sanalbasin.com üyesidir

Lastik yakanlara para cezası!

16 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Lastik yakanlara para cezası!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Araç lastiklerinin yakılmasıyla hava kirliliği oluştuğundan ve birçok kanserojen gaz açığa çıktığından, lastik yakılması yasak olduğu ve bu yasaklara uymayanların cezalandırılacağı bilgisi yer yer kamuoyuyla paylaşılmakta.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri tarafından, şikayetler üzerine veya resen denetimler yapılarak, denetimler esnasında lastik yaktığı tespit edilen gerçek veya tüzel kişilere para cezası uygulanıyor. Iğdır da Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan bu denetimler sonrası 09.12.2015 ve 11.12.2015 tarihlerinde 2 adet şirkete para cezası uygulandı.

Çevre ve Şehircilik Iğdır İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından denetimler esnasında vatandaşlara hava kirliliğine sebebiyet vermemek ve para cezası almamaları için, odun ve uygun kalitedeki kömür dışında hiçbir maddeyi yakmaması, lastiklerini lastik toplayan tesislere teslim etmeleri gerektiği bilgisini paylaştı.

İl Müdürlüğü’nce denetimlerin devam edeceği bilgisini veren yetkililer; Vatandaşlardan lastik yakıldığına şahit olunması durumunda acilen İl Müdürlüğüne bildirilmesi istendi. Hava kirliliği ile mücadelede denetimlerin daha etkin olacağı da duyuruldu.

IĞDIR/SERDAR ÜNSAL 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber