sanalbasin.com üyesidir

Medya Çıldır’a kamp kurdu!

08 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Serhat Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği program kapsamında Çıldır Gölü'ne gelen ve aralarında Reuters Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, CNN Türk, Kanal D, Haber Türk, Kanal 24, Milliyet, Fox TV gibi yayın kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu 18 gazeteci, buzla kaplı gölde kamp kurdu, Eskimo usulü balık avı ve atlı kızak
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Serhat Kalkınma Ajansı’nın organize ettiği program kapsamında Çıldır Gölü'ne gelen ve aralarında Reuters Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, CNN Türk, Kanal D, Haber Türk, Kanal 24, Milliyet, Fox TV gibi yayın kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu 18 gazeteci, buzla kaplı gölde kamp kurdu, Eskimo usulü balık avı ve atlı kızak etkinliklerine eşlik etti.

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) gerçekleştirdiği program kapsamında aralarında Reuters Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, CNN Türk, Kanal D, Haber Türk, Kanal 24, Milliyet, Fox TV gibi ulusal ve uluslararası yayın kuruluşlarının temsilcilerinin bulunduğu 18 gazeteci ve fotoğraf sanatçısı havayoluyla Kars’a geldi. Daha sonra Ardahan ve Kars il sınırlarında bulunan Çıldır Gölü’ne geçen medya mensupları buzla kaplı göl üzerinde kamp kurdu. Akçakale Köyü’ndeki 35 öğrenciye Yenimahalle Belediyesi’nin desteğiyle alınan bot, kaban, eşofman takımı, atkı ve bereden oluşan hediye paketi veren gazeteciler, daha sonra köylülerin yaşamını geçindirmek için yaptığı Eskimo usulü balık avına tanıklık etti. Buzlu göl üzerinde yaklaşık iki kilometre boyunca yürüyen fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler, kış mevsiminin zor şartları altında buz kırarak balık avlayan köylülerle röportaj yaptı ve fotoğraflarını çekti. Daha sonra gün batımında atlı kızak gösterisini izleyen medya mensupları, soğuk havada atlı kızağa binmenin keyfini yaşadı.

Eksi 10 dereceyi bulan soğuk ve dondurucu havaya rağmen, göl üzerinde ateş yakıp ısınan gazeteciler, geceyi çadırlarda geçirdi. Gece boyunca basınç nedeniyle buzlarda meydana gelen çatlamalar, gazetecilere heyecanlı anlar yaşattı. Fotoğraf makineleri ve kameralarını ellerinden bırakmayan gazeteciler, gördükleri her anı görüntülemeye çalıştı.

Reuters Haber Ajansı Foto Muhabiri Ümit Bektaş, bölge illerinin önemli bir kış turizmi potansiyeline sahip olduğunu ve doğal yaşamın fotoğraf sanatçıları için büyük bir fırsat yarattığını söyledi. CNN Türk Muhabiri Murat Pazarbaşı ile Kameraman Ertan Ezen ise, Çıldır Gölü’nün doğa sporlarıyla uğraşan başta gazeteciler olmak üzere toplumun her kesimine hitap edecek olanaklara sahip olduğunu ve bunun değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Kanal D Kameramanı Bayram Şahin de, kış mevsiminde yaşanan iklim koşullarının, kış turizmi için çok önemli olanaklar yarattığını belirterek, “Çıldır Gölü, yaz mevsiminde kano yarışları gibi su sporları, kış mevsiminde de atlı kızak, buz hokeyi, buz pateni gibi birçok spor dalı için çok uygundur” dedi.

Medya Trek üyesi gazeteciler iki günlük etkinliğin ardından havayoluyla Ankara’ya döndü.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber