sanalbasin.com üyesidir

Mesleki Kariyer Günleri Başladı

23 Ocak 2015
0 Haber Yorum

Mesleki Kariyer Günleri Başladı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay İlçesine bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak 2015 yılında uygulanacak “Mesleki Kariyer Günleri” Projesinin açılışı Arpaçay Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Proje koordinatörü Belkıs Avcı’nın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan projede ilk konuk Kaymakam Faruk Erdem oldu. Kaymakam Erdem, ilçede öğrenim gören 8 ve 12. sınıf öğrencilerine hitaben yaptığı açılış konuşmasında kaymakamlık mesleğini tanıttı. İlk olarak mesleği ile ilgili öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla açıklamalar yapan Kaymakam Faruk Erdem; bu mesleğin kamu kurumları arasında üst düzey bir koordinasyon sağlama görevinin yanı sıra vatandaşların her türlü sorunlarını çözmede bütünleştirici bir yönünün olduğunu, kurumlar düzeyinde veya ilçe bazında yapılacak faaliyetlerin amaçlar ve sonuçlar düzeyinde temel ilkelerinin belirlenmesi ve nihayetinde hayata geçirilmesi yönünde aktif bir güç sağlama misyonunu üstlendiğini belirtti. Devlet yönetiminin ve buna bağlı olarak ilçe yönetiminin kanunlar çerçevesinde yürütüldüğünü ve kaymakamlık makamının ilçe düzeyinde idarenin en üst kademesi olduğunu kaydetti. Köyünde kimsesi olmayan gariban vatandaştan durumu en iyi olan kimselere kadar herkesin kucaklanması ve sorunlarına çözüm bulunması noktasında taşrada vatandaşın karşılaştığı Devlet kapısının Kaymakamlık olduğunu ifade etti.
Projenin hedef kitlesi olan öğrencilerimizin ilgiyle karşıladıkları söyleşide Kaymakam Faruk Erdem; ilçede öğrenim gören öğrencilerin mesleki hedeflerine ilişkin karar verme süreçlerinde her bireyin kendi içinde ilgi ve yetenek alanlarını birlikte düşünerek sosyal hayata atılmada en önemli unsurlardan biri olan meslek seçiminin birey-okul-aile-toplum süreci dikkate alınarak belirlenmesi gerektiğini ve her bireyin sevdiği mesleği yapmasının en doğru seçim olduğunu ve bu hedef doğrultusunda meslek edinme sürecinin bireyin özgüveni ve motivasyonu açısından çok önemli olduğunu belirtti. Son bölümde öğrencilerden gelen sorular Kaymakamımız tarafından yanıtlanırken söyleşide eğlenceli dakikalar yaşandı.
İlçede bulunan kurum amirlerinin de ilerleyen haftalarda kendi başarı kariyerini anlatacağı proje dönem sonuna kadar öğrencilerin her meslek grubu ile bir araya gelerek sahip oldukları yeteneğe en uygun mesleği seçmelerinde yol gösterici olunması hedefleniyor.
(BA-BA-S ) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber