 Ocak 2014
Selim’de İdareciler Günü Ziyareti14 Ocak 2014
Engelli evde bakım talebi14 Ocak 2014
Selim’de Yurttan Sesler Projesi hayata geçti12 Ocak 2014
İstanbul’dan Selim’e…06 Ocak 2014
Selim’de Araçlar Dondu05 Ocak 2014
Selim’de İlk Çocuk Kütüphanesi Açıldı03 Ocak 2014
ALİ İHSAN YILDIZ BDP SELİM İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU,02 Ocak 2004
Tipiye rağmen cirit aşkı16 Aralık 2013
SELİM´DE KÜTÜPHANE AÇILIMI14 Aralık 2013
Selim Kaymakamının Koşapınar ziyareti11 Aralık 2013
Kars Valisinin Selim ziyareti11 Aralık 2013
Selim CHP Teşkilatının yeni başkanı belli oldu06 Aralık 2013
Selimli öğrenciler Mecliste12 Kasım 2013
Selim’den haberler29 Ekim 2013
Selim’de 29 Ekim Coşkusu29 Ekim 2013
Selim’de “Hoş geldin Bebek” ziyaretleri22 Ekim 2013
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu’nun Akçakale ziyareti22 Ekim 2013
Sunay Gül,Kars Selim İlçesin'den Ak Parti İl genel Meclis üyeliği için Aday Adaylığını Açıkladı,14 Ekim 2013
Selimiye’den Selim’e Er Meydanı01 Ekim 2013
Meme kanserinde erken teşhisin önemi24 Eylül 2013
Selim Kaymakamlığı’nın örnek bir projesi daha hayata geçti24 Eylül 2013
AK Parti heyetinden Kaymakam Evin’e “Hoş geldin” ziyareti12 Eylül 2013
Ağaç kovuğunda bal üretti12 Eylül 2013
Arslan ve Kılıç’tan Kars’a 21 Milyon TL12 Eylül 2013
Toplu sözleşme işçileri sevindiriyor06 Eylül 2013
Selim’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu02 Eylül 2013
Okudular kazandılar13 Haziran 2013
Aile Okulu Yılsonu Bilgi Yarışması07 Haziran 2013
Beyaz Bayraklar sahiplerini buldu05 Haziran 2013
Şehit Teğmen Gökhan Yaşartürk Lisesinden Tarihi Canlandıran Tiyatro05 Haziran 2013
Selim Müftülüğü Kur’an Kursu temeli atıldı04 Haziran 2013
Özgün’den muhteşem konser31 Mayıs 2013
Selim’de cami temeli atıldı25 Mayıs 2013
Selim Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi22 Mayıs 2013
Müftülük Personeline ‘Gönül Elçileri’ Projesi tanıtıldı20 Mayıs 2013
Selim’de Annelere “Yudum” konseri13 Mayıs 2013
Selim'de Annelere bir Yudum Konser!12 Mayıs 2013
Selim'de Şap Iddiası,10 Mayıs 2013
Selim Ziraat Bankası’nda BTM dönemi07 Mayıs 2013
Selim’de Kaymakam değişikliği24 Nisan 2013
Selim’de semah coşkusu21 Nisan 2013
Selim’de Kutlu Doğum coşkusu17 Nisan 2013
Şiddete toplu isyan16 Nisan 2013
Selim Resim Sergisi açıldı16 Nisan 2013
Selim Kaymakamlığından Okul ve Camilere Meyve Ağacı dağıtımı16 Nisan 2013
Selim Müftülüğü’nden Camilere Ağaç Dikim Kampanyası04 Nisan 2013
Kardeş Okul, Kardeş Kurum04 Nisan 2013
Selim’de Biogaz Tesisi kuruluyor03 Nisan 2013
Selim Müftülüğünden Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına destek 27 Mart 2013
Selim ilçesi Mobese kameraları ile donatıldı13 Mart 2013
Dershane öğrencileriyle buluştular05 Mart 2013
Selim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Kardeş Okul ziyareti01 Mart 2013
Yeni doğan bebeklere Kaymakam ziyareti27 Şubat 2013
Selimspor’a eşofman desteği27 Şubat 2013
Ata sporu cirit desteklenecek!11 Şubat 2013
Kar üstü yarışlarda düşen düşene11 Şubat 2013
Kur’an Derslerine yoğun ilgi11 Şubat 2013
Mini kırma değirmeni 5 çocuğu evlendirecek07 Şubat 2013
Selim Kaymakamı şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi06 Şubat 2013
Selim Spor Galip03 Şubat 2013
Selim Akçakale’de nefes kesen cirit gösterisi30 Ocak 2013
Selim’de Kadın Yaşam Merkezi açıldı29 Ocak 2013
Kars karayolunda araç kurtarma operasyonu29 Ocak 2013
Kars karayolunda araç kurtarma operasyonu29 Ocak 2013
Kız Çocuklarının Okullaşma Oranının Artırılması Projesi25 Ocak 2013
Memurları taşıyan otobüs buzlu yolda yan yattı24 Ocak 2013
Selim’de hayvanlara yem bırakıldı14 Ocak 2013
Öğrencilere kışlık yardım07 Ocak 2013
Fedakar Öğretmenler Öğrencileri İçin Eşekle Su Taşıyor02 Ocak 2013
Öğrencilere öğretici salon açıldı26 Aralık 2012

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH