sanalbasin.com üyesidir

Koçköy Grup Yolu Sıcak Asfalta Kavuşuyor

08 Temmuz 2015
0 Haber Yorum

Koçköy Grup Yolu Sıcak Asfalta Kavuşuyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen yol çalışmaları kapsamında 2 milyon 200 bin TL’ye ihalesi yapılan Koçköy grup yolunda başlatılan sıcak asfalt çalışmalarını Kaymakam Faruk Erdem yerinde denetledi.
Ağır mevsim şartları nedeniyle bozulan ve vatandaşların kullanımında sıkıntı oluşturan Koçköy grup yolunun 10 km’lik kısmında yapılan BSK sıcak asfalt çalışmaları ile Karayolu standardında yol yapılıyor. Arpaçay’da ilk kez uygulanan sıcak asfalt çalışmalarında uygulama yapılan bölgede yüklenici firma tarafından paletli ekskavatör, damperli kamyon, greyder, lastikli asfalt silindiri, paletli yükleyici, arazöz, asfalt silindiri, finisher, loader ve karo kesici iş makineleri ile çalışma yapılan yolda, köy yolu geçişleri tali yollardan verilirken çalışmaların Eylül ayının ilk haftasına kadar tamamlanması planlanıyor.
Yürütülen yol çalışmalarını yerinde denetleyerek mühendisler ve yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Faruk Erdem; “Arpaçay’da bir ilki gerçekleştirerek kalıcı olması açısından ve sıkıntı yaşamamak için sıcak asfalt uygulamasını başlattık. Asfaltlanan 10 km’lik Koçköy grup yolunu 12 köyümüz kullanıyor ve bu sayede yol ağımızın yaklaşık dörtte birlik kısmındaki sıkıntıyı kalıcı olarak çözüyoruz. Bundan sonrası için de artık satih kaplama asfalt yapmayıp az da olsa her yıl sıcak asfalt dökeceğiz yollara. Çünkü daha önceki tecrübeler de gerek kumlamanın gerekse de satih kaplama asfaltın verimsiz olduğunu gösteriyor zaten. İller Bankasına bir proje sunduk onun kabul edilmesi durumunda Koçköy grup yolunun kalan 12 km’sini de sıcak asfalt yaparak bu gruptaki sıkıntıyı bu yıl gidermek istiyoruz. Yeni yolun şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber