sanalbasin.com üyesidir

Kütüphane Haftasında Kitap Hediyesi

01 Nisan 2015
0 Haber Yorum

Kütüphane Haftasında Kitap Hediyesi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı tarafından ülkemizde her yıl mart ayının son haftasında kutlanan “Kütüphane Haftası” dolayısıyla Arpaçay Anadolu Lisesi kütüphanesine okuma kitabı, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ise TEOG ve YGS-LGS kitapları hediye edildi.
Hafta dolayısıyla Kaymakam Faruk Erdem ilçe Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı ile liseyi ziyaret ederek Kaymakamlıkça alınan ve sanatsal metinlerin yer aldığı temel klasik eserlerin oluşturduğu binin üzerindeki eseri kütüphaneye teslim etti. Okuma kitaplarının yanı sıra tüm öğrenciler için temin edilen üniversite sınavlarına hazırlıkta kullanabilecek çok sayıda konu anlatımlı soru bankası ve deneme kitapları da okul yönetimine teslim edildi.
Kitap teslimi için okul kütüphanesinde öğrenci ve katılımcılara hitaben konuşma yapan Kaymakam Faruk Erdem; “İlçemizde maalesef halkın faydalanacağı güncel eserlerin yer aldığı bir kütüphanemiz mevcut değil. Öğrenciler de sadece lise kütüphanesinden yararlanıyor. Buradaki eserler de oldukça yetersiz ve güncellenemediği için yeni eserler bulunmuyordu. Kütüphane Haftası dolayısıyla temin ettiğimiz kitaplarla buradaki eserleri baştan aşağı yeniledik. Ayrıca ortaokul ve lise öğrencileri için de kaynak kitaplar temin ederek okullarına verdik. Ama maalesef ilçe genelinde halka açık bir kütüphanemiz olmaması ciddi bir eksiklik. Bu sıkıntıyı da inşallah yakın zamanda çözeceğiz. Mevcut Öğretmenevi’ni başka bir yere taşıyarak halihazırdaki binayı hem gençlik merkezi hem de modern bir kütüphane olarak tasarlayacağız. kütüphanenin tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber