Kaymakam Umur Köyü’nde Halk Eğitimi sergisinde

30 Mayıs 2011
0 Haber Yorum

Halk Eğitim Kursları Umur Köyü’nde sergilendi

Halk Eğitim Kursları Umur Köyü’nde sergilendi 

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi Halk Eğitim Merkezi’nin köylerdeki kurslara devam eden kursiyerlerinin hazırladıkları ürünler, Umur Köyü İlköğretim Okulu’nda sergilendi.
 
Sergiye Kaymakam Doğan Demirdaş, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Terzi, Emniyet Müdürü Ahmet Kamalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa, Askerlik Şubesi Başkanı, kurum amirleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasının ardından ilçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Akdoğan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyithan Erboğa tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
 
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ercan Akdoğan, “Halk Eğitimdeki amacımız, örgün eğitim sistemine hiç girmemiş, ya da herhangi bir kademesinde ayrılmış veya halen herhangi bir kademesinde eğitim gören tüm vatandaşlarımıza hiçbir yaş sınırlaması olmaksızın; okuma-yazma, mesleki, teknik ve sosyal-kültürel kurslar açılarak bilgi ve beceri kazanma imkanı sağlamaktır. Eğitim merkezlerimizde halkımızdan gelecek talepler doğrultusunda, el sanatlarından giyime, futboldan karateye, aerobikten nakışa, SBS’ den LGS’ ye, gümüş işlemeciliğinden bilişim teknolojilerine, bağlamadan ney’ e, gitardan keman’ a sayıları binleri bulan yetenekleri geliştirici, meslek edindirici ve sosyal-kültürel her türlü kurs açılıp vatandaşlara hizmet götürmektir.” dedi.
 
Kaymakam Doğan Demirdaş da, “Eylül ayında Halk Eğitim Müdürümüze bir hedef vermiştik, bugün o hedefin aşıldığını görmekten memnun oldum. Her kurum görevini en iyi yaparak işinin hakkını vermelidir. Kursiyerlerimizi, usta öğreticilerimizi ve Milli Eğitim yöneticilerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.
 
Açılış, serginin gezilmesi ve ikram edilen yemekle sona erdi.
(BA-BA-S) DİYARBAKIR/SİLVAN (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber