MTSK sınavlarında görev alan öğretmenlere eğitim verildi

25 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde MTSK sınavlarında görev alan öğretmenler için düzenlenen hizmet içi eğitim tamamlandı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde MTSK sınavlarında görev alan öğretmenler için düzenlenen hizmet içi eğitim tamamlandı.
Öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığın yayınladığı yeni genelge doğrultusunda 12 saatlik hizmet içi, eğitime tabi tutuldu.
Eğitime katılan 25 kişiye ölçme, değerlendirme ve psiko-motor becerilerinin ele alınması, trafik mevzuatı ve trafik kuralları, ayrıca sınav sorumlularının, eğitim programında araç tanıma ve kullanma, sınav uygulama senaryoları konusunda uygulamalı eğitim verildi.
Sarıkamış Fevzi Çakmak İlkokulunda eğitim veren MTSK usta öğreticisi Faruk Yavuz, Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin trafik kazaları olduğunu, bu amaçla bu tür eğitimlerin önemsenmesi gerektiğini söyledi.
Sınavlarda görev alacak kişilerin yeni yönetmeliği iyi okuyup analiz ederek buna göre titizlikle hareket edilmesinin zorunlu olduğunu belirten Yavuz, şunları kaydetti:
“Bu hizmet içi eğitimden sonra uygulamalı sınav yapacağız. Amacımız sınav yapan arkadaşlarımızın konuya daha çok hakim olmalarını, bilgili olmalarını sağlamaktır. Bugün ülkemizin en büyük sorunlarının başında trafik kazaları geliyor. Şimdi yeni yönetmelikle daha iyi şoförler yetişecektir. Özel motorlu taşıt sürücüleri kursu sınav sorumlusu hizmet içi eğitim etkinliği tamamlama programı olarak adlandırılan 12 saatlik eğitimden sonra sınav sorumluları araçlar üzerinde uygulamalı sınava da tabi tutulacak. Bu sınavı geçemeyen öğretmenler, direksiyon sınavlarında görev alamayacak.”
kha


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber