Köy muhtarlarından Susuz Okuma Salonuna ziyaret

27 Eylül 2013
0 Haber Yorum

Köy muhtarlarından Susuz Okuma Salonuna ziyaret

Susuz’da yaklaşık 4 yıldır Ay Işığı Eğitimciler Derneğine bağlı olarak faaliyet gösteren Susuz Okuma Salonu başarılarıyla ilçenin teveccühünü kazanmaya devam ediyor.
2013 SBS de 1 Fen Lisesi, 4 Anadolu Öğretmen Lisesi, 10 Anadolu Lisesi, 4 Sağlık Meslek Lisesi, 9 Meslek Lisesi kazandırarak yüzde 80 başarı sağladı.
Susuz gibi nüfusu ve imkânları çok kısıtlı bir ilçeden böyle bir büyük başarıya ulaşılmasında, Susuz Okuma Salonu idareci ve öğretmenlerinin çok büyük katkıları oldu.10 köy muhtarı okuma salonunu ziyaret etti.
Okuma Salonu Müdürü Musa Avşin köy muhtarlarına okuma salonu ile ilgili bilgiler verdi. Avşin köy muhtarlarına yaptığı konuşmada, ”Öğrencilerimiz Cumartesi ve Pazar günleri Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerini branş öğretmenleriyle işlemektedir. Ayrıca hafta içi Etüt ve test çözme programları uygulanmaktadır. Amacımız çocukları sokaklardan kurtararak vatana ve topluma yararlı bireyler yetiştirmektir. Köylerinizden öğrencileri okuma salonumuza bekliyoruz. Okuma salonumuz ücretsizdir. Hafta sonları köylerinizden öğrencileri servislerimizle alıyoruz. Öğrencilerin servis ücretlerini de biz karşılıyoruz. Kayıtlarımız şuan devam ediyor” dedi.
Köy muhtarlarından Ermişler Köyü Muhtarı Rasim Mengüloğul da, “İlçemizde böyle bir hizmetin ücretsiz verilmesi maddi durumu iyi olmayan, dershaneye gidemeyen öğrenciler için önemli bir fırsattır. Emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu.
Daha sonra idareci ve öğretmenler köy muhtarlarıyla birlikte öğle yemeği yedi. Yemeğe Doyumlu, Ermişler, Kırçiçek, İncilipınar, Kayalık, Yolboyu, Aksu, K.Çatak, Çığrıklı, Kurugöl, Karapınar köyü muhtarları katıldı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 



 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,



PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber