MHP'nin Kağızman Belediye başkan adayı belli oldu

01 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman İlçe Başkanı Metin Bingöl, MHP Kağızman Belediye Başkan adaylarının Nevzat Yıldız olduğunu açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman İlçe Başkanı Metin Bingöl, MHP Kağızman Belediye Başkan adaylarının Nevzat Yıldız olduğunu açıkladı.


Kağızman AA muhabirine bir açıklaması yapan MHP Kağızman İlçe Başkanı Metin Bingöl, MHP'nin Kağızman belediye başkanlığına 3 arkadaşımız müracaat etti,Genel merkezimizde Belediye Başkan adayının Nevzat Yıldız olmasına karar verildiğini kaydetti. uzul yıllar Kağızman MHP ilçe Başkanlığı görevini yapan ve Şimdide Kağızman Belediye Başkanımız olan  Nevzat Yıldız, 2019 yerel seçimlerde MHP'nin yine adayı oldu.

Metin Bingöl, basın açıklamasında MHP'nin Kağızman'da iddialı olduğunu ve Nevzat Yıldız'ise toplumun her kesimi tarafından sevilen sayılan bir kişiliğe sahip olduğunu söyledi.

Metin Bingöl açıklamasında, "Genel merkezimiz Kağızman halkının hepsini kucaklayacak, mazisi temiz, lekesiz pırıl pırıl bir aday tespit etti. Hepimizin örnek aldığı Nevzat Yıldız partimizin belediye başkan adayıdır. Nevzat Yıldız'a, herkesin sıcak baktığı bir Kardeşimizdir. Bu seçimler sadece yerel bir seçim değil, birlik ve beraberlik açısından önemlidir. Dürüstlüğü, mütevaziliği ve soy ismi gibi Pırı pırıl Yıldız gibi olan Nevzat Yıldız ile Kağızman'da çok iddialıyız" dedi.


NEVZAT YILDIZ KİMDİR,

İki erkek altı kız kardeşli ailenin sondan ikinci çocuğu olarak 21 Mayıs 1963’te Kağızman’da dünyaya geldi.

1971 yılında Kağızman merkez Atatürk İlkokulu’nda öğrenime başladı. 1975-1976 öğretim yılında Kağızman Endüstri Meslek Lisesi Ortaokulu Ahşap Doğrama Bölümü’nde öğrenime başladı. Buradan mezun olduktan sonra öğrenim gördüğü ahşap doğrama alanında Kağızman’ın ünlü marangozlarından Ekrem (Bora) Usta’nın yanında çırak, kalfa ve usta olarak çalıştı.

Bir dönem PTT’de usta olarak çalıştıktan sonra vatani görevini yapmak üzere 1982 yılında Manisa Kırkağaç Er Eğitim Tugayı’nda piyade er olarak başladığı askerliğini Çankırı Astsubay Okulu Garnizon Komutanlığı’nda tamamladı.

Askerlik sonrasında iki yıl Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde maden arama ve tetkik işinde çalıştı. Eleme (tegirmek) yöntemi ile toprak ile madenlerin ayrıştırılması alanında bate ustası olarak çalıştı.
1990’da açtığı kendisine ait atölyede yeniden asıl mesleği olan ahşap doğrama ustalığına devam etti.
2001 yılında Kağızman Belediyesi’nde operatör olarak göreve başladı. 2012 yılında Kağızman Belediyesi’nden emekliye ayrıldı.

İlk gençlik yıllarından itibaren Milliyetçi çizgideki sivil toplum kuruluşlarında görev alan Nevzat Yıldız, 1993 yılında Kağızman Ülkü Ocakları başkanlığına seçildi. Uzun yıllar bu görevini sürdürdü. Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman İlçe Başkan Yardımcısı seçildi. Üç yıl ilçe başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra yapılan ilk kongrede Milliyetçi Hareket Partisi Kağızman İlçe Başkanı olarak seçildi.

2014 Mahalli İdareler Seçimi’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kağızman Belediye Başkan adayı oldu. 30 Mart 2014 Pazar günü yapılan seçimde Kağızman Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve üç kız çocuğu babası olan Nevzat Yıldız’ın özel ilgileri arasında ilk sırayı doğa yürüyüşleri, avcılık ve amatör fotoğrafçılık alıyor.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber