Ana Sayfa > SELİM

Meme kanserinde erken teşhisin önemi
24 Eylül 2013
Meme kanserinde erken teşhisin önemi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Kars Selim Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından hazırlanan, Selim Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığına sunulan “Kendimle Barışığım Kanserle Savaşırım” projesinin hayata geçirilmesi için ilçede düzenlenen törende erken teşhisin önemine vurgu yapıldı.
Meme kanseri tarama aracının tanıtımı için düzenlenen açılış programına çok sayıda vatandaş ve özellikle de kadılar iştirak etti. Bölgede ilk defa uygulanan proje ile birlikte temin edilen mobil mamografi aracıyla köy köy gezilerek 40 yaş üzeri tüm kadınlar ücretsiz meme kanseri taramasından geçirilecek. Film sonuçları Kanser Araştırma Merkezi KETEM’de analiz edildikten sonra risk grubuna giren kadınlar ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek.
Selim Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Ayşegül Yolcu düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada Selim Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma  Derneğinin Kendimle Barışığım Kanserle Savaşırım projesini başlatmış bulunmaktayız. Erken teşhis edildiğinde tedavi edilme oranın yüksek olduğu meme kanserinin ilçemiz ve köylerinde yaşayan meme kanseri riski grubunda ki kadınlarımıza memomgrafi tedavisi yapılacaktır. Bu projeyi destekleyen sayın kaymakamım Erdinç Dolu ve eşine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fikret Çelik’e teşekkür eder bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” dedi.
ERKEN TANI ÖNEMLİ
Kars Halk Sağlığı Mehmet Kan da, “Kanseri biliyorsunuz kelime anlamıyla ilk duyulduğunda korkutucu bir algı yaratıyor insanın zihninde. Ancak son teknolojik gelişmeler, çağın gelişmesi, özellikle sağlık alanında yapılan yatırımlarla kanseri erken teşhis edip erken önlem alırsak sağlıklı bir hayata kavuşacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Bu konuda özellikle meme kanseri birçok ülkede kadınların en korkulu sağlık sorunu haline gelmiştir. Günümüzde Amerika’da her 8 kadından biri çıkarıldığından biri Avrupa ülkelerinde ise her 10 kadından biri her yıl meme kanserine yakalanmaktadır. Türkiye’de ki istatistikler çok sağlıklı olmamakla birlikte total olarak her yıl 30 bin kadının meme kanserine yakalandığı aşikârdır. Hastalığın bir diğer özelliği de görünmez sıklığının artıyor olmasıdır. Meme kanseri görünme sıklığı artış oranı göstermekle birlikte teknolojik gelişmeler ve erken tanı imkânlarının artmasına bağlı olarak meme kanserinin ölüm oranı aynı kalmıştır artmamıştır. Batı ülkelerinde sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ve hükümetlerin sağlıklı politikaları sonucu meme kanseri ile ilgili toplum bilinci oldukça yüksek seviyede gelişmiştir. Bunun sonucu olarak gereken tanı oranlarını yaygın olarak kullandığı için meme kanserine bağlı ölüm oranı son derece düşük görünmektedir. Türkiye’de ise bu konuda ki toplum bilinci yeterince gelişememiştir. Erken tanı olanakları zaman zaman yetersiz kalıyor. Bu olumsuzluklar sonucunda Türk kadını meme kanseri konusunda erken tanı olanaklarından mahrum kaldığı için tanı çok olmaktadır. Hastaların büyük birçoğunda ilk tanısına çok geç kalındığı için uygulanacak tedavi seçenekleri maalesef fazla olmamaktadır. Tomografi meme filmi çekilerek kanseri erken dönemde saptanmasına yardımcı olan bir yöntemdir.” şeklinde konuştu.
HER YIL BİR MİLYONA YAKIN KADINIMIZA MEME KANSERİ TEŞHİSİ KONMAKTADIR
Selim Kaymakamı Erdin Dolu da, “Bugün ilçemiz adına önemli ve anlamlı bulduğum bir projenin hayata geçmesinden dolayı duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Sizlerinde bildiği gibi günümüz dünyasında özellikle son yıllarda kanser vaka oranı ciddi şekilde artış göstermektedir. Kadınlarımızda en sık görülen ve en çok ölüme neden olan kanser meme kanseridir. Her yıl bir milyona yakın kadınımıza meme kanseri teşhisi konmaktadır. Ve maalesef her 11 dakikada bir kadınımız meme kanserinden hayatını kaybetmektedir. Bizde Selim Kaymakamlığı olarak farkındalığı sağlamak ve toplum bilincinin gelişiminde katkı sağlamak amacıyla “kendimle barışığım kanserle savaşırım” adı altında bir proje hazırladık. Ve Selim Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığına projemizi sunduk. Ve kabul edildi. Bölgemizde ilk defa uygulanacak olan bu projeyle birlikte temin ettiğimiz mobil mamografi aracıyla birlikte köy köy gezerek kırk yaş üzeri tüm kadınlarımızı ücretsiz meme kanseri taramasından geçireceğiz. Ve elde edilen filmleri “KETEM’de” analiz ettikten sonra risk grubunda olan vatandaşlarımızı, kadınlarımızı ilgili sağlık kurumlarına yönlendireceğiz. Ben bu projenin hazırlanmasında emeği geçen Selim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, aracın temininde ve görevlendirilmesinde bize yardımcı olan Kars il sağlık müdürümüze ve sağlık grup başkanlığımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
KANSER ÇAĞIMIZIN BİR VEBASI, BELASIDIR
AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç ise, Kanserin çağımızın bir vebası, belası olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Ve ne yazık ki dünyada teknolojinin kullanımıyla birlikte, sanayinin gelişmesi ile birlikte kanser vakalarının da hızla arttığını görüyoruz. Ama tabi teknoloji sadece başımıza bir bela olarak gelişmiyor. Aynı zamanda sıkıntılarımızın da çözümüne bir katkı olarak gelişiyor. Ve teşhis metotları gün geçtikçe gelişiyor. Ve gelişen ülkelerde bunlardan payına düştüğü kadar nasibini alıyor. Bunu insanın sağlığı için her geçen gün arttırarak kullanmaya devam ediyor. Şükürler olsun ki ülkemizde sağlık alanında ciddi değişim ve dönüşümlerin yaşandığı yıllardan geçiyor. Hani bir cümleyi hep beraber biliriz. Hastanelerde yıllardır gittikçe bunu okumuşuzdur. “kanserden korkma, geç kalmaktan kork” Bu aslında toplum olarak rehber etmemiz gerek bir şeydir. Özellikle hanımlarımızın önlenebilir bir hastalık olduğunu bildiğimiz meme kanserlerinde çok ciddi rakamlardan bahsettiler. Bu kadar insanımızı ızdıraplı konforu bozuk bir yaşam sürmekten kurtaracak, ölümlerin önüne geçecek, yuvaların dağılmasının önüne geçecek ciddi bir erken tanı metodu mamografi. Ve artık bu ülkemizde var. Hani eskiden sağlıkla alakalı sıkıntılarımız olduğu zaman yeterince bunların teşhis edileceği alanlar, birimler, hastaneler bulamazdık. Gitsek yeterince bakım, ilgi, alaka göremezdik. Aylar sonrasına sıra verilirdi. Ve git gel o yollarda perişan olurduk. Canımızdan bezerdik. Ve bu yolları çok da kullanmayı istemezdik. Aslında ülkemizde yaşanan en önemli sıkıntılardı bu sağlıkta. Evet, erken teşhis önemli. Geç kalmaktan kork. Ama gittiğiniz zaman bunun karşılığını görebileceğiniz teşhis metotlarının sizin ayağınıza serilebileceği ve donanımlı, deneyimli, tecrübeli, hekimlerin, hemşirelerin, sağlık personelinin bulunduğu alanlarda Türkiye’de eskiden bulmak kolay değildi. Ama bunların sayısının arttığını biliyoruz. Kapınıza gelen, köylerinize kadar ulaşacak olan bu cihaz size aslında şunu göstermek için.  Sevgili kadınlarımız, annelerimiz, genç kızlarımız hatta erkeklerimiz biliyorsunuz meme kanseri sadece kadınlara özgü bir hastalık değil. Artık erkeklerde de gözüküyor biliyorsunuz dünyada. Bundan yararlanın. Ülkemizde bu olanaklar var. Ve hastanelere gittiğiniz zaman bu olanaklardan yararlanmanız zor değil. Bu kadar ağır ve daha sonra dönüşü olmayan bir hastalığı küçük bir dikkatle veya bir hastaneye müracaatla tanınabileceğini ve önlenebileceğini göstermesi açısından son derece önemlidir.”
ALLAH HEPİNİZE SAĞLIK SIHHAT VERSİN
Kılıç daha sonra şunları söyledi:
“Ülkemizde becerdiğimiz, başardığımız en önemli dönüşümden bir tanesi takdir edersiniz ve yaşarken görüyorsunuz sağlıktadır. Ülkemiz bu konuda dünya tarafından örnek alınan ülkeler haline gelmiştir. Her şey tamam mıdır değildir. İnsan olduğu sürece ihtiyaçlar olduğu sürece daha gelişmemiz gereken şeyler vardır elbette. Ama şuanda çok iyi bir konumda olduğumuzu hızla gelişmekte olduğumuzu ifade etmek isterim. Eskiden yine Kars insanı, Selim insanı duymuştur. Buradan Almanya’ya giden kardeşlerimiz, komşularımız, büyüklerimiz vardı. Ve şöyle şeyler uyardık biz eskiden. Almanya’dan bir işçimiz buraya geldiğinde bir sağlık sorunu yaşadığında şöyle bir şey söylerdi. Gururlanarak söylerdi. Bana burada bir şey olursa benim arkamda Almanya var. Gelirler beni burada uçakla alırlar ve götürürler. Allah Allah ya bu ne biçim devlettir, bu ne biçim bir şeydir, bu nasıl bir devlettir, bu ne güvendir falan diye iç aslında çektiğimiz yıllar çok olmuştur. Şükürler olsun ki bu gün sevinerek ifade etmek isterim Allah hepinize sağlık sıhhat versin. Ama ortalama her gün bir kez an azından bizim insanlarımıza hava ambülânsı göndermek için uğraştığımız ciddi bir yoğunluk yaşadığımız ve hemen hemen büyük bir kısmına cevap verdiğimiz bir ortama geldik. Yani hastanelere gittiğinizde aylarca sıra beklediğiniz bir konumdan artık bugün Kars’ta bir hava ambülânsı lazım olduğu zaman gece olsa gündüz olsa gelip alan, ülkenin neresinde bir yatak bulabilirse oraya götüren ve sağlık veren, sağlığına kavuşturan bir konuma geldik. Ülkemizin bu manada önünün açık olduğunu söylüyorum.  Selim’in burada özel bir şeyini söyleyeyim.  Biliyorsunuz şuanda sağolsun yılardır bir hayırseverimizin yapmış olduğu bir hastanemize Selimlimize yeterince hizmet vermiştir. Fakat kapasitesinin genişlenmesi gerektiğini biliyoruz. Daha iyi donanım alması gerektiğini biliyoruz.  Yeni hekimler katılması gerektiğini biliyoruz. Ve yeni hastanemiz inşallah gelecek yıldan itibaren Selimliye daha konforlu bir hizmet vermek için açılmış olacak. Ve daha dün yaptığımız bir girişimi söyleyeyim. Selim’e ihtiyaç olan dallarda yeni uzman hekimler gönderilmesi ile alakalı sayın valimle beraber Ankara’da çeşitli girişimlerimiz var. İnşallah bu manada ki ihtiyaçlarınızda gün geçtikçe daha iyi olacak şekilde karşılayacağız. Bu teşhis sisteminin köylerde dolaşarak insanımıza sağlık alabileceği yolu göstermesi açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Kadımızın bilinçlendirilmesi, kızımızın bilinçlendirilmesi konusunda ciddi bir yol gösterici olacağını düşünüyorum. Bu manada kaymakamımızın heyecanını paylaşmak üzere burada olduğumu ifade ediyorum. İnsanımıza sağlık getirmesi temennisiyle hepinize saygılar sunuyorum.”
KANSER, İSMİ SON DERECE SOĞUK HAKİKATEN İRKİTİCİ BİR ETKİSİ OLAN BİR KELİMEDİR
Kars Valisi Eyüp Tepe de, “Tabi bugün burada sizlerin huzurunda sadece bu mobil cihazın tanıtımı ve bu hizmetin sunumu için değil, bu fırsatı bir vesile kılarak ülkemizin son yıllarda özellikle sağlık alanında geçirdiği dönüşümü paylaşmak adına söz almış bulunuyorum. Değerli Selimli hemşerilerim ülkemiz özellikle son 10–15 yıl içerisinde sağlık alanında takdire şayan büyük gelişmeler kaydetti. Büyük dönüşümler kaydetti. Bunu bizzat sizler zaten yaşayarak biliyorsunuz. Ancak, insan bazen yaşarken elde ettiği konforların farkında olamayabiliyor. O yüzden zaman zaman bunların ifade edilmesine ihtiyaç duyulabiliyor. İşte bu hizmetlerden bir tanesi de ülkemizin hangi mesafeyi kat ettiğini ve hangi aşamaya geldiğini çok açık bir şekilde bize gösteriyor. Artı bugün yıllarca imrendiğimiz hava ambülânsı, hava helikopteri ya da kışın en ulaşılmaz zamanlarda en ücra köşeklere kadar ulaşan bizim ambülâns hizmetlerimiz hakikaten her türlü takdiri fazlasıyla hakediyor.  Tabi sadece olayın teknik boyutu değil fedakâr arkadaşlarımızı, sağlık mensuplarımızı da burada doğrusu teşekkürü hak ettikleri düşüncesi ile onları da yâd etmek istiyorum. Onlarında burada ki fedakârlarını doğrusu sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Kanser konusuna gelince evet ismi son derece soğuk hakikaten irkitici bir etkisi olan bir kelime kanser. Ancak sizlerde okuduğunuz romanlarda biliyorsunuz. 1930’lu, 40’lı, 50’lili yıllarda herhangi bir ansan verem olduğu zaman sonu işte mezarlık. Artık tabiri caizse yolu yakın anlamında romanlarda, kitaplarda ki ifadelerden anlayabiliyoruz. Ancak o günlerden bu günlere geldik. Artık çok nadir verem vakasına rastlıyoruz. Çünkü teknoloji gelişti. Tedavi sistemleri gelişti. İlaç alanı son derce önemli arge çalışmalarıyla gelişti. Ve bugün artık bundan 30–40 sene önce hepimizin canını acıtan, inciten bir takım hastalıklar verem gibi, sıtma gibi ve diğerleri gibi hastalıklar artık nadirattan. Bugünün korkulu rüyası olan kanser son zamanlarda ki özellikle sağlık alanında yapılan arge çalışmaları neticesinde artık tedavi edilemez bir hastalıktan yavaş yavaş çıkıyor. Tabi ki hala tehlike olmaya devam etmekle beraber özellikle erken teşhiste bulunabildiği takdirde artık tedavisi olmayan bir hastalık değil. O zaman geriye şu konu kalıyor. Bizlerin aynı batılı ülkelerde ki insanların yaptığı gibi zaman zaman check up yaptırmamız kendimizi dinlememiz ve dinletmemiz ve yılda bir kerede olsa mutlaka bu check up’a gitmemiz gerektiğini artık yavaş yavaş bir kültür olarak kabullenmemiz gerekiyor. Eğer bu şekilde bu kültürü benimsersek kanserinde erken teşhis yöntemiyle kolaylıkla bertaraf edilebileceğine inanıyoruz. Konu uzun. Çünkü sağlık konusu hepimizi ilgilendiriyor. Ben bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Bütün Selimli hemşerilerimizin, kadınlarımızın, annelerimizin, kardeşlerimizin bu gezici hizmete ilgi göstermelerini ve kendi ayaklarına kadar gelen bu hizmetin değerini idrak etmelerini diliyor hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.
mobil mamografi aracının tanıtım programı için düzenlenen törene; Kars Valisi Eyüp Tepe, AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu ve eşi, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Kars Müftüsü Mehmet Genç, Kars Sağlık İl Müdürü Hasan Tuncer, Kars Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Kan, Selim ilçe daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / SELİM (KHA) – BEDİR ALTUNOKFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SELİM Haberleri

Başlık Tarih
 
Selim Akçakale’de aç kalan kurtlar köye indi31 Ocak 2019
Selim’de Şüpheli Ölüm!16 Ocak 2019
Selim'de Türk Telekom’un kablosunu çaldılar05 Aralık 2018
Babasının Mezarı Başında Kendini Vurdu28 Kasım 2018
Selim’de hırsızlar internet kablosunu çaldı22 Kasım 2018
Selim’in Caddeleri Kar’dan Geçilmiyor15 Kasım 2018
Selim'de soba zehirlenmesi: 1 çocuk yaralı14 Kasım 2018
Selim'de araç takla attı: 2 yaralı10 Kasım 2018
Selim Kent Meydanı hizmete girdi24 Ekim 2018
Selim’in Kurtuluşu’nun 98. yıldönümü törenlerle kutlandı,30 Eylül 2018
Selim-Sarıkamış karayolu asfalt çalışması devam ediyor14 Ağustos 2018
Selim'de trafik kazası: 1 ölü07 Ağustos 2018
Şehidimiz için cenaze töreni düzenlendi30 Temmuz 2018
Kamyonetin Çarptığı 70 Koyun Telef Oldu26 Temmuz 2018
Selim'de bin 970 adet kök kenevir ele geçirildi06 Temmuz 2018
Selim’de soba zehirlenmesi: 1 yaralı03 Temmuz 2018
Bakan Arslan: "Kars'ta 15 yılda hayvancılığa verdiğimiz destekler 216 kat arttı"13 Haziran 2018
Bakan Arslan Selim'de coşkuyla karşılandı29 Mayıs 2018
Selim’da tanker kaza yaptı, facianın eşiğinden dönüldü09 Mayıs 2018
Selim'de bir kişiden 5 tabanca yakalandı09 Mayıs 2018
Beyribey, yanan okul ile ilgili açıklama yaptı28 Mart 2018
Kars'ta PKK/KCK operasyonu: 10 kişi yakalandı22 Mart 2018
Selim Belediyesi destek verdi, Selim Lisesi büyük kolejleri eledi17 Mart 2018
Selimli Muhtarlar Mehmetçiğimize destek için Hatay’a gitti16 Mart 2018
Çeşme'den Karslı öğrencilere yardım eli15 Mart 2018
Selim Belediye Başkanı Altun: “Yeni belediye binası açılışa hazır"26 Şubat 2018
selim'de Taziyeye giden araç takla attı: 2 ölü 2 yaralı24 Şubat 2018
Selim'de bir ilkokul yandı,22 Şubat 2018
Selim'de‘Yalnız değilsiniz biz varız’ projesi22 Şubat 2018
Selim Belediyesi’nden örnek proje16 Şubat 2018
Selimde cinayet Kız Kardeşini Öldürdü31 Ocak 2018
Selim'de Ambulans Kaza Yaptı30 Aralık 2017
Selim Kekeç’de cirit keyfi11 Aralık 2017
Selim’de girişimcilik eğitimleri sona erdi28 Kasım 2017
Kars’ta yılın ilk karlı ciriti27 Kasım 2017
Selimliler Yürüyüş Yoluna Kavuştu22 Ekim 2017
Güvenlik Toplantısı Bozkuş Köyünde Yapıldı25 Eylül 2017
Selim'de Trafik Kazası31 Temmuz 2017
Yaylacılar Zor Anlar Yaşadı18 Temmuz 2017
Kars Selim karayolunda kaza07 Temmuz 2017
Selim Benliahmet Köyü’nde hayvan hırsızlığı03 Temmuz 2017
Selim Kapalı Semt Pazarı Tamamlandı11 Haziran 2017
Selim Belediyesi Ramazan Mesaisinde08 Haziran 2017
Selim'de 8 Büyükbaş Hayvan Kayboldu30 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti16 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti16 Mayıs 2017
Selim’de Toprağa Gömülü 12 Adet Tüp Bulundu11 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik'in Ev Ziyaretleri Sürüyor!11 Mayıs 2017
Selim-Sarıkamış Arası Sıcak Asfalt Yapılıyor09 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik ve Başkan Altun, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti24 Nisan 2017
Kaymakam Keklik Köylerde13 Nisan 2017
Erdinç Dolu, 112 Acil Çağrı Merkezi İnşaatında İncelemede Bulundu13 Nisan 2017
Erdinç Dolu: 2017 Yılı Çalışma Programımız Hazır24 Mart 2017
Minikler Erdinç Dolu’nun Nevruz Bayramını Kutladı22 Mart 2017
Selim'de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi16 Mart 2017
Muhtarlardan Genel Sekreter Dolu'ya Ziyaret!15 Mart 2017
Selim Kaymakamından Şehit Ailesine Ziyaret,14 Mart 2017
Bakan Yılmaz ve Bakan Arslan’dan Hollanda'ya Tepki Açıklaması12 Mart 2017
Kaymakam Mehmet Keklik, Öğrencilerle Buluştu07 Mart 2017
Selim Kaymakamı Keklik, Halk Toplantılarına Devam Ediyor28 Şubat 2017
AK Parti İlçe Teşkilatı Selim’de 2016’yı değerlendirdi31 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Muhtarlarla Bir Araya Geldi21 Ocak 2017
Kaymakam Keklik'ten Taziye Ziyareti21 Ocak 2017
Selim Belediyesi 2017 İnşaat Sezonunda Birçok Projeyi Hayata Geçirecek19 Ocak 2017
Vali Doğan’dan Selim’e ziyaret19 Ocak 2017
Sosyal Medya zanlıları gözaltına alındı19 Ocak 2017
Selim Kaymakamından Şehit Annesine Ziyaret,19 Ocak 2017
Selim’de Hayvan Sulaması Yüzünden Kavga Ettiler17 Ocak 2017
Selimlilerden Haleplilere yardım seferberliği11 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Keklik, Muhtarlarla Bir Araya Geldi09 Ocak 2017
Selim’de KHGB Olağan Toplantısı Yapıldı03 Ocak 2017
Kaymakam Keklik Halk Gününde Vatandaşlarla Buluştu03 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Mehmet Keklik Görevine Başladı28 Aralık 2016
Kars’a ikinci şehit ateşi düştü22 Aralık 2016
Şehidimiz Helallik İstemiş!22 Aralık 2016
Kars'a Şehit Ateşi Düştü!22 Aralık 2016
Erdinç Dolu: Çalışmalar Aralıksız Sürüyor15 Aralık 2016
Erdinç Dolu İçin Ved(f)a Yemeği11 Aralık 2016
Erdinç Dolu: Nazar Vardı, Nazar Çıktı11 Aralık 2016
Erdinç Dolu Yapımı Süren Köy Yollarını İnceledi20 Kasım 2016
Selim’den haberler14 Kasım 2016
Selim Kaymakamı ve Belediye Başkanı Öğretmenlerle Buluştu14 Kasım 2016
Aralıksız süren çalışmalarla Aralık’ta tamamlanacak!21 Ekim 2016
Erdinç Dolu’ya anlamlı ziyaret21 Ekim 2016
Selim’de köy yolları sıcak asfalta kavuşuyor!17 Ekim 2016
Erdinç Dolu, Gölet'te İnceleme Yaptı!05 Ekim 2016
Dolu’dan Taziye evi ve Kuran Kursu inşaatlarında inceleme06 Eylül 2016
Köylere ‘Dolu Dolu’ Hizmet Gidiyor!22 Ağustos 2016
Selim’de Büyük Yatırım08 Ağustos 2016
Köylerde Parke Taş Çalışmaları Sürüyor08 Ağustos 2016
Selim’de Büyük Yatırım08 Ağustos 2016
Kars ta Ayı Saldırısı: 2 Ölü, 2 Yaralı11 Temmuz 2016
Kars’ta Yıldırım Çarpması: 1 Ölü, 1 Yaralı11 Temmuz 2016
Yağmur Suları Kars’ta Yolları Yardı14 Haziran 2016
Selim’de Davranışlaımla Kazanıyorum Projesi09 Haziran 2016
Dolu, yol çalışmalarını inceledi19 Mayıs 2016
İİMEK Selim’de toplandı15 Mayıs 2016
Selim’e Yeni Hükümet Konağı!08 Mayıs 2016
Kapalı Semt Pazarı’nın Temeli Atıldı24 Nisan 2016
Selim’de trafik kazası: 5 yaralı13 Nisan 2016
Emektar bekçiye veda yemeği03 Nisan 2016
Selim, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci oldu03 Nisan 2016
İl Özel İdaresi Ekibi Kars’ı Temsil Edecek23 Mart 2016
Türkiye Gençlik Vakfı’ndan Erdinç Dolu’ya ziyaret16 Mart 2016
Selim TEOG 1’de ilçeler arası birinci oldu12 Şubat 2016
Selim’de sanayi esnafının sorunu çözülüyor!08 Şubat 2016
SELİM, YÜKSEKOKUL İSTİYOR03 Şubat 2016
Kara saplanan balıkçıları vatandaşlar kurtardı31 Ocak 2016
Kaymakam Dolu ödülünü Bakan Ala’nın elinden aldı14 Ocak 2016
KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU ‘YILIN KAYMAKAMI’ SEÇİLDİ07 Ocak 2016
Selim muhtarlarından Dolu'ya ziyaret06 Ocak 2016
Meclis Başkanı ve üyelerinden Genel Sekreter Dolu’ya ziyaret06 Ocak 2016
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu Kars İl Genel Sekreteri oldu31 Aralık 2015
Kars’ta terör operasyonu: 11 gözaltı17 Kasım 2015
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun’un Cumhuriyet mesajı30 Ekim 2015
Ak Parti Adayları Selim’de16 Ekim 2015
Kan Davası Barışla Sonuçlandı13 Ekim 2015
Coşkun Altun’a Teşekkür Plaketi01 Ekim 2015
Selim'de PKK'nın Dağ Kadrosuna Malzeme Götüren 3 Kişi Yakalandı30 Ağustos 2015
Selim’in Bozkuş köyünü sel vurdu25 Ağustos 2015
Köylere Taziye Evi ve Kur’an Kursu22 Ağustos 2015
‘Yarınlar Bizim Projesi’ Hedeflerine Ulaşıyor21 Ağustos 2015
Selim Darbogaz’da trafik kazası10 Ağustos 2015
Otomobille ot çektiler!28 Temmuz 2015
Umre Biletini Valinin Elinden Aldı!26 Mayıs 2015
Kars’ta 1 kişi domuz gribi ön tanısıyla gözlem altına alındı27 Mart 2015
Milletvekillerinden Selim’e müjde!05 Mart 2015
Selim okuyor17 Şubat 2015
Ciritin merkezi Selim09 Şubat 2015
Selim’de “Bilge Kadın Güçlü Kadın” projesi07 Şubat 2015
Selim’de “hayat boyu” toplantı31 Ocak 2015
Yıldırım ve Muğlu’dan Umut Işığına destek18 Ocak 2015
Selim’de Entegre Hastanesi30 Aralık 2014
Selim Kaymakamlığından örnek projeler26 Aralık 2014
Selim haberleri22 Aralık 2014
Paylaşmak Aslında Çoğalmaktır01 Aralık 2014
Kardeş Okula ‘Bir Damla Da Sen Ol’03 Kasım 2014
Kars Selim yolunda trafik kazası03 Kasım 2014
Cumhuriyetle yaşıt yaşlılar ziyaret edildi29 Ekim 2014
Gençlerin cirit tutkusu28 Ekim 2014
Selim’de Muhtarlar Yardımlaşma Derneği açıldı23 Ekim 2014
Ankara’da Selim Rüzgârı!23 Ekim 2014
Yeni atanan öğretmenlere “Hoş Geldiniz” kahvaltısı29 Eylül 2014
Kaymakamlar cirit izledi24 Eylül 2014
Anlamlı Günde Anlamlı Yemek19 Eylül 2014
Miniklerin Kaymakam ziyareti17 Eylül 2014
Dolu, köyleri ziyaret etti15 Eylül 2014
Biyogaz Projesinde sona yaklaşılıyor21 Ağustos 2014
Kars’ta çocuk kavgası: 1 ölü, 6 yaralı07 Ağustos 2014
Halk gözünü Bakan’a diker!21 Temmuz 2014
Topçu’ya veda iftarı19 Temmuz 2014
Vali olmak ister misiniz?06 Temmuz 2014
Köylere Hizmet Götürme Birliğine İki Yeni Araç01 Temmuz 2014
Selim Belediye Başkanı KHA’da!29 Haziran 2014
Selim de atlı cirit heyecanı14 Haziran 2014
Selim’de karne heyecanı14 Haziran 2014
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, KHA’da01 Haziran 2014
Selim haberleri30 Mayıs 2014
AİLESİNİ DARP ETTİKLERİ LİSE ÖĞRENCİSİNİ KAÇIRDILAR 29 Mayıs 2014
Selim’de ‘Emniyet’li ziyaret28 Mayıs 2014
Selim’de kariyer günleri27 Mayıs 2014
Küçük Ellerden Büyük Eserler22 Mayıs 2014
Selim’de sergi heyecanı19 Mayıs 2014
Nuray Hafiftaş Selimli Anneleri coşturdu12 Mayıs 2014
Haydi Anne Kahvaltıya12 Mayıs 2014
Nuray Hafiftaş 11 Mayıs’ta Selim’de06 Mayıs 2014
Kars Selim Biyogaz Elektrik Santralı Projesi15 Nisan 2014
Hatipoğlu Selimlilerle Buluştu15 Nisan 2014
2014SELİM BÜYÜK OLUKLU KÖYÜ MUHTARI NÜSRET GÜL SEÇİLDİ.31 Mart 2011
Selim’den haber turu25 Mart 2014
Türkiye’nin ilk Biyogaz tesisi Selim İlçesinde kuruluyor18 Mart 2014
Selim’de Çocuk Kütüphanesi Kuruldu28 Şubat 2014
Selim’de eğitim ziyaretleri Vergi Haftası27 Şubat 2014
Kaçak sigara ve esrar operasyonu18 Şubat 2014
Selim’de eğitime destek13 Şubat 2014
Kaymakam Dolu’nun “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri12 Şubat 2014
Dershaneye giden öğrencilerle yemekli toplandı06 Şubat 2014
Kars’ın Selim ilçesinde hırsızlıklar05 Şubat 2014
Kars Ülkü Ocakları’ndan Arpaçay ve Susuz İlçe Teşkilatlarına ziyaret27 Ocak 2014
Karlı zeminde cirit keyfi21 Ocak 2014
Selim’de İdareciler Günü Ziyareti14 Ocak 2014
Engelli evde bakım talebi14 Ocak 2014
Selim’de Yurttan Sesler Projesi hayata geçti12 Ocak 2014
İstanbul’dan Selim’e…06 Ocak 2014
Selim’de Araçlar Dondu05 Ocak 2014
Selim’de İlk Çocuk Kütüphanesi Açıldı03 Ocak 2014
ALİ İHSAN YILDIZ BDP SELİM İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU,02 Ocak 2004
Tipiye rağmen cirit aşkı16 Aralık 2013
SELİM´DE KÜTÜPHANE AÇILIMI14 Aralık 2013
Selim Kaymakamının Koşapınar ziyareti11 Aralık 2013
Kars Valisinin Selim ziyareti11 Aralık 2013
Selim CHP Teşkilatının yeni başkanı belli oldu06 Aralık 2013
Selimli öğrenciler Mecliste12 Kasım 2013
Selim’den haberler29 Ekim 2013
Selim’de 29 Ekim Coşkusu29 Ekim 2013
Selim’de “Hoş geldin Bebek” ziyaretleri22 Ekim 2013
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu’nun Akçakale ziyareti22 Ekim 2013
Sunay Gül,Kars Selim İlçesin'den Ak Parti İl genel Meclis üyeliği için Aday Adaylığını Açıkladı,14 Ekim 2013
Selimiye’den Selim’e Er Meydanı01 Ekim 2013
Selim Kaymakamlığı’nın örnek bir projesi daha hayata geçti24 Eylül 2013
AK Parti heyetinden Kaymakam Evin’e “Hoş geldin” ziyareti12 Eylül 2013
Ağaç kovuğunda bal üretti12 Eylül 2013
Arslan ve Kılıç’tan Kars’a 21 Milyon TL12 Eylül 2013
Toplu sözleşme işçileri sevindiriyor06 Eylül 2013
Selim’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu02 Eylül 2013
Okudular kazandılar13 Haziran 2013
Aile Okulu Yılsonu Bilgi Yarışması07 Haziran 2013
Beyaz Bayraklar sahiplerini buldu05 Haziran 2013
Şehit Teğmen Gökhan Yaşartürk Lisesinden Tarihi Canlandıran Tiyatro05 Haziran 2013
Selim Müftülüğü Kur’an Kursu temeli atıldı04 Haziran 2013
Özgün’den muhteşem konser31 Mayıs 2013
Selim’de cami temeli atıldı25 Mayıs 2013
Selim Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi22 Mayıs 2013
Müftülük Personeline ‘Gönül Elçileri’ Projesi tanıtıldı20 Mayıs 2013
Selim’de Annelere “Yudum” konseri13 Mayıs 2013
Selim'de Annelere bir Yudum Konser!12 Mayıs 2013
Selim'de Şap Iddiası,10 Mayıs 2013
Selim Ziraat Bankası’nda BTM dönemi07 Mayıs 2013
Selim’de Kaymakam değişikliği24 Nisan 2013
Selim’de semah coşkusu21 Nisan 2013
Selim’de Kutlu Doğum coşkusu17 Nisan 2013
Şiddete toplu isyan16 Nisan 2013
Selim Resim Sergisi açıldı16 Nisan 2013
Selim Kaymakamlığından Okul ve Camilere Meyve Ağacı dağıtımı16 Nisan 2013
Selim Müftülüğü’nden Camilere Ağaç Dikim Kampanyası04 Nisan 2013
Kardeş Okul, Kardeş Kurum04 Nisan 2013
Selim’de Biogaz Tesisi kuruluyor03 Nisan 2013
Selim Müftülüğünden Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına destek 27 Mart 2013
Selim ilçesi Mobese kameraları ile donatıldı13 Mart 2013
Dershane öğrencileriyle buluştular05 Mart 2013
Selim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Kardeş Okul ziyareti01 Mart 2013
Yeni doğan bebeklere Kaymakam ziyareti27 Şubat 2013
Selimspor’a eşofman desteği27 Şubat 2013
Ata sporu cirit desteklenecek!11 Şubat 2013
Kar üstü yarışlarda düşen düşene11 Şubat 2013
Kur’an Derslerine yoğun ilgi11 Şubat 2013
Mini kırma değirmeni 5 çocuğu evlendirecek07 Şubat 2013
Selim Kaymakamı şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi06 Şubat 2013
Selim Spor Galip03 Şubat 2013
Selim Akçakale’de nefes kesen cirit gösterisi30 Ocak 2013
Selim’de Kadın Yaşam Merkezi açıldı29 Ocak 2013
Kars karayolunda araç kurtarma operasyonu29 Ocak 2013
Kars karayolunda araç kurtarma operasyonu29 Ocak 2013
Kız Çocuklarının Okullaşma Oranının Artırılması Projesi25 Ocak 2013
Memurları taşıyan otobüs buzlu yolda yan yattı24 Ocak 2013
Selim’de hayvanlara yem bırakıldı14 Ocak 2013
Öğrencilere kışlık yardım07 Ocak 2013
Fedakar Öğretmenler Öğrencileri İçin Eşekle Su Taşıyor02 Ocak 2013
Öğrencilere öğretici salon açıldı26 Aralık 2012
Kar üstünde düşe kalka cirit keyfi24 Aralık 2012

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH