Ana Sayfa > KARS

Mal varlığını açıklayan Ayhan Bilgen: Kars Kalesine başka bayrak dikmeyeceğiz
04 Mart 2019
Mal varlığını kamuoyu ile paylaşan HDP Kars Milletvekili ve Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen, 31 Mart günü Kars Kalesine başka bayrak astırmayacaklarını söyledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Belediye Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen, Şevin Alaca, HDP Kars İl Başkanı Ömer Dereci ve bazı partililer ile birlikte kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 

Bilgen açıklamasında; “Bu şehirde hala kimlik siyaseti, toplumsal gerilim, toplumsal farklıları kaşıma üzerine kurulu siyasete umut bağlayanlar var. Bunu söylemek biraz komik ama Kars kalesine başka bayrak dikmeyeceğiz. Bayrak arayışında falan değiliz. Çöpün hesabını veremeyenler bize vatanseverlik dersi vermeye kalkıyorlar.”dedi. 

31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Alaca ve Bilgen, daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

ALACA: ‘HDP UMUTTUR, UMUT DİMDİK AYAKTA’ 

Kahvaltıda ilk olarak öz alan HDP Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca, ”Bizim bir sloganımız var ‘HDP umuttur, umut dimdik ayakta’ yaptığımız seçim çalışmalarında da gördük ki, halkların umudu HDP’de ve umut her geçen gün büyüyor. Biz de bunun karşılığını vereceğiz. Kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Alaca, Kars’ta yıllarca etnik kimlik üzerinden siyaset yapıldığını ifade ederek, HDP’nin kimlik siyasetinin karşısında duracağını söyledi. 

Alaca, “Biz HDP olarak Kars’ın bu gidişatına itiraz ediyoruz ve halklarımızla beraber Kars’ı değiştirip dönüştürmek istiyoruz. Demokratik, şeffaf, katılımcı, sorgulanabilir ve denetlenebilir bir belediyeciliği inşa edeceğiz. Farklı etnik kimliklerin yaşadığı Kars’ta yıllarca kimlik siyaseti yapıldı halklar ayrıştırıldı, ötekileştirildi. Kimlik siyasetinin karşısında duracağız kamusal faydayı gözeteceğiz. Kars’ı kadın eliyle değiştireceğiz, Kadınların yönetimde eşit temsil edilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

HDP’nin Kars’ta denenmediğini ifade eden Alaca, “Kars kendine özgü kültürel yapısı farklı kimliklerin kadim bir kent. Ancak uzun yıllar uygulanan yanlış devlet politikaları nedeniyle bugün kent görünümünden çok uzak bir halde. Biz Kars’ı hak ettiği yönetime ve görüntüye kavuşturmak için yola çıktık. Kars’ı uzun yıllar yönetenler bugün de adaylar. Bu partiler ve kişiler geçmişte olduğu gibi hala seçim kampanyalarında çeşitli sözler veriyorlar, vaatlerde bulunuyor. Biz geçmiş tecrübelerini de hakim olduğumuz için verilen sözlerin havada kalacağını biliyoruz” diye konuştu.

BİLGEN: “KARS’TA SİYASETİN SEVİYESİ DÜŞÜRÜLÜYOR”

Projelerini anlatmaya fırsat bulamadıklarını ifade eden Kars Eş Belediye Başkan adayı Ayhan Bilgen, Kars’ta siyasetin seviyesinin düşürüldüğünü söyledi.

Bilgen, “Kars’ta siyaset yapmak hem çok zor hem çok kolay. Biz istedik ki seçim startıyla birlikte sadece projelerimizi konuşalım. Kars için nasıl projelerimiz olduğunu nasıl bir vizyona sahip olduğumuzu anlatalım. Ne yazık ki bugüne kadar buna çok imkan bulamadık.Birincisi kentte beklenti o kadar aşağı inmiş ki bir proje anlatmaya başladığınızda (tarım ürünleri ile ilgili kültür sanatla ilgili) insanlar diyor ki, “ya bırakın projeyi çöpü toplayacak mısınız, toplamayacak mısınız? Yolları çukurdan kurtaracak mısınız, kurtarmayacak mısınız? Bu kadarı yeter ona da razıyız” tabi çıtanın bu kadar aşağıda olması bir şehir için üzücü ve endişe verici” dedi.

‘KARS’TA PROJE YARIŞTIRMAK YERİNE ‘ÇÖP, YOL VE SU’ GİBİ ASGARİ HİZMETLERİ KONUŞUYORUZ’

Kars’ın tarihi dokusu ve yerel ürünlerine dikkat çeken Bilgen, “Büyük bir tarihi mirasa sahip olan bir kentte, markalaşmaya uygun yerel ürünleri olan kentte, proje yarıştırmak yerine “çöp, su yol” gibi belediyeciliğin olmazsa olmazı, en kötü belediye başkanının bile yapması gereken işleri vaad gibi anlatmak bunun üzerinden söz vermek Kars için ayıptır” ifadelerini kullandı.

Kars’taki belediyeciliğin toplumsal bir soruna dönüştüğünü ifade eden Bilgen, “Yaşananlar toplumsal bir soruna dönmüş durumda. İnsanlar umutsuz, şehrin düzeleceğine dair inancını yitirmiş.  ‘Böyle gelmiş böyle gider’ algısı bütün şehri kuşatmış olan tehlike. Bütün şehri ilgilendirmeyen sadece birkaç siyasetçinin siyaset yapma tarzından kaynaklanan bir sorun. Ne yazık ki, yine bu yaklaşım yüzünden projelerimizi konuşamadık. Çünkü tek bildikleri yöntem dedikodu yapmak, iftira atmak yalan üretmek” dedi.

‘SEÇİLDİKTEN SONRA AYHAN BİLGEN KARS’I TERK EDECEK’ İDDİASI

“Bunları anlatma şık değil” ifadelerini kullanan Bilgen, Kars’taki siyasetçilerin HDP’ye yönelik yaklaşımlarını şu şekilde anlattı:

*‘Seçildikten sonra Ayhan Bilgen Kars’ı terk edecek’ yaygarasını iki haftadır her gittikleri ev toplantısında her esnaf ziyaretinde yapıyorlar. Biz söyleyecek bir şeyimiz varsa halka söyleriz. Bırakacağımız zaman da halktan izin alarak bırakırız. Görevimizi yapamazsak vaatlerimizi yerine getiremezsek başkaları gibi koltuğa yapışmadığımız için koltuk hırsıyla siyaset yapmadığımız için kendimiz bırakırız zaten.

‘25 YILIN HESABINI SORMADAN HİÇBİR YERE GİTMEYECEĞİZ’

Onun için hiç endişe etmesinler, boşuna heves etmesinler 25 yılın hesabını sormadan hiçbir yere gitmeyeceğiz. Bu şehri bu hale getirenlerden, arazileri peşkeş çekip nemalananlardan, tarihi binaları yağmalayanlardan ve bu şehirde siyasetin seviyesini düşürenlerden önce hesap soracağız, ondan sonra halkımıza hesap vereceğiz. Halk bizden ve hizmetlerimizden memnun değilse tadında bırakmayı biliriz bu olgunluğa da sahibiz. 

‘KARS KALESİNE BAŞKA BAYRAK DİKMEYECEĞİZ’

Bu şehirde hala kimlik siyaseti, toplumsal gerilim, toplumsal farklıları kaşıma üzerine kurulu siyasete umut bağlayanlar var. Bunu söylemek biraz komik ama Kars kalesine başka bayrak dikmeyeceğiz. Bayrak arayışında falan değiliz. Çöpün hesabını veremeyenler bize vatanseverlik dersi vermeye kalkıyorlar. 
Yağmanın talanın yolsuzluğun ihalelerin hesabını veremeyenler bize milliyetçilik dersi vermeye kalkıyorlar. Biz kendimizi anlatmaya çalışırken birde bu tür şöyle cevaplamak zorunda kalıyoruz. 
HDP Eş Başkanları Bilgen ve Alaca, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.
* Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İmamoğlu'nun vaatlerini eleştirerek "Ne diyorlar? Doğum yapmış dört yaşına kadar çocuğu olan annelere otobüsler bedava, gençliğe şu yaşa kadar bedava. Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun?" çıkışını nasıl değerlendiriyorsunuz, hükümetin olmayan Belediyeler kaynağı nereden bulacak?

Bilgen:Bu yöntem Türkiye siyasetinde daha önce bir kez denendi. Bazen adaylar bazen hükümet temsilcileri Türkiye siyasetinde ‘hükümetle uyumlu belediye seçmezseniz hizmet alamazsınız’ gibi propagandalar yaptılar.
Bu propagandanın Kars için ifade edeceği bir şey yok. İktidarın burada adayı olmadığı için böyle bir risk yok galiba.  Cumhur ittifakının tarafı olmaları da bu şehri cezalandıracakları anlamına gelmiyor. Sandıkta halk başka ittifak yapacak. Halkın bu bilince bu duyarlılığa sahip olduğunu düşünüyoruz. Karslılar Ankara’da hangi plan yapılırsa yapılsın burada kendi şehirlerinin hesabını yapacaklar.
31 Mart Kars için referandum olacak. Eski anlayışla siyaset yapmak yerine halka birlikte şeffaf, hesap verilebilen, katılımcı ve halk süreçleri ile siyaseti halk için yapmak arasında tercih yapılacak. 
Biz mali kaynaklar ile ilgili 3 şeyi her gittiğimiz yerde söyledik.
Bu şehrin nüfusu kadar merkezden aldığı bir bütçe var. Bütçe doğru kullanılırsa asgari hizmetler yerine getirilebilir.
Şehirde siyasete güvene oluşursa yerel gelir kaynakları artar. Yani insanlar ve verdikleri harcın birinin cebine rüşvet olarak gitmediğini bilirlerse gayet tabi katkı sunarlar.
Uluslararası kuruluşlardan STK’lardan bu şehri güzelleştirmek için bu şehrin ihtiyaçlarını karşılamak için kaynak temin edebileceğimize inanıyoruz.
Yenilenebilir enerji, tarih, hayvansal ürünler, coğrafi konum ve markalaşması konusunda kurduğumuz temaslar son derece olumlu. Ek kaynaklar ortaya çıkarılabilecektir.
Gider kalemlerine gelirsek, şişirilmiş personel kadroları yerine gerçekten hizmet edecek personeli istihdam ederseniz kimseyi işinden etmezseniz. Hem de bu kadar personelle bütün hizmeti sağlıklı bir şekilde verebilirsiniz.
İhalelere fesat karıştırmazsak, zimmet suçu işlemezsek, haksızlık yapmazsak personel de işini düzgün yaparsa gelir artar gider azalır. Bu sorun rahatlıkla çözülür.
*Belediye’deki hiyerarşik dengeyi nasıl sağlayacaksınız, eş başkanlık nasıl olacak?
Eşbaşkanımız Şevin Alaca ile birlikte yöneteceğiz bu kenti. Bırakın karar vermeyi Meclis’i işlevli hale getireceğiz nitelikli deneyimli insanlarla yeniden yapılandıracağız. Bütün sorunları bilen kendi yapan başkan profiline karşıyız. Biz işin ehli, siyasi görüşü ve etnik kimliği ne olursa olsun şehre bir şeyler katacak insanlarla birimleri yeniden yapılandırmaktan yanayız. Biz karar organı olmayacağız sadece koordine edeceğiz. Kararları mahalle ile birlikte vereceğiz.
YSK kesin aday listelerini bugün açıklayacak. DSP’nin adayı Naif Alibeyoğlu’nun adaylığına neden itiraz ettiniz?
Hukuk komisyonumuz DSP’nin adayı Naif Alibeyoğlu ile ilgili  İlçe Seçim Kurulu’na, İl Seçim Kurulu’na ve YSK’ya itirazda bulundu..
Sosyal medya üzerinden bunu demokrasiye karşı tahammülsüzlük gibi tarif edenler var. Onlar kayyum politikasının arkasına sığınarak ne kadar demokrat olduklarını gösteriyorlar. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemlerini AKP burada propaganda malzemesi yapmazken demokrat olduğunu öne sürenler kayyum propagandası yaptı. 

‘DSP’YE BİÇİLEN ROLÜN FARKINDAYIZ’

Benim yargılandığım davalarda AYM beni haklı buldu. Başkalarını zimmet dosyaları var ve bunu bütün şehir biliyor.  Bizim YSK ile girişimimiz sonucunu bildiğimiz ve bilinçli yaptığımız bir girişimdi. Bu kimsenin adaylığına tahammülsüzlük değildir. Önce kendisini uyardık, dedik ki ‘kanun açık bir kişi bir siyasi partiden merkezi yoklamaya ya da ön seçime başvurmuşsa başka partiden aday olamaz’ bu hukuksuzluktur. Kanun bu açıktır ve verilen karar şaibelidir. Bizde bu hukuksuzluğu açık açık kanuna dayandırarak halka anlatacağız. YSK’nın adaylığı onaylayacağını biliyorduk, DSP’ye biçilen rolün farkındayız. Neden bu şehirde ulusal medyada sadece DSP adayının çıktığının bilincindeyiz. Biz görevimiz yaptık. Bundan sonrası Kars halkının tercihi olacak.

Mal varlığımız açıkladık aslında, benim 2 kitabım ve 90 model bir arabam var. Eşbaşkanımız Şevin Alaca’nın da en büyük mirası babasının (Avukat Abdurahman Alaca) kitabı. Seçildikten sonra da mal varlığımızda değişiklik olmayacak.   Akrabaları yakınları zimmetten cezaevine giren başkan adayları ver. Onlara halkın dikkatini çekmek için uyarıda bulunduk. İyi Parti adayı çağrımıza destek oldu yalnız diğer adaylardan ses çıkmadı.

mal-varligini-aciklayan-ayhan-bilgen-kars-kalesine-baska-bayrak-dikmeyecegiz-(1).jpgmal-varligini-aciklayan-ayhan-bilgen-kars-kalesine-baska-bayrak-dikmeyecegiz-(2).jpgmal-varligini-aciklayan-ayhan-bilgen-kars-kalesine-baska-bayrak-dikmeyecegiz-(3).jpgFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KARS Haberleri

Başlık Tarih
 
Kars Valisi “yıkacağız” dedi ve yıktı19 Mart 2019
Karslı sporcular 6 madalya ile kente döndü19 Mart 2019
Karslı hayırsever işadamından anlamlı bağış19 Mart 2019
Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma bölge finali yapıldı19 Mart 2019
Kars'ta Uyuşturucu Operasyonu18 Mart 2019
Kars'ta Trafik Kazası: 7 Yaralı18 Mart 2019
Cumhurbaşkanından Kars’a tam destek18 Mart 2019
YKS geç başvuruları 19 Mart'ta başlıyor!18 Mart 2019
Bakan Kurum, müjdeler vererek Kars’tan ayrıldı18 Mart 2019
Kars'ta 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi töreninde Atatürk’ün mektubu okundu18 Mart 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Mart 2019
ÖFKE, ÖFKE KONTROLÜ, BAŞETME YÖNTEMLERİ18 Mart 2019
Arslan ve Kılıç'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi mesajı18 Mart 2019
Vali Öksüz'e 14 Mart Tıp Bayramı ziyareti15 Mart 2019
HDP Kars’ta projelerini açıkladı: "Kars’ı halkla birlikte dönüştüreceğiz"15 Mart 2019
Kars’ta AFAD sel baskınları karşı vatandaşları uyardı15 Mart 2019
KAÜ'de KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Toplantısı düzenledi15 Mart 2019
Bakan Pakdemirli’den pancar üreticilerine müjde!13 Mart 2019
HDP’nin Kars adayları projelerini açıklıyor13 Mart 2019
Bakan Pakdemirli'den çiftçiye ve besiciye müjde!12 Mart 2019
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Kars’a geldi12 Mart 2019
Arslan ve Kılıç'ın İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı12 Mart 2019
Kars’ta PKK/KCK operasyonda gözaltına alınan 6 kişi serbest bırakıldı12 Mart 2019
"Hakkari’yi Hatay’ın, Şırnak ile Kars’ın arasına kim girebilir?"12 Mart 2019
Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı12 Mart 2019
Eski garajlar sular altında12 Mart 2019
"Ezan’a Tahammülsüzlük Kabul Edilemez"12 Mart 2019
Vali Öksüz'den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı08 Mart 2019
KAİFED Sincan'a Destek verdi.08 Mart 2019
Milletvekillerinin Kandil Mesajı08 Mart 2019
HDP Kars Belediye Eşbaşkan adayları, Yerel Yönetimler Şeffaflık Taahhütnamesi’ni imzaladı08 Mart 2019
Kars Valisi Türker Öksüz öğrencilere tavsiyede bulundu08 Mart 2019
Kars'ta Mahalle Bekçileri Görevlerine Başladı04 Mart 2019
Kars’ta oy pusulaları BASILIYOR...04 Mart 2019
Bakan Mustafa Varank Kars’a geldi01 Mart 2019
76 Büyükelçi Kars’a geldi01 Mart 2019
Temelli: “Kars, halkların bahçesi, kültür beşiği ve bir arada yaşamanın örneğidir”01 Mart 2019
Kars’ta kablo hırsızları tutuklandı01 Mart 2019
Kars'tan Erzurum'a Giden Özel Harekat Zırhlısı Kaza Yaptı28 Şubat 2019
Ayhan Bilgen’den Kars Belediye Başkan adaylarına ‘mal varlığınızı açıklayın’ çağrısı,28 Şubat 2019
Kars’ta 38 köy yolu ulaşıma kapalı28 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, okullarda incelemelerde bulundu28 Şubat 2019
Kars'ta yoğun kar yağışı27 Şubat 2019
Kars’ta uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı,27 Şubat 2019
KATSO ve İŞKUR arasında Girişimcilik Protokolü imzalandı27 Şubat 2019
Kars sokaklarına bekçiler geri dönüyor27 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Kendimizi kandırmayalım”27 Şubat 2019
Gazeteci Adem Alp’in Acı Günü27 Şubat 2019
Kars’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim semineri verildi,22 Şubat 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Artık eskisi gibi yürümeyelim”22 Şubat 2019
Kars’ta anne sütü farkındalık çalışması!22 Şubat 2019
Kars’ta ödemeler bugün başlıyor22 Şubat 2019
Kars’ta oteli soyan hırsızlar yakalandı22 Şubat 2019
Bakan Akar Kars Valiliğini ziyaret etti21 Şubat 2019
Kars Ülkü Ocaklarından “Hocalı’da Türk Soykırımı” Paneli21 Şubat 2019
MHP’nin Kars Adayından Basına Gönderme!21 Şubat 2019
Kayıt yenileme için son 2 gün!21 Şubat 2019
AK Parti Kars'ta adayını çekti19 Şubat 2019
Erzurumlu Asker Afrin'de Şehit Düştü18 Şubat 2019
AK Parti’nin Kars Belediye ve İl Genel Meclisi Adayları Belli Oldu18 Şubat 2019
Kars'ta 2018 yılında aranan 561 şahıs yakalandı18 Şubat 2019
Kars’ta eğitimcilerin gündemi 3600 ek gösterge18 Şubat 2019
Kars'ta Konut Satışı İstatistiği Açıklandı!18 Şubat 2019
Tüm tarımsal ve hayvansal kayıtlar tek ekranda17 Şubat 2019
Yunus Kılıç konferans verdi16 Şubat 2019
Kars ve Kağızman'da PKK/KCK operasyonu: 9 gözaltı16 Şubat 2019
Kars'ta uyuşturucu yakalandı16 Şubat 2019
Kış-2019 Birleşik Müşterek Fiili Tatbikatına 15 dost ve müttefik ülke katıldı16 Şubat 2019
Paşa'dan Vali Öksüz'e ziyaret16 Şubat 2019
Balcı, KAI Federasyonunu ziyaret etti14 Şubat 2019
AK Partide neler oluyor Kars Gençlik Kolları Başkanı İstifa Etti,13 Şubat 2019
AK Parti Kağızman İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri belli oldu,13 Şubat 2019
Kars’ta ‘Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı’ gerçekleştirildi13 Şubat 2019
2010 yılında yapılan Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı'nda bin 112 kişi mercek altında12 Şubat 2019
Doğu Anadolu'da dondurucu soğuklar12 Şubat 2019
Kars’ta kombi hırsızları yakalandı12 Şubat 2019
Kars’ta yolcu midibüsü ile TIR çarpıştı: 20 yaralı11 Şubat 2019
Kars’ta Şüpheli Ölüm11 Şubat 2019
Karslı sporcumuz Tuğba Toptaş Balkan Şampiyonu oldu11 Şubat 2019
Kars’ın hemşehri profili açıklandı11 Şubat 2019
Kars polisi “can vermeden kan verdi”11 Şubat 2019
Kars belediye başkan adayları ‘Vahdet” fotoğrafı çektirdi11 Şubat 2019
Yunus Kılıç, CNN TÜRK ekranlarında yeni hal yasasıyla ilgili açıklamalarda bulundu10 Şubat 2019
Kars’ta HDP çok hızlı: üçüncü seçim bürosu açıldı10 Şubat 2019
Cumhur İttifakı'ndan Kars’a yeni formül10 Şubat 2019
Kars’ta okul çevreleri denetlendi09 Şubat 2019
Yunus Kılıç, HAL Yasasını Değerlendirecek09 Şubat 2019
Kars merkezli 14 ilde FETÖ/PDY operasyonu09 Şubat 2019
Sefer Özabay: “Sigarayı bırakmak için 9 Şubat bir dönüm noktası olsun”09 Şubat 2019
Haydi Çocuklar Camiye Ödül Töreni Yapıldı09 Şubat 2019
Sürücüler dikkat! Kars’ta görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü08 Şubat 2019
Çıldır Gölü dikkatleri üzerine çekiyor08 Şubat 2019
Kars’ta ihraç edilenler geri alındı,07 Şubat 2019
Kars'ta 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' Olacak07 Şubat 2019
Kars’ta Trafik Kazası : 1 Yaralı07 Şubat 2019
Kars'ta aracında ölü bulunan İbrahim Ömeroğlu toprağa verildi06 Şubat 2019
Kars’ta verimlilik eğitimi verildi06 Şubat 2019
Genel Sekreter Alpaslan Yüce Ameliyat Oldu05 Şubat 2019
“Kanserden Değil, Geç Kalmaktan Korkun”04 Şubat 2019
Yıllık İşletme Cetveli Duyurusu04 Şubat 2019
Kars’ta yarıyıl tatili bitti04 Şubat 2019
2018 - 2023 Stratejik Planı ilgi görüyor04 Şubat 2019
Karslı sporcudan bir başarı daha04 Şubat 2019
Kars'ta Feci Trafik Kazası03 Şubat 2019
Hüsnü Kapu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi03 Şubat 2019
15 tatili ne zaman bitiyor, okullar ne zaman açılacak? Sömestr tatili uzayacak mı?03 Şubat 2019
Kuraklık sigortası müracaatları 15 Şubat’a uzatıldı03 Şubat 2019
Sonunda Kars’ta göç durdu!01 Şubat 2019
Üniversite Öğrencilerine Yönelik Kısa Film Yarışması01 Şubat 2019
Tuncay Mutluer’den Ayhan Bilgen’e yanıt: “Biz gerçekleri söylüyoruz”01 Şubat 2019
Kars’ta Yaya Önceliği Bilinci oluşturuluyor31 Ocak 2019
Kars'ta Silahla Oynarken Kendini Vuran Şahıs Öldü31 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Hudut Karakollarını ziyaret etti31 Ocak 2019
Kars'ta “Doğayı, Çocuk Oyunlarını ve Tarihimi Kameraya Aldım Projesi” sona erdi31 Ocak 2019
Işıl Park Hotel ünlü sanatçılarla sezona “merhaba” dedi30 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Biz bu Belediyeyi takipsizlikten, ilgisizlikten ve sahipsizlikten kurtaracağız”30 Ocak 2019
Kars'ta 9 yıl cezası olan 4 şahıs yakalandı30 Ocak 2019
2019 yılı bireysel sulama hibe başvuruları başladı30 Ocak 2019
Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, örnek polis memurunu ödüllendirdi30 Ocak 2019
MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, projelerini ve kaynaklarını açıkladı,30 Ocak 2019
Kazım Karabekir Paşa Vefatının 71. Yılında Kars'ta Anıldı27 Ocak 2019
Kars İl Özel İdaresi Genel Sekreterini Arıyor27 Ocak 2019
Kars'ta Genç Kız Kendini Astı!27 Ocak 2019
MHP Kars Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı27 Ocak 2019
Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanlığı tarafından İl ve İlçe Belediye Başkan Aday Tanıtım Toplantısı düzenlendi.27 Ocak 2019
Kars'ta hava ulaşımına sis engeli27 Ocak 2019
Mehmet Tunahan Akbaş, Kars’ı temsil etti27 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz: “Rehabilitasyona ihtiyacı olan öğrencilerimiz özel ilgi bekliyor”25 Ocak 2019
HDP Kars Belediye Eş Başkan Adayı Şevin Alaca: Kars’ta kayyum atanmayacaktır25 Ocak 2019
AK Parti il ve ilçe belediye başkan adayları Karslıların karşısına çıktı24 Ocak 2019
Elinde torpil patlayan çocuk yaralandı24 Ocak 2019
Kars’ta kaçak içki operasyonu24 Ocak 2019
Kars’a uyuşturucu sokmak isteyenler yakalandı24 Ocak 2019
Ak Parti Kars ilçe belediye başkan adayları belli oldu,23 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, Kars'ın çevre sorunlarına neşter vurdu,23 Ocak 2019
Kars’ta ayakkabı hırsızları yakalandı23 Ocak 2019
Kars Harakani Havalimanı 68 Personel Alacak23 Ocak 2019
Kars'ta Kablo Hırsızları Yakalandı23 Ocak 2019
Kars'ta 2019'un İlk Koordinasyonu Toplandı23 Ocak 2019
Katerina Köşkünü kurtaran Vali tarihe geçer23 Ocak 2019
Kars'ın köylerinde çiftçi eğitim toplantıları başladı23 Ocak 2019
Kars’ta dolmuş şoförü bıçaklandı23 Ocak 2019
KAÜ'de birim amirleri toplandı23 Ocak 2019
Komutanlardan Kars Valisi Türker Öksüz’e ziyaret23 Ocak 2019
Kars'ta 16 Yaşındaki Liseli Kız Okul Önünde Kaçırıldı21 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz'den Kara Yanvar Mesajı20 Ocak 2019
Kars’ta ‘Etkili İletişim Becerileri’ semineri düzenlendi20 Ocak 2019
Muhtar adaylarına YSK’dan seçim yasağı20 Ocak 2019
Harakani Havalimanı'nın Müdürü Değişti18 Ocak 2019
Kars Valisi Türker Öksüz, karne gününde Kars’ın karnesini açıkladı18 Ocak 2019
Kars'ta trafik kazası: 1 ölü, 1 ağır 3 yaralı18 Ocak 2019
Başkan Yıldırım: “Beylerbeyi Sarayı Müze olsun”18 Ocak 2019
Kars’ta fuhuş operasyonu: 27 kişi gözaltına alındı18 Ocak 2019
28 Şubat’a kadar ödeyene gecikme faizi yok18 Ocak 2019
Vali Türker Öksüz, Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti18 Ocak 2019
Çetin Nazik’le ev sohbetleri16 Ocak 2019
Boğatepe Köyü, Valisini Ağırladı16 Ocak 2019
Naif Alibeyoğlu DSP’den Kars Belediye Başkan Adayı oldu,16 Ocak 2019
'Kars´ın 1960'dan 1980'e kadar olan yılları kitap oldu16 Ocak 2019
CHP'nin Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman Oldu,16 Ocak 2019
Kars'ta 14 Köye Ulaşılamıyor16 Ocak 2019
AK Parti Selim'de İstifa!16 Ocak 2019
Resmi Gazete’de yayımlandı: Son tarih 19 Şubat16 Ocak 2019
İçişleri Bakanlığı duyurdu: son gün yarın!16 Ocak 2019
2018’in şiddet haritası yayınlandı, Kars bölgede 3’ncü!16 Ocak 2019
Kars’ta kar ve tipiden dolayı kapanan köy yollarında yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor16 Ocak 2019
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın öğrencilerle buluştu16 Ocak 2019
Kars Eğitim Bir-Sen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı14 Ocak 2019
Kars’ta Okullararası Yıldız Hentbol müsabakaları14 Ocak 2019
Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Yunus Kılıç, Çalıştaya katıldı14 Ocak 2019
Kars'ta çatılardan sarkan buz sarkıtlarına dikkat edilmeli14 Ocak 2019
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi 7. Olağan Genel Kurulunu yaptı14 Ocak 2019
Arslan ve Kılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Gününü kutladı10 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Bir tek uyuşturucu vakasına dahi tahammül edemeyiz”10 Ocak 2019
KAÜ Rektörü Kapu, öğrencilerin sorunlarını diledi10 Ocak 2019
Kars’ta 13 tesis hizmete girdi10 Ocak 2019
Başkan Yıldırım'dan, Şehit ve Gaziler Derneğine destek ziyareti10 Ocak 2019
Kars’ın içme suyu sorunu kronikleşti,10 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Kaldırımlarda oluşan buzlar el yordamıyla temizleniyor,09 Ocak 2019
Hayal güçlerini kullanarak kendi robotlarını tasarladılar09 Ocak 2019
Kars'ta eğitime kar engeli! Kars'ta yarın okullar tatil mi?08 Ocak 2019
Erdoğan Yıldırım, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşüne katıldı08 Ocak 2019
Erkan Koçali’nin Arpaçay Meydanına yaptırdığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıtı açıldı08 Ocak 2019
Tarım ve Orman Kars İl Müdürlüğünde “Sıfır Atık” uygulaması08 Ocak 2019
Ayhan Bilgen: “Bir şehir yönetimi sadece siyasetçilerle olmaz”08 Ocak 2019
Cevriye Tatış Ortaokulu Basketbol’da il birincisi oldu08 Ocak 2019
Yem bitkisi destekleme icmalleri askıya çıktı08 Ocak 2019
Vali Öksüz: “Önce farkında olmamız lazım”08 Ocak 2019
YSK, Kars’ta da seçmeni tek tek bilgilendiriyor08 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu: “Kars’ın gençleri sportif anlamda ciddi potansiyele sahiptir”06 Ocak 2019
Bakan Kasapoğlu, Harakani Türbesini ziyaret etti05 Ocak 2019
SERKA, 33 Milyon mali destek sağlayacak05 Ocak 2019
Ahmet Koca: 40 bin 917 gazimizi hizmetli kadrosundan memur kadrosuna geçirdik05 Ocak 2019
Iğdır'da askeri araç devrildi: 1 yaralı04 Ocak 2019
Kars’ta telefon kabloları kesildi04 Ocak 2019
Kars’ta sosyal medyada terör propagandası yapan bir kişi gözaltına alındı04 Ocak 2019
Taş ve Akıl: “Hiçbir amatör maçta şiddet görmek istemiyoruz”04 Ocak 2019
Kars - Ani Antik Kenti arası yolcu taşımacılığı saatleri değişti03 Ocak 2019
Kars’ta Fırında Yangın03 Ocak 2019
AK Parti Kars İlçe Belediye Başkan Adayları İçin Kritik Tarih03 Ocak 2019
Kars'ta Kaçak İçki ve Uyuşturucu Operasyonu03 Ocak 2019
SERKA, Çinli sosyal medya fenomenlerini ağırladı03 Ocak 2019
YPG/PKK'ya aralıkta ağır darbe03 Ocak 2019
Kars’ta valinin adıyla dolandırıcılık uyarısı03 Ocak 2019
Türkiye’nin en büyük kardan heykelleri Sarıkamış Şehitleri için yapıldı03 Ocak 2019
Kars'ta Cinsel ve Üreme Sağlığı Eğitimleri devam ediyor03 Ocak 2019
Kars’ta soba zehirlenmesi: 2 yaralı03 Ocak 2019
Kars’ta göçmen çocuklara kışlık yardım yapıldı03 Ocak 2019
Ülke genelinde olduğu gibi, Kars’ta da tahıl üretimi azaldı03 Ocak 2019
Dağıtımı yapılan kömür satılamayacak31 Aralık 2018
İki hastane arasında koordinasyon sağlanırsa il dışı sevkler en aza inecek31 Aralık 2018
Yasin Aşkın Yıldırım, güven tazeledi29 Aralık 2018
Kars’ta komandolar sınır ötesinde düzenlenen operasyonlarda görev almak üzere uğurlandı29 Aralık 2018
Kars’ta 54 köy yolu ulaşıma kapandı27 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz: "Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin Kümbetli Köyüne hiçbir zararı olmayacak"27 Aralık 2018
Tuğgeneral Kırış'tan Vali Öksüz'e ziyaret!27 Aralık 2018
KAÜ'de 20 bin TL'lik hizmet ücretsiz yapılıyor27 Aralık 2018
Kars'ta KYK öğrencileri sokak hayvanlarını sahipsiz bırakmadı27 Aralık 2018
Sedanur Davasının Nakli İstendi26 Aralık 2018
Kars AFAD, 2018 yılı faaliyetlerini açıkladı,26 Aralık 2018
Kars’ta FETÖ operasyonu sürüyor: 7 asker gözaltına alındı26 Aralık 2018
Kars’ta HIV virüsüne rastlanıldı26 Aralık 2018
Asgari Ücret 2019 - Asgari Ücret Ne Kadar? (2019-2018)26 Aralık 2018
Kars’ta, CİMER’e başvuru sayısı 2018 yılında 3 bini aştı26 Aralık 2018
Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kura töreninde eşlik etti26 Aralık 2018
Kars'ta Ülkücüler Hilal Kete Gecesinde Eğlendiler24 Aralık 2018
Kars’a yeni yıl hediyeleri geliyor24 Aralık 2018
Ebubekir Keleş: “Vatanımız için her koşulda çalışmalıyız”24 Aralık 2018
Ahmet Arslan, dedikodulara son noktayı koydu22 Aralık 2018
İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy: "Terör örgütünün ülke sınırındaki varlığı 700'ler civarına düştü"22 Aralık 2018
İYİ Parti Kars Belediye Başkan Adayı Settar Kaya Oldu21 Aralık 2018
YSK seçim yasaklarını açıkladı21 Aralık 2018
Kars'ta Genç Çiftçi projesi meyvelerini veriyor21 Aralık 2018
Kars’ta 207 bin TL’lik malzeme çalan şahıslar yakalandı21 Aralık 2018
Kars’ın ‘Çocuk Gelin’ haritası21 Aralık 2018
Tarımsal kredilerin yeniden vadelendirilmesi köylünün yüzünü güldürüyor20 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, kurs atölyelerini inceledi20 Aralık 2018
Orhan Miroğlu: “Erdoğan, dünyanın bir numaralı küresel lideridir”20 Aralık 2018
Kars'ta 'Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu' Dönemi Başladı20 Aralık 2018
Kars Valisinden Farkındalık Oluşturan Uygulama20 Aralık 2018
Kars'ta Sisten Kaybolan 3 Kişiyi AFAD Buldu19 Aralık 2018
HDP Kars Belediye Başkan Adayı Ayhan Bilgen Oldu19 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz görüşmesini yaptı, Pazar günleri sıcak ekmek çıkacak!19 Aralık 2018
Çetin Nazik: “Eleştirilere cevap vermeyeceğim”19 Aralık 2018
Kars'ta İmam Hatip Okulları yarışıyor19 Aralık 2018
DSİ 24. Bölge Müdürü Dündar, Gazetecileri ziyaret etti19 Aralık 2018
Kars Valisi Türker Öksüz, göçmen çocuklarla buluştu19 Aralık 2018
İŞKUR’da (TYP) izdihamı20 Aralık 2018
Emniyet Genel Müdürlüğü’nden FETÖ soruşturmalarına ilişkin açıklama18 Aralık 2018

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH