Kazım Karabekir Paşa Vefatının 71. Yılında Kars'ta Anıldı

27 Ocak 2019
0 Haber Yorum

Karsın kurtarıcısı Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa, ölümünün 71’inci yıl dönümünde Kars’ta düzenlenen törenle anıldı.

Kars'ta Kazım Karabekir Paşa’nın vefatının 71’inci yıl dönümü anma programı düzenlendi.


Kars Tren Garı önünde bulunan Kazım Karabekir Paşa anıtına Vali Türker Öksüz, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut ve Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

 

Düzenlenen törenlere; Kars Valisi Türker Öksüz, 65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, 14’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Kapu, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev ile kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.

 

Kars Tren Garı’nda düzenlenen törenin ardından Kültür Merkezi’nde devam eden anma etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kars Fen Lisesi öğrencilerinden İpek Nur Erdoğdu “Kars Kalesindeki Bayrak”, Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gürkan Culfa “Kazım Karabekir” adlı şiiri okudu. Gazi Ahmet Muhtar Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Mülki Cihan Erdeğer’in “Kazım Karabekir Paşa’nın Askeri Yönü” ve Kafkas Üniversitesi Araştırma Görevlisi Nesrin Hangül’ün “Kazım Karabekir Paşa” konulu konuşmalarının ardından program sona erdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber