sanalbasin.com üyesidir

Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirildi

24 Mart 2016
0 Haber Yorum

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce belirlenen planlamalara ilişkin olarak Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında tanıtım ve yapılandırma çalışmalarını değerlendirmek üzere Iğdır Anadolu Lisesi’nde toplantı yapıldı. İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Ahmet Gelal, Şube Müdürü M
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce belirlenen planlamalara ilişkin olarak Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde Mesleki ve Teknik Ortaöğretim kurumlarında tanıtım ve yapılandırma çalışmalarını değerlendirmek üzere Iğdır Anadolu Lisesi’nde toplantı yapıldı.

İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Ahmet Gelal, Şube Müdürü Mehmet Tüzen başkanlığında yapılan toplantıya Iğdır Belediyesi’nden, Iğdır Sanayi ve Ticaret Odası’ndan,Organize Sanayi Bölgesi, İş­Kur Müdürlüğü temsilcileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve mesleki okulların müdürleri katıldı.

Toplantıda mesleki ve teknik eğitim kapsamındaki kurumların mevcut durumları, güncel ihtiyaçları, tanıtıma ilişkin çalışmaları, atölye ve laboratuar kapasiteleri, alan ve sınıf bazlı öğrenci sayıları ve mezunlara ilişkin yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Ahmet Gelal, veli, öğrenci beklentilerini ve bu beklentilerin mesleki, teknik eğitim kurumlarınca karşılanabilme durumunu anlatarak Öğrencilerin gelecekteki hayatlarını etkileyecek meslek seçiminde onları doğru yönlendirebilmek; meslekleri, okulları, alanları ve dalları tanıtma sürecinde iyi bir rehberlik yapabilmenin önemi üzerinde durdu.

Şube Müdürü Mehmet Tüzen de mesleki Teknik eğitiminin önemine değinerek, “Iğdır’da yapılacak çalışmalara ilişkin olarak görüş ve öneriler değerlendirilecek. Her kurum kendi üzerine düşen görevi tam olarak yapmalı öğrencilerimizi hızla değişen dünyaya, teknolojiye entegre etmeliyiz.” dedi

IĞDIR – SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber